مساجد ترکیه با رعایت شرایط ویژه بازگشایی می‌شوند

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مساجد ترکیه با رعایت شرایط ویژه بازگشایی می‌شوند

فهرست مطالب

وزارت کشور ترکیه ضمن ابلاغ بخشنامه بازگشایی مساجد و نمازخانه‌ها به ۸۱ استانداری کشور، بر لزوم رعایت مقررات در اقامه نماز جماعت تاکید کرد.

۲۲.۰۵.۲۰۲۰
مساجد ترکیه با رعایت شرایط ویژه بازگشایی می‌شوند

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

وزارت کشور ترکیه بخشنامه بازگشایی مساجد و نمازخانه‌ها را به ۸۱ استانداری کشور ابلاغ و تاکید کرد: “از روز جمعه ۲۹ می ۲۰۲۰ در مساجد نماز ظهر، عصر و نماز جمعه اقامه خواهد شد.

نماز جمعه در داخل مساجد اقامه نخواهد شد. استفاده از ماسک برای نمازگزاران هنگام اقامه نماز جماعت اجباری است. اجازه استفاده از تسبیح، رحل و پاشنه‌کش که احتمال شیوع کرونا را افزایش می‌دهد، داده نخواهد شد”.

در این بخشنامه آمده است: “مقبره‌های سرپوشیده داخل مساجد به روی بازدیدکنندگان باز نمی‌شود و برای حفظ فاصله، دور آنها حصار یک متری کشیده می‌شود تا از تماس با سطوح بیرونی مقبره جلوگیری شود”.

این وزارت‌خانه همچنین تاکید کرد: “نمازجمعه می‌تواند در مساجد دارای حیاط و فضای باز کافی که توسط فرمانداری‌ها، استانداری‌ها و مفتی‌های استانی/منطقه‌ای‌تعیین می‌شود، اقامه شود.

متن خطبه‌ها نیز توسط سازمان امور دینی ارسال و بدون هیچ دخل و تصرفی خوانده و نمازها نیز حتی‌المقدور کوتاه و سریع اقامه خواهند شد”.

گفتنی است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی پس از نشست کابینه دولت در ۱۸ مه، با تاکید بر اینکه مبارزه موفقیت آمیز با پاندمی کووید-۱۹ در کشور ادامه دارد، اظهار داشت: “محدودیت‌های وضع شده به خاطر کرونا را به تدریج لغو و محدودیت سفر بین شهری به ۱۵ استان کشور برای مدت پانزده روز دیگر تمدید می‌شود. سال تحصیلی جدید نیز ماه سپتامبر آغاز خواهد شد. مساجد کشور نیز از ۲۹ مه با اقامه نماز جمعه و متناسب با شرایط لازم بازگشایی می‌شوند”. 

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *