وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد بیش از ۷۰ هزار نفر از شهروندان مقیم خارج که به علت شیوع کرونا مایل به بازگشت بودند، به کشور منتقل شده‌اند

۱۵.۰۵.۲۰۲۰
چاووش‌اوغلو: 70 هزار هموطن‌مان را به ترکیه منتقل کردیم

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت‌وگو با شبکه « A Haber» اظهار داشت: بالغ بر ۷۰ هزار نفر از هموطنان‌مان را به دلیل کرونا از ۱۱۴ کشور منتقل و موظف به گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه کردیم.

وی در ادامه گفت: ترکیه از شهروندان مقیم خارج، هم‌تباران و اغلب کشورهایی که درخواست کمک داشته‌اند، حمایت و پشتیبانی به عمل آورده است.

چاووش‌اوغلو افزود: در این روند سازمان‌های ذیربط در هماهنگی کامل برای بازگرداندن هموطنانی که موقتا به خارج از کشور سفر کرده بودند و همچنین دانشجویان، بودند. 

وزیر امور خارجه ترکیه در پایان تصریح کرد: ترکیه در طول این روند دشوار چه از نظر مبارزه با شیوع ویروس کرونا و چه ارسال کمک‌های پزشکی به کشورهای دیگر و چه انتقال شهروندانش، الگوی سایرین شد.

چاووش‌اوغلو در پایان گفت: تاکنون ۱۳۵ کشور یعنی بیش از دو سوم کشورهای جهان تقاضای ملزومات پزشکی از ما داشتند که نشان‌ می‌دهد ترکیه در این زمینه چقدر قابل اعتماد است. تاکنون خواسته ۸۰ کشور را برآورده کردیم که بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *