فایٔزه هاشمی: اگر کشته‌ شدن یک نفر برایتان مهم است چطور خودتان ۲۳۰ نفر را کشتید

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
فایٔزه هاشمی: اگر کشته‌ شدن یک نفر برایتان مهم است چطور خودتان ۲۳۰ نفر را کشتید

فهرست مطالب

فایٔزه هاشمی: اگر کشته‌ شدن یک نفر برایتان مهم است چطور خودتان ۲۳۰ نفر را کشتید

فائزه هاشمی رویکرد حکومت ایران نسبت به اعتراضات سالهای اخیر این کشور و اعتراضات جاری در آمریکا را “خنده دار” توصیف کرد و پرسید؛ اگر کشته‌ شدن یک نفر برایتان مهم است چطور خودتان ۲۳۰ نفر را کشتید؟

۰۳.۰۶.۲۰۲۰
فایٔزه هاشمی: اگر کشته‌ شدن یک نفر برایتان مهم است چطور خودتان 230 نفر را کشتید

استانبول/خبرگزاری آناتولی

فائزه هاشمی، فعال سیاسی و نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی ایران، درباره رویکرد حاکمیت نسبت به اعتراضات دی ۱۳۹۶ و آبان ۱۳۹۸ این کشور و اعتراضات جاری در آمریکا، گفت: اینکه کسانی در ایران آن را محکوم کنند که خودشان اعمالشان بدتر از دولت آمریکا است، باورکردنی نیست و خنده‌دار است. اگر کشته‌ شدن یک نفر برایتان مهم است چطور خودتان ۲۳۰ نفر را کشتید؟

دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور و رئیس اسبق شورای تشخیص مصلحت نظام ایران در گفتگو با «بی‌بی‌سی» در این باره تاکید کرده است؛

“کشته شدن یک سیاه‌پوست به دست پلیس آمریکا و برخورد خشونت‌آمیز با اعتراضات در آنجا وحشتناک است و باید آن را محکوم کرد اما اینکه کسانی در ایران آن را محکوم کنند که خودشان اعمالشان بدتر از دولت آمریکا است، باورکردنی نیست و خنده‌دار است. اگر اینها واقعا محکوم‌ می‌‌کنند باید در درجه اول جلوی اتفاقاتی از این دست را در کشور خودمان بگیرند. اما ما بیشتر از آمریکا در ایران شاهد اتفاقات ناگوار بوده‌ایم”.

وی با مقایسه وضعیت آزادی، حقوق مردم و اقلیت‌ها در ایران و آمریکا، افزوده است: کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی. آزادی و حقوق مردم، حقوق اقلیت‌ها، منتقدان و فعالان اجتماعی در ایران به شکل گسترده‌تری نقض شده است.

فائزه هاشمی همچنین به همزمانی اعتراضات اخیر در آمریکا و اعلام شمار جان باختگان اعتراضات آبان سال گذشته در ایران، تصریح کرده است: “این همزمانی طنزآمیز است. چون بلافاصله می‌توان پرسید که اگر کشته‌شدن سیاهپوستی در آمریکا به این میزان برای شما مهم است چطور خودتان با آماری که خودتان داده‌اید ۲۳۰ نفر را در تظاهرات کشتید و بیش از دو هزار نفر را زخمی کردید؟ این تازه بدون احتساب تعداد دستگیری‌ها و محکومیت‌های بعدی در دادگاه‌هاست.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *