ظریف: سه کشور اروپایی در موضع توصیه به ایران نیستند - املاک

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

ظریف: سه کشور اروپایی در موضع توصیه به ایران نیستند

ظریف: سه کشور اروپایی در موضع توصیه به ایران نیستند

وزیر امورخارجه ایران در واکنش به بیانیه سه کشور اروپایی درباره تعهدات برجامی ایران اعلام کرد که آنان صلاحیت توصیه را ندارند.

۱۹٫۰۶٫۲۰۲۰
ظریف: سه کشور اروپایی در موضع توصیه به ایران نیستند

استانبول/خبرگزاری آناتولی

محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه سه کشور اروپایی آلمان٬ انگلیس و فرانسه درباره تعهدات برجامی تهران اعلام کرد که آنان در موضع توصیه به ایران نیستند.

وی با انتشار توییتی در این باره اظهار داشت: اروپایی‌ها اذعان دارند در مقابل زورگویی آمریکا ناتوان مطلق اند. پشت نقاب موجود، سه کشور اروپایی همدست ترامپ و نتانیاهو هستند.

ظریف تصریح کرد: این سه کشور باید از حفظ ظاهر نزد عموم دست بردارند و شجاعت به خرج داده و آنچه را که در ملاقات‌های خصوصی به آن اذعان دارند، علنا بیان کنند. ناتوانی از حتی عمل به وظایف خود در برجام به دلیل ناتوانی مطلق در مقاومت در برابر زورگویی ایالات متحده. پشت نقاب موجود، سه کشور اروپایی همدست ترامپ و نتانیاهو هستند و به هیچ وجه در موضع توصیه به ایران نیستند.

گفتنی است وزرای خارجه بریتانیا، فرانسه و آلمان، سه کشور اروپایی عضو توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران پس از نشست امروز در برلین با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام پایبندی این کشورها به برجام خواهان ادامه تحریم صادرات اسلحه و تکنولوژی ساخت موشک به ایران تا سال ۲۰۲۳ شدند.

طبق قطعنامه ۲۲۲۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد که پیرو توافق هسته‌ای با ایران صادر شد، تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی نوامبر آینده پایان می‌یابد. ایالات متحده اما پیش از این تاکید کرده بود که این تحریم‌ها باید تمدید شود.

بیانیه سه کشور اروپایی با اشاره به این قطعنامه اعلام داشته است: به نظر ما برچیده شدن این تحریم‌ها پیامدهای اساسی برای امنیت و ثبات منطقه دارد و اروپا ممنوعیت صادرات تکنولوژی موشکی و تسلیحات اروپا به ایران را تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد.

این کشورها در بیانیه خود همچنین از عدم همکاری جمهوری اسلامی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتقاد کرده و آن را به عدول از تعهدات هسته‌ای خود متهم ساختند. آنان همچنین ایران را به پایبندی کامل به تعهدات هسته‌ای خود فراخوانده و از تهران خواستند با شفافیت کامل اجازه دسترسی به سایت‌های مشکوک را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدهد.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز قطعنامه پیشنهادی این سه کشور را تائید کرده که در آن از ایران خواسته شده زمینه دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته‌ای را فراهم کند. این شورا از ایران خواسته است که فورا با آژانس همکاری کامل نشان دهد و امکان دسترسی آژانس به تمام سایت‌های هسته‌ای را فراهم کند.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه