وزیر امور خارجه ترکیه گفت کانال استانبول دریانوردی بین‌المللی را متحول کرده و نقطه عطف در تاریخ خواهد بود.

۰۱.۱۲.۲۰۱۹
چاووش‌اوغلو: کانال استانبول دریانوردی بین‌المللی را متحول خواهد کرد

آنتالیا/خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز یکشنبه طی سخنانی در اجلاس شاخه جوانان منطقه مدیترانه حزب عدالت و توسعه در شهرستان آلانیا استان آنتالیا گفت: کانال استانبول٬ دریانوردی بین‌المللی متحول کرده و نقطه عطف در تاریخ خواهد بود.

وی گفت: ترکیه به لحاظ موقعیت ژئوپلتیک٬ از وضعیت و پتانسیل بسیار قابل توجهی در جهان برخوردار است. اکنون ما مسیر انتقال انرژی هستیم. پروژه هایی همچون تاناپ٬ مسیر جاده ابریشم٬ اتصال توکیو به لندن و غیره از جمله مهمترین آنهاست. ما باید از آن‌ها و این موقعیت استفاده بهینه کنیم.

چاووش‌اوغلو گفت: ترکیه “در صحنه سیاست خارجی و هم در زمینه مذاکره بسیار قدرتمند است. آنها به پیشنهادات ما در قبرس گوش ندادند. ما کشتی‌های خود را اعزام کرده و حفاری را شروع کردیم. به فعالیت‌های دریایی ادامه خواهیم داد. ما باید در میز و میدان عمل حضور قوی داشته باشیم. در خصوص سوریه نیز مانع تشکیل کریدور تروریستی شدیم”.

خبرگزاری آناتولی اخبار خود از طریق سامانه مدیریت خبر (HAS) برای مشترکین رسانه‌ای ارسال و فقط بخشی از آنها را خلاصه و در وبسایت خود منتشر میکند. بنابراین برای دریافت اخبار کامل ما، لطفا تماس گرفته و مشترک شوید!

موضوعات مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.