نماز عید فطر در مصلی‌های ایران برگزار نمی‌شود

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
نماز عید فطر در مصلی‌های ایران برگزار نمی‌شود

فهرست مطالب

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ایران از عدم برگزاری نماز عید فطر در مصلی‌های این کشور خبر داده و گفت این مراسم فقط در مساجد برگزار می‌شود.

۱۶.۰۵.۲۰۲۰
نماز عید فطر در مصلی‌های ایران برگزار نمی‌شود

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ایران در برنامه زنده گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد: نماز عید فطر در محل‌هایی که رو باز است در همه شهرها برگزار می‌شود و نماز در محل‌هایی مانند مصلی که امکان تجمع زیاد است برگزار نمی‌شود، امسال به خاطر شرایط کرونا مراسم فقط در مساجد برگزار می‌شود و در مصلی‌ها برگزار نمی‌شود.

قاسمی در ادامه گفت: در ۱۸۳ شهر که وضعیت سفید دارند از این هفته نماز جمعه هم برگزار می‌شود. امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفته شد که از امروز فعالیت رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم بلامانع باشد. احتمالاً بعد از عید فطر کافه‌ها و رستوران‌ها به صورت کامل با رعایت موارد بهداشتی بازگشایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: در مورد بازگشایی ورزشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی فعلاً اولویت با ورزش‌های انفرادی است یعنی ورزش‌هایی که نیازی به تجمعات نداشته باشند اما هنوز برای ورزش شنا تصمیمی گرفته نشده است.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ایران با اشاره به بازگشایی اماکن مذهبی بعد از ماه رمضان تصریح کرد: فعلاً در مرحله اول صحن‌های رو باز به مدت ۳ ساعت صبح و ۳ ساعت بعد از ظهر بازگشایی شوند.

گفتنی است کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد که تعداد کل موارد ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور به ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ نفر و مجموع جان باختگان نیز به ۶ هزار و ۹۳۷ نفر رسیده است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *