وبلاگ

thumbs_b_c_5a4a31d533172d37e9ad77de5cc17e70

وزیر آموزش ملی ترکیه به دنبال پایان تعطیلی یک هفته‌ای مدارس برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اولین درس آموزش از راه دور را برگزار کرد.

آنکارا/خبرگزاری آناتولی

به دنبال پایان تعطیلی یک هفته‌ای مدارس و مراکز آموزشی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، آموزش از راه دور برای تمام مقاطع تحصیلی از صبح امروز آغاز شد و در این راستا ضیاء سلجوق، وزیر آموزش ملی ترکیه اولین درس آموزش آنلاین را شخصا برگزار کرد.

وزیر آموزش ملی ترکیه در آغاز این برنامه آموزشی خطاب به والیدین دانش‌ آموزان اظهار داشت: جهان روزهای دشوار و چالش برانگیز را سپری می‌کند. به منظور حفاظت از سلامتی هموطنان مدارس را برای مدتی تعطیل و آموزش از راه دور را آغاز کردیم.

وی تاکید کرد: در روزهای اول ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم اما یقین دارم با همکاری و همدلی این دوران را به بهترین شکل مدیریت و سپری می‌کنیم.

سلجوق اذعان داشت: من پیش از اینکه وزیر آموزش ملی باشم، یک آموزگار، پدر و حتی پدربزرگ هستم و به خوبی می‌دانم که کودکان چگونه می آموزند و چه شرایطی باید برای آنها فراهم شود. در این راستا با آموزگاران با تجربه مشورت و همکاری کردیم. در مدیریت این روند، تمام احتمالات را در نظر داریم و راه حل و تدابیر لازم را اتخاذ کرده ایم.

وی به خانواده‌ها اطمینان خاطر داد که تمامی مواردی که به دانش آموزان در مدرسه آموزش داده می شد از طریق آموزش آنلاین نیز آموخته خواهد شد.

دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف از طریق شبکه «TRT-EBA TV» سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (TRT) و سامانه اطلاع رسانی آموزش (EBA) برنامه های آموزشی را دنبال خواهند کرد.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اپلیکیشن مهاجرتی شایان!

با نصب اپ مهاجرتی شایان میتوانیداز خدمات ویژه ای برخوردار شوید:

  • آموزش زبان ترکی
  • مناطق تفریحی، بهترین هتل ها، اوت لت ها
  • نقشه آفلاین
  • راهنمای کامل زندگی در ترکیه
  • پروژه های املاک
  • و ده ها امکانات دیگر...