طرح اسرائیل تمام امیدها برای صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
طرح اسرائیل تمام امیدها برای صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد

فهرست مطالب

چاووش‌اوغلو: طرح اسرائیل تمام امیدها برای صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد

وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که طرح اسرائیل برای الحاق بخشی از خاک فلسطین تمام امیدها برای دست‌یابی به صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد.

۱۰.۰۶.۲۰۲۰
چاووش‌اوغلو: طرح اسرائیل تمام امیدها برای صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد

آنکارا/ طلحه یاووز/ خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی که جهت بررسی طرح اسرائیل برای الحاق بخشی از خاک فلسطین به‌صورت آنلاین برگزار شد، تاکید کرد: این طرح تمام امیدها برای دست‌یابی به صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد.

وی اظهار داشت: الحاق رود اردن به خاک اسرائیل و احداث شهرک‌های یهودی‌نشین در اراضی متعلق به فلسطینان به منزله نقض حقوق بین‌المللی بوده و تمام امیدها برای دست‌یابی به صلح پایدار در خاورمیانه را از بین خواهد برد. این وضعیت به معنی پایان راه‌حل تشکیل دو دولت مستقل بوده و مسیر را برای راه‌حل تک دولتی که باعث تبدیل اسرائیل به یک دولت نژادپرست می‌شود، هموار خواهد کرد.

چاووش‌اوغلو ادامه داد: حکومت اشغالگر (اسرائیل) اگر از خط قرمز عبور کند، به‌عنوان کشورهای جهان اسلام باید نشان بدهیم که این رویکرد پیامدهایی خواهد داشت. طرح به‌اصطلاح معامله قرن، طرحی است که اسرائیل با استفاده از آن فلسطین را به خاک خود الحاق خواهد کرد.

وی گفت: قدرت ما از روحیه اتحاد ما ناشی می‌شود و اگر به‌طور هماهنگ عمل کنیم، می‌توانیم تفاوت ایجاد کنیم. امروز باید بار دیگر پیام‌مان را به‌طور صریح به جهانیان بدهیم. باید بار دیگر به جامعه بین‌المللی در برابر اقدامات غیرقانونی اسرائیل رهبری کنیم.

چاووش‌اوغلو همچنین تاکید کرد: اولویت‌ ما جلوگیری از تلاش‌های اسرائیل برای احداث غیرقانونی شهرک‌های یهودی‌نشین و تعطیلی سازمان‌های فلسطینی در قدس است. مجبور هستیم همه را متقاعد کنیم که مسجدالآقصی نخستین قبله مسلمانان بوده و باید برای موقعیت و قداست آن احترام قائل باشند.

وزیر امور خارجه ترکیه افزود: علاوه بر این، باید از پیشنهاد فلسطین برای برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی صلح پشتیبانی کنیم. سازمان همکاری اسلامی باید با سایر نهادهای بین‌المللی مانند اتحادیه اروپا برای برگزاری این کنفرانس همکاری کند.

چاووش‌اوغلو اظهار داشت: اخیرا، به نظر می‌رسد به‌دلیل رویکرد غیرمسئولانه اسرائیل و اظهارات مقامات دولت جدید این کشور باید نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی را با حضور نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و روسیه برگزار کنیم.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *