نامه اردوغان به همتای سومالیایی خود: ترکیه همیشه در کنار سومالی خواهد بود

رئیس جمهور ترکیه نامه‌ای را به همراه تجهیزات پزشکی اهدایی به سومالی برای، همتای سومالیایی خود ارسال و به ادامه حمایت از این کشور تاکید کرد.

۰۲.۰۵.۲۰۲۰

نامه اردوغان به همتای سومالیایی خود: ترکیه همیشه در کنار سومالی خواهد بود

استانبول/خبرگزاری آناتولی

دفتر مطبوعاتی نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور نامه‌ای را به همراه تجهیزات پزشکی اهدایی به سومالی برای محمد عبدالله فرماجو، همتای سومالیایی خود ارسال کرد.

در متن این نامه آمده است: «برادر گرانقدرم؛ از جانب خودم و مردم کشورم، درگذشت برادران سومالیایی‌مان به دلیل پاندمی کرونا را تسلیت عرض می کنم. امیدوارم هرچه سریع‌تر این روزهای دشوار به پایان برسد.

یقین دارم، تدابیری و اقداماتی که از روز اول در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کردیم باعث خواهد شد تا کشورهایمان با حداقل خسارت این بحران را پشت سر بگذارند.

برای شما در تلاش‌هایی که در راستای مقابله با این ویروس انجام می‌دهید، آرزوی موفقیت می‌کنم.

همان طور که در گفت‌وگوی تلفنی هفته گذشته تاکید کردم، ترکیه همانگونه که در تمام شرایط کنار مردم و دولت سومالی بود، در خصوص مقابله با ویروس کرونا نیز از این کشور حمایت خواهد کرد.

این دومین محموله کمکی است که پس از تاریخ ۱۷ آوریل در راستای مقابله با ویروس کرونا به سومالی ارسال کردیم.

امیدوارم این کمک‌هایی که امروز ارسال کردیم نیز برای سومالی در راستای مقابله با ویروس کرونا مفید واقع شود.

امیدوارم در کوتاهترین زمان در روزهای سلامت با جنابعالی مجدد دیدار داشته باشم. برای شما و برادران عزیز سومالیایی آرزوی سلامت، سعادت و رفاه دارم.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *