واکنش ایران به وقوع درگیری در مرز مشترک با ترکیه

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به در گیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک ایران و ترکیه به تردد عناصر تروریستی بین دو کشور واکنش نشان داد.

۲۴.۰۶.۲۰۲۰
واکنش ایران به وقوع درگیری در مرز مشترک با ترکیه

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی این وزارت‌خانه در خصوص در گیری رخ داده در نزدیکی مرزهای مشترک ایران و ترکیه ضمن ابراز تاسف و همدردی با آسیب دیدگان این حادثه، تردد عناصر تروریستی بین دو کشور و “حمله تروریست‌ها به نیروهای مرزبانی و نظامی که منجر به شهادت آنان در ایران و ترکیه می‌شود” را، محکوم کرد.

موسوی در این بیانیه با اشاره به وقوع درگیری بین عناصر تروریستی و نیروهای نظامی ترکیه اظهار داشت: “بر اساس اخبار منتشره در رسانه های ترکیه در شامگاه سه شنبه سوم تیرماه میان عناصر گروهک‌های تروریستی و نیروهای نظامی ترکیه در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه درگیری مسلحانه رخ داده که در اثر آن دو نیروی مرزبانی ترکیه مجروح شدند که طبق اخبار منابع ترکیه‌ای یکی از آن‌ها بر اثر جراحات وارده درگذشته است”.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین افزود: “به استناد مرزبانی استان آذربایجان غربی در اثر این درگیری، یک گلوله خمپاره به داخل خاک ایران اصابت کرده که خوشبختانه تلفات انسانی در بر نداشته است. ابعاد مختلف این حادثه توسط مسئولان مرزی دوکشور در دست بررسی است”.

وی در ادامه گفت: “همانطور که بارها بیان کرده‌ایم مبارزه با تروریسم باید یک اقدام جهانی باشد و ضروری است همه کشورها به این امر متعهد باشند و تا زمانی که حمایت های برخی کشورها از این تروریست‌ها ادامه داشته باشد متاسفانه شاهد جنایت‌های آنان هستیم”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *