وزیر بهداشت ایران: احتمالا امسال پاییز سختی در پیش داشته باشیم

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
وزیر بهداشت ایران: احتمالا امسال پاییز سختی در پیش داشته باشیم

فهرست مطالب

وزیر بهداشت ایران: احتمالا امسال پاییز سختی در پیش داشته باشیم

وزیر بهداشت ایران اظهار داشت برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم.

۰۹.۰۵.۲۰۲۰
وزیر بهداشت ایران: احتمالا امسال پاییز سختی در پیش داشته باشیمعکس از ایرنا

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران اعلام کرد: برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و پیش بینی می‌شود که یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم و اگر چنین شد، باید آمادگی کامل داشته باشیم.

به گزارش «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران»، وی افزود: باید در مورد کرونا در حالت آماده باش باشیم. زیرا اگر ویروس تغییر رفتار دهد، تمام معادلات ما به هم می‌ریزد.

نمکی در ادامه گفت: ”در مورد کرونا معتقدیم که اگر در پاییز، پیک بعدی بروز کند و جهش ژنتیک عمده‌ای به سمت خشونت نداشته باشد، دیگر با شرایطی که تاکنون از سر گذرانده‌ایم مواجه نخواهیم شد و با کرونایی آرام‌تر روبه‌رو خواهیم بود. زیرا وقتی ویروس در طبیعت بچرخد، ایمنی را بالاتر می‌برد، دوم اینکه رفتار ویروس به سمت آرام‌تر شدن پیش می‌رود. سوم اینکه امیدواریم داروهای ضدویروس موثرتری را شناسایی کنیم.”

وزیر بهداشت ایران تصریح کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ نباید به واکسن کرونا امیدوار باشیم، زیرا تولید و ساخت واکسن پروسه‌ای بسیار زمان‌بر است. بنابراین امیدواریم بتوانیم پاییز را به خوبی مدیریت کنیم. در سال جاری، واردات واکسن آنفلوآنزا افزایش خواهد داشت.

گفتنی است کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۱۰۶ هزار و ۲۲۰ نفر و مجموع جان باختگان نیز به ۶ هزار و ۵۸۹ نفر رسیده است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *