مقامات فلسطینی: آمریکا و اسرائیل از کرونا برای اجرای «معامله قرن» سوءاستفاده ‌می‌کند

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مقامات فلسطینی: آمریکا و اسرائیل از کرونا برای اجرای «معامله قرن» سوءاستفاده ‌می‌کند

فهرست مطالب

رئیس کمیته مردمی شکست حصر غزه تاکید کرد که آمریکا و اسرائیل با سوءاستفاده از ویروس کرونا و شتابزده و خطرناک قصد اجرای برنامه به اصطلاح «طرح صلح خاورمیانه» یا معامله قرن دارند.

۰۹.۰۵.۲۰۲۰
مقامات فلسطینی: آمریکا و اسرائیل از کرونا برای اجرای «معامله قرن» سوءاستفاده ‌می‌کند

غزه/خبرگزاری آناتولی

جمال الخضری، رئیس کمیته مردمی شکست حصر غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: “آمریکا و اسرائیل با سوءاستفاده از ویروس کرونا و شتابزده و خطرناک قصد اجرای برنامه به اصطلاح «طرح صلح خاورمیانه» یا معامله قرن دارند”.

وی افزود: “آمریکا برای طرح الحاق مناطقی از کرانه باختری به اسرائیل چراغ سبز نشان می‌دهد. این کشور نیز از این موضوع استفاده کرده و برنامه‌های میدانی خود را سریع و خطرناک پیش می‌برد».

به گفته رئیس کمیته مردمی شکست حصر غزه، “دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در تل‌آویو نیز امتیازات خارج از اختیارات خود به اسرائیل می‌دهد. طرفین در حالی طرح خود را اجرا می‌کنند که دنیا مشغول ویروس کروناست”.

الخضری تصریح کرد: اسرائیل به تصویب طرح های خود در خصوص یهودی سازی و الحاق مناطق فلسطینی ادامه می دهد اما مردم ما اجازه عملی شدن این تصمیمات را نخواهند داد. وحدت ملی فلسطین اساس مقابله با این طرح‌هاست. اگر اکنون که اراضی بیت المقدس و کرانه باختری در حال یهودی سازی و الحاق فلسطین و نوار غزه نیز در محاصره است٬ متحد نشویم٬ پس چه زمانی می خواهیم به وحدت برسیم”.

-اظهارات سفیر آمریکا در اسرائیل

فریدمن٬ سفیر آمریکا در اسرائیل در ۶ مه در مصاحبه با روزنامه هیوم این کشور اعلام کرد: “نقشه برداری مناطق در کرانه باختری که توسط مقامات آمریکایی و اسرائیلی انجام شده٬ طی چند هفته پایان خواهد یافت. زمانی که روند نقشه برداری به پایان رسیده و اسرائیل ساخت و سازها را در منطقه C متوقف کند و همچنین بنیامین نتانیاهو آماده بحث درباره طرح ترامپ با فلسطینی ها شود، در”این یکشنبه” آماده ‌ایم طبق برنامه ترامپ، در مناطقی که بخشی از اسرائیل خواهند بود، حاکمیت تل‌آویو را به رسمیت بشناسیم”.

گفتنی است در برنامه به اصطلاح “صلح خاورمیانه” که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشستی با نتانیاهو در بیست و هشتم ژانویه در کاخ سفید اعلام شد، موارد پذیرش شهرک‌های غیرقانونی یهودیان در کرانه باختری به عنوان “سرزمین اسرائیل” و دولت تل‌آویو نیز بر سرزمین متعلق به فلسطین در دره اردون حاکمیت خواهد داشت”.

نتانیاهو متعهد شده قبل از انتخابات زودهنگام اسرائیل در ۲ مارس، دره اردن و شهرک‌های یهودی غیرقانونی در کرانه باختری را با اسرائیل ضمیمه کند.

کمسیون مشترکی که از مسئولان آمریکا و اسرائیل تشکیل شده، روند نقشه برداری را در کرانه باختری برای الحاق مناطق مورد نظر به دنبال برنامه به “اصطلاح صلح” آغاز کرده بودند.

براساس توافقنامه حکومت ائتلاف که توسط نتانیاهو با اتحاد آبی و سفید بنی بنتز امضا شد، نخست‌وزیر اسرائیل از ۱ ژوئیه می‌تواند “الحاق” شهرک‌های غیرقانونی یهودیان در کرانه باختری و دره اردن را به کابینه یا مجلس ارائه دهد.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *