واکنش ایران به وقوع درگیری در مرز مشترک با ترکیه

واکنش ایران به وقوع درگیری در مرز مشترک با ترکیه

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به در گیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک ایران و ترکیه به تردد عناصر تروريستی بين دو كشور واکنش نشان داد.

۲۴٫۰۶٫۲۰۲۰
واکنش ایران به وقوع درگیری در مرز مشترک با ترکیه

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی این وزارت‌خانه در خصوص در گیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک ایران و ترکیه ضمن ابراز تاسف و همدردی با آسيب ديدگان اين حادثه، تردد عناصر تروريستی بين دو كشور و “حمله تروريست‌ها به نيروهای مرزبانی و نظامی كه منجر به شهادت آنان در ايران و تركيه می‌شود” را، محكوم کرد.

موسوی در این بیانیه با اشاره به وقوع درگیری بین عناصر تروریستی و نیروهای نظامی ترکیه اظهار داشت: “بر اساس اخبار منتشره در رسانه های ترکیه در شامگاه سه شنبه سوم تيرماه ميان عناصر گروهک‌های تروريستی و نيروهای نظامی تركيه در نزديكی مرز مشترک ايران و تركيه درگيری مسلحانه رخ داده که در اثر آن دو نيروی مرزبانی تركيه مجروح شدند که طبق اخبار منابع ترکیه‌ای يكی از آن‌ها بر اثر جراحات وارده درگذشته است”.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین افزود: “به استناد مرزبانی استان آذربایجان غربی در اثر این درگيری، یک گلوله خمپاره به داخل خاک ايران اصابت کرده که خوشبختانه تلفات انسانی در بر نداشته است. ابعاد مختلف این حادثه توسط مسئولان مرزی دوکشور در دست بررسی است”.

وی در ادامه گفت: “همانطور كه بارها بيان كرده‌ايم مبارزه با تروريسم باید يک اقدام جهانی باشد و ضروری است همه كشورها به اين امر متعهد باشند و تا زمانی كه حمايت هاي برخی كشورها از اين تروريست‌ها ادامه داشته باشد متاسفانه شاهد جنايت‌های آنان هستيم”.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه