نامه اردوغان به ترامپ؛ با تلاش‌های مشترک بر کرونا فائق خواهیم آمد

نامه اردوغان به ترامپ؛ با تلاش‌های مشترک بر کرونا فائق خواهیم آمد

رئیس‌جمهور ترکیه در نامه‌ای به همتای آمریکایی‌اش تصریح کرد آنکارا به عنوان شریک معتمد و قدرتمند به همبستگی با واشنگتن ادامه داده و با تلاش‌های مشترک بر کرونا فا‌ئق خواهیم آمد.

۲۹٫۰۴٫۲۰۲۰

نامه اردوغان به ترامپ؛ با تلاش‌های مشترک بر کرونا فائق خواهیم آمد

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: کشورمان برای تامین نیازهای اساسی در راستای مبارزه با شیوع بیماری و روند عادی سازی وضعیت کشور آمریکا، به عنوان یک هم‌پیمان معتمد و قدرتمند به همیاری و همبستگی با ایالات متحده ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: تحولات اخیر در منطقه اهمیت استمرار اتحاد و همکاری مستحکم ترکیه و آمریکا را نشان می‌دهد.

اردوغان در این نامه که به همراه محموله‌ کمک‌های پزشکی ترکیه به آمریکا ارسال شده است، اظهار داشت: معتقدم که با تلاش‌های مشترک‌مان بر بیماری کووید-۱۹ فائق خواهیم آمد و با تجارب و امکانات جدید که هنگام مقابله با این بحران دریافت کرده‌ایم، در زمینه بهداشت عمومی با گام‌های مستحکم‌تری پیش خواهیم رفت.

رئیس جمهور ترکیه در رابطه با ارسال این کمک‌ها گفت: امیدوارم این کمک‌های ترکیه در بهبود و شفای بیماران آمریکایی نقش داشته باشد. یقین دارم مردم آمریکا با صبر و بردباری این بحران جهانی را در کوتاه مدت پشت سر خواهند گذاشت.

در همین راستا روز گذشته یک فروند هواپیمای باربری نظامی حامل لوازم پزشکی شامل کیت‌های تشخیص سریع کووید-۱۹، ماسک و لباس‌های حفاظتی به آمریکا اعزام شد.

این کمک‌های پزشکی که به دستور رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و از سوی وزارت‌خانه‌های دفاع ملی و بهداشت تهیه شده به وسیله هواپیمای ترابری ایرباس A-400M متعلق به وزارت دفاع ملی کشور ارسال شد.

روی بسته‌های حاوی این کمک‌های پزشکی نیز به زبان‌ کشور مقصد، شعر «بعد نومیدی بسی امیدهاست/ از پس ظلمت بسی خورشیدهاست» از مولانا درج شده است.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه