ولکان بوزکر نامزد ترکیه رئيس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل شد -

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

ولکان بوزکر نامزد ترکیه رئيس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل شد

ولکان بوزکر نامزد ترکیه رئيس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل شد

وزیر پیشین امور اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد ترکیه به‌عنوان رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد انتخاب شد.

۱۷٫۰۶٫۲۰۲۰
ولکان بوزکر نامزد ترکیه رئيس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل شد

نیویورک/ خبرگزاری آناتولی

ولکان بوزکر، وزیر پیشین امور اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد ترکیه طی راگیری در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به‌عنوان رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی این سازمان انتخاب شد.

این رای‌گیری با شرکت ۱۹۲ کشور از کل ۱۹۳ عضو این سازمان از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ به وقت محلی آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد و نماینده‌های کشورهای عضو در راستای تدابیر ویروس کرونا در اوقات معین رای خود را به صندوق انداختند. ونزوئلا به دلیل عدم پرداخت بدیهی خود نتوانست رای دهد.

ولکان بوزکر، وزیر پیشین امور اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده  ارشد ترکیه نیز که تنها نامزد این رای‌گیری بود، با کسب آرای موافق از ۱۷۸ کشور به عنوان رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی این سازمان انتخاب شد.

درحالی که ۳ رای باطل اعلام شد، ۱۱ کشور نیز رای ممتنع دادند.

گفتنی است بوزکر اولین فرد از ترکیه است که به عنوان رئیس مجمع عمومی سازمان ملل انتخاب شده است.

محمد تیجانی سماوی، رئیس هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل در ۱۵ سپتامبر سال جاری این وظیفه را به بوزکر واگذار خواهد کرد و بوزکر ریاست هفتاد و پنجمین مجمع عمومی را تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ برعهده خواهد گرفت.

لازم به ذکر است رئیس مجمع عمومی سازمان ملل مدیریت اجلاس این مجمع را برعهده دارد و عملکرد این مجمع را تنظیم می‌کند. مجمع عمومی همچنین هر سال بودجه سازمان ملل را مشخص و کنترل می‌کند.

همچنین در مجمع عمومی سازمان ملل تصمیم‌های مطابق به افکار عمومی جامعه بین‌الملل اتخاذ می‌شود. رهبران جهان هر سال اواسط ماه سپتامبر در مقر سازمان ملل در نیویورک گردهم آمده و مشکلات جهانی را بررسی و برای ایجاد راه‌حل‌ها تلاش می‌کنند.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه