وزیر بهداشت ترکیه: دوره دشوار مقابله با کرونا را پشت سرگذاشتیم

وزیر بهداشت ترکیه با اشاره به تمهیدات دولت برای جلوگیری از ویروس کرونا گفت که دوره بسیار دشوار مقابله با این بیماری را موفقانه پشت سرگذاشته‌اند.

۲۴.۰۶.۲۰۲۰
وزیر بهداشت ترکیه: دوره دشوار مقابله با کرونا را پشت سرگذاشتیم

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

فخر‌الدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه طی سخنانی در نشست خبری پس از جلسه کمیته علمی کشور اظهار داشت: “خوش‌بین هستیم دوره بسیار دشوار مقابله با ویروس کرونای جدید «کووید-۱۹» را که دارای مبهمات زیادی بود، موفقانه پشت سرگذاشتم”.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین با بیان اینکه با اجرای تدابیر کنونی، تمهیداتی را در دوره‌ای که نیاز کمتری به اخذ تدابیر است، تهیه می‌کنیم، گفت: “موج دوم کرونا را تجربه نمی‌کنیم. آنچه صورت می‌گیرد تاثیرات موج اول است.عدم استفاده از ماسک نقض حقوق فردی است”.

وی افزود: “تاکنون در مجموع ۱۱۸ هزار نفر غربالگری شدند. تست ۲.۸ نفر از هر یک هزار نفر مثبت اعلام شد. این میزان بسیار کم است. بیمارستان‌ها نسبت به گذشته خلوت‌ شده است. تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و میزان مرگ و میر مبتلایان متصل به دستگاه تنفسی رو به کاهش است”

کوجا خاطرنشان کرد: “برای بازگشت به روال عادی خود، باید آمار موارد جدید ابتلا به کرونا را تحت کنترل قرار دهیم. میانگین سنی فوتی‌های کرونا در ترکیه افزایش یافته است. این میانگین قبل از شانزدهم ماه مه ۷۱ سال بوده و اکنون به ۷۴ سال رسیده است”.

وزیر بهداشت ترکیه با اشاره به اینکه تحقیقات در باره واکسن کرونا موفقانه ادامه دارد اما آزمایشات بالینی قبل از ماه‌های سپتامبر-اکتبر ممکن نیست، تصریح کرد: “احتمال می‌رود با روسیه و چین برای کارآزمایی بالینی واکسن کرونا توافق کنیم. احتمال همکاری با روسیه بیشتر است”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *