واکنش ظریف به قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت از سوی آمریکا

واکنش ظریف به قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت از سوی آمریکا

وزیر امورخارجه ایران در توییتی در واکنش به قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت از سوی آمریکا نوشت جهان اکنون متوجه می شود ایران چه چیزی را تجربه کرده است و این اقدام آمریکا باعث رسوایی شان خواهد شد.

۱۵٫۰۴٫۲۰۲۰
واکنش ظریف به قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت از سوی آمریکا

تهران/ خبرگزاری آناتولی

محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در واکنش به قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی از سوی آمریکا با انتشار یک توییت نوشت: جهان آنچه ایران در تمام این مدت آن را شناخته و تجربه کرده است را درک می کند. زورگویی، تهدید و پرخاشگری رژیم آمریکا فقط یک اعتیاد نیست. باعث کشته شدن مردم می شود.

او افزود: مانند فشار حداکثری علیه ایران، اقدام شرم آور در قطع کمک ها به سازمان بهداشت جهانی در بحبوحه یک پاندمی باعث رسوایی شان خواهد شد.

گفتنی است، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت را همزمان با شیوع بیماری کووید-۱۹ تعلیق کرد.

واکنش ظریف به قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت از سوی آمریکا

قوانین خرید ملک در ترکیه

بنا بر تصمیم وزارت کشور ترکیه در رابطه با خرید خانه در ترکیه، به هیچ عنوان موجبات اخذ اقامت دایم ترکیه و یا تابعیت ترکیه را فراهم نمی آورد، اقامت ابتدایی خریدار+همسر و فرزندان به صورت موقت و یک ساله قابل تمدید بدون نیاز به خروج از ترکیه می باشد. مراحله دوم اقامت شما در ترکیه به صورت سه ساله و در نهایت پس از اخذ مدارک و استعلامات لازم میتوانید درخواست اقامت دایم-تابعیت خود را پس از چهار سال به وزارت کشور ترکیه تسلیم نمایید. شما پس از بررسی و انتخاب برای خرید خانه در ترکیه توافق در مورد نحوه پرداخت در موقع نوشتن توافقنامه، میتوانید واحد مورد نظرتان را رزرو کنید و ما جدول زمان بندی پرداخت را همراه با خریدار و فروشنده برای انتقال قطعی سند تنظیم می کنیم. در صورت نیاز، میتوانیم با افتتاح حساب به نام مشتری و اخذ شماره مالیاتی امور پرداختی شما را برای مواردی مثل پرداخت قبوض آب،برق و.. تسهیل کنیم طبق قانون جدید قبل از انتقال قطعی سند، دیگر نیازی به اخذ استعلام از ارتش ترکیه در مورد واقع شدن و یا عدم واقع شدن ملک یا زمین مورد نظر شما در اراضی تحت مالکیت ارتش از ازمیر نمی باشد. و انتقال و اعطای سند جدید طی ۷ روز کاری انجام خواهد شد برای انتقال مالکیت و نوشته شدن قولنامه، هر دو طرف قرار داد موظف به حضور در دفتر املاک می باشند، در صورت عدم حضور خریدار، مشاور املاک میتواند با اخذ وکالتنامه رسمی در یکی از دفترخانه های ترکیه، اقدام به خرید از جانب وی نماید. Tapu(برگه انتقال مالکیت) مهمترین مدرک مورد نیاز خریدار می باشد، که باید در هنگام اخذ آن به تمامی جزییات ذکر شده در آن دقت کند. در Tapu تمامی موارد از جمله وضعیت مالکیت، تاریخ انتقال و نام مالک ذکر می شود هزینه های انتقال مالکیت مالیات انتقال سند در ترکیه ۴% مبلغ ارزش ملک می باشد. در قانون نقل و انتقالات اسناد ترکیه به صراحت نقل شده میزان مالیات پرداختی باید در بین طرفین (خریدار و فروشنده) به صورت مساوی برای پرداخت تقسیم شود. روش های پرداخت توافقی نیز امکان پذیر می باشد. در صورت عدم حضور خریدار، هزینه ی اخذ وکالت ۱۵۰ یورو می باشد. Iskan یا همان پایان کار، هزینه ایی است برای آپارتمان های نوساز که با توجه به ارزش و متراژ آپارتمان از ۴۰۰ یورو شروع می شود. قرارداد اخذ آبونمان برق برای واحد های نوساز حدود ۱۰۰ یورو و برای واحد های قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو می باشد. قرار داد اخذ آبونمان آب، برای واحد های نوساز حدود ۶۰ یورو و برای واحد های قدیمی ساز، حدود ۳۰ یورو می باشد. عوارض شهرداری سالیانه یک بار قبل از آخرین روز ماه مه (May) هر سال باید پرداخت شود. این میزان حدود ۰.۱ درصد از ارزش واقعی TAPU میباشد هزینه شارژ تعمیر و نگه داری آپارتمان ها میتواند سالانه یک بار و یا به صورت ماهیانه پرداخت شود، این هزینه در آپارتمان های نوساز میتواند به صورت متوسط بین ۴۰-۷۰ یورو در ماه باشد. شایان ذکر است، قیمت های ذکر شده در بالا، فقط برای اطلاع شما می باشد، احتمال کاهش و یا افزایش هزینه ها در زمان خرید ملک توسط شما امکان پذیر می باشد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه