صومعه گوموشلر آماده میزبانی از گردشگران است

صومعه گوموشلر و ویرانه‌های باستانی آناداول در استان نیغده ترکیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است.

۲۳.۰۶.۲۰۲۰
صومعه گوموشلر آماده میزبانی از گردشگران است

نیغده/ عبدالله اوزکول/ خبرگزاری آناتولی

صومعه «گوموشلر» در شهر نیغده ترکیه که به «مریم خندان » معروف بوده و در نوع خود بی‌نظیر است، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کووید-۱۹ آماده میزبانی از گردشگران است.

صومعه گوموشلر که به نظر می‌رسد متعلق به قرن هشتم تا دوازدهم میلادی باشد، از بهترین تزئینات دیواری منطقه کاپادوکیا برخوردار است.

این صومعه تاریخی از بخش‌هایی مختلفی چون اتاق دعای راهبه ها، آشپزخانه، شهر زیرزمینی دو طبقه‌ای و اتاق‌های اختفا در موارد اضطراری تشکیل شده است.

این صومعه که شامل یک شهر سنگی باستانی، ویرانه‌های تاریخی و یک کلیسا است در مساحتی حدود ۱.۵ کیلومتر قرار گرفته است. صومعه گوموشلر به دلیل نقاشی دیواری «حضرت مریم خندان» که تنها نمونه در منطقه آناتولی است، جلب توجه می‌کند.

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری نیغده، «ویرانه‌های آناداول» که در مسیر مقدس حج مسیحیان قرار دارد، به شمار می‌رود.

کلیسای آنداوال در این ویرانه‌های تاریخی که به نام هلنا، مادر امپراتور روم کنستانتین در قرن ششم ساخته شده و بر اثر یک انفجار در سال ۱۹۷۷ بخش عظیم آن آسیب دیده بود، پس از مرمت و بازسازی از سال ۲۰۱۹ بازگشایی شد.

این کلیسا که روی دیوار‌های آن تصاویری از زندگی حضرت عیسی حک شده و در مسیر مقدس حج مسیحیان از فرانسه تا قدس قرار دارد، نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده پذیرایی مجدد از علاقمندان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.