چاووش‌اوغلو: ۱۵۶ نفر از هموطنان‌مان در خارج از کشور به دلیل کرونا جان باختند

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
چاووش‌اوغلو: ۱۵۶ نفر از هموطنان‌مان در خارج از کشور به دلیل کرونا جان باختند

فهرست مطالب

چاووش‌اوغلو: ۱۵۶ نفر از هموطنان‌مان در خارج از کشور به دلیل کرونا جان باختند

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد متاسفانه شمار هموطنانی که در خارج از کشور به علت کرونا جان باختند به ۱۵۶ نفر رسید.

۰۴.۰۴.۲۰۲۰
چاووش‌اوغلو: 156 نفر از هموطنان‌مان در خارج از کشور به دلیل کرونا جان باختند

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی (CNN) به ارزیابی آخرین وضعیت شیوع ویروس کووید-۱۹ در کشور و جهان پرداخت.

وی ضمن اشاره به انتقال ۲۵ هزار شهروند تُرک از بالغ بر ۵۵ کشور جهان گفت: متاسفانه شمار هموطنانی که در خارج از کشور به علت کرونا جان باختند به ۱۵۶ نفر رسید و جنازه ۵۰ نفر از آنها را به کشور منتقل کرده‌ایم. 

چاووش‌اوغلو تصریح کرد: در کانادا بالغ بر ۴۰۰ دانشجو داریم که قرار شده است ان شاءلله ۷ تا ۸ آوریل آنها را با دو پرواز مجزا توسط هواپیمایی پاکستان به همراه دانشجویانی از این کشور، به ترکیه منتقل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هموطنانی که از خارج از کشور آمده‌اند، ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند. از اول آوریل ۲۴۶۷ نفر از شهروندان را به کشور منتقل کردیم، طی دو روز اخیر نیز از کویت ۶۴۴ نفر از هموطنان را منتقل کردیم و یک پرواز دیگر نیز در نظر گرفته‌ایم. 

چاووش‌اوغلو در ادامه گفت: یک گروه ۳۳۴ نفره از هموطنان در عراق به سر می‌برند که با ۴ پرواز مجزا در بازه زمانی ۷ تا ۸ آوریل و همچنین ۱۴۴ راننده تریلی که در برخی نقاط فرانسه گرفتار شده‌اند نیز از طریق مارسی به کشور بازگردانده خواهند شد.

وزیر خارجه ترکیه افزود: روند بازگرداندن هموطنان‌مان از عربستان سعودی از فردا با دو پرواز از جده آغاز می‌شود، تاکنون ۲ هزار متقاضی بازگشت ثبت کرده‌ایم، همچنین حدود ۳۶۰ عمره گزار داریم.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *