ترکیه و آلمان در پی لغو محدودیت‌های کرونایی پروازها میان دو کشور را از سر گرفتند.

۱۱.۰۶.۲۰۲۰
پروازها میان ترکیه و آلمان از سر گرفته شد

برلین/ اربیل باشای/ خبرگزاری آناتولی

بسیاری از کشورها در پی کاهش میزان شیوع کرونا محدودیت‌های پیشگیرانه از تشدید شیوع این ویروس از جمله پروازهای داخلی و خارجی را که اعمال کرده بودند، لغو می‌کنند. در این راستا، پروازها میان ترکیه و آلمان از سرگرفته شد.

بیش از ۵۰۰ مسافر اهل ترکیه در آلمان که قصد داشتند با پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ترکیش ایرلاینز و آنادولوجت به استانبول و آنکارا سفر کنند، خود را به فرودگاه برلین تگل رساندند.

این مسافران هنگام ورود به فرودگاه و طی مراحل قبل از پرواز صف‌ طولانی تشکیل دادند. آنها همچنین مجبور بودند در داخل و خارج فرودگاه دهان و بینی خود را بپوشانند.

نوری آوجی‌باش، یکی از این مسافران ترکیه‌ای که قرار بود از طریق استانبول به شهر اینه‌گول در استان بورسا برود، به خبرنگار «آناتولی» گفت: از اینکه که سفرهای بین‌المللی از سرگرفته شده، بسیار خوشحالم. باید دو ماه پیش می‌رفتم، ولی به‌ دلیل محدودیت‌های کرونایی نتوانستم و اینجا ماندم. در این مدت پدرم فوت کرد و اما اکنون می‌توانم بروم. بسیار ناراحت بودیم. انشاءالله امروز خواهم رفت و به مادرم و سایر اعضای خانواده‌ام تسلیت خواهم گفت.

فرنیاز دده، یکی دیگر از این مسافران که ۷۴ سال سن دارد، ضمن ابراز خرسندی از لغو محدودیت‌های کرونایی، سفرهای بین‌المللی و امکان بازگشت به استانبول گفت: ترکیه بسیار زیبا است. ترکیه ما بهشت است. آنجا مجبور نیستیم که مثل اینجا در خانه بمانیم. حتی نشستن در بالکن خانه‌مان در ترکیه نیز برای ما کافی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.