مقررات محدودیت آمدوشد برای مقابله با گسترش ویروس کرونا از بامداد ۲۳ مه الی نیمه شب ۲۶ مه به مدت چهار روز در سراسر ترکیه آغاز شد.

۲۳.۰۵.۲۰۲۰
مقررات محدودیت آمدوشد 4 روزه در ترکیه آغاز شد

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

براساس بخش‌نامه وزارت کشور ترکیه، مقررات محدودیت آمدوشد برای مقابله با گسترش ویروس کرونا از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد شنبه ۲۳ میه به مدت چهار روز در سراسر کشور آغاز شده و نیمه شب ۲۶ مه پایان می‌یابد.

این محدودیت در راستای تدابیر پیشگیری از خطرات احتمالی شیوع کرونا در طول تعطیلات عید فطر اتخاذ شده ه و به مدت چهار روز قرنطینه‌ سراسری اعمال خواهد شد.

رجب طیب اردوغان روز دوشنبه پس از نشست کابینه دولت، درباره محدودیت‌های کرونایی برای عید فطر اظهار داشت: از شب عرفه تا روز پایانی عید فطر در ۸۱ استان کشور مقررات محدودیت آمدوشد اعمال خواهیم کرد.

طبق این بخش‌نامه روز فردا شنبه «یک روز پیش از عید» فروشگاه‌های مواد غذایی، میوه فروشی‌ها، آجیل و خشکبار و قصابی‌ها از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰ باز خواهند بود. فعالیت این مراکز طی سه روز تعطیلات عید فطر ممنوع خواهد.

در این میان، شهروندان بالای ۶۵ سال می‌توانند در صورت لزوم بین ساعات ۱۴:۰۰ الی ۲۰:۰۰ روز اول عید فطر با رعایت قوانین فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک از خانه خارج شوند. همچنین بستگان شهدا نیز می‌توانند از مزار شهدا بازدید کنند. در صورت درخواست، حمل و نقل توسط استانداری‌ها و فرمانداری‌ها فراهم می‌شوند.

در روزهای اعمال محدودیت آمدوشد نانوایی‌ها و قنادی‌ها باز بوده و مجاز به فروش نان و شیرینی خواهند بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.