چرا ترکیه مرزهایش با ایران را باز نکرد؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
  چرا ترکیه مرزهایش با ایران را باز نکرد؟

فهرست مطالب

  چرا ترکیه مرزهایش با ایران را باز نکرد؟

وزارت کشور ترکیه با انتشار بخشنامه‌ای تمامی محدودیت‌های لحاظ شده در راستای تمهیدات کرونایی در زمینه ورود و خروج شهروندان ترکیه و اتباع خارجه از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی به جز مرزهای زمینی با ایران را لغو کرد.

مطابق این بخشنامه که با عنوان «ورود و خروج اتباع ترکیه و خارجی از مرزهای کشور» به کلیه استانداری‌ها، مراکز فرماندهی ژاندارمری، مراکز اداری شهرستان‌ها، اداره‌های پلیس و مهاجرت کل استان‌ها ارسال شده است، تمامی مرزها به جز مرز زمینی مرزها بازگشایی شدند.

تمامی مسافران پروازهای بین‌المللی به طور رایگان تست کرونا خواهند داد

به موجب این بخشنامه که بیشتر محتوای آن در نشست هیئت دولت به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مطرح شده بود، بر تمامی مسافران پروازهای بین‌المللی طبق مقررات و ضوابط ابلاغ شده توسط وزارت بهداشت تست PCR کرونا انجام خواهد شد.

تمامی برنامه‌ریزی‌های مربوط به پروازهای بین‌المللی با هماهنگی وزارتخانه‌های بهداشت، امور خارجه و حمل و نقل و زیرساخت ترکیه انجام خواهد گرفت.

 

صحبت وزیر گردشگری ترکیه درباره بازگشایی مرزهای ترکیه

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه هم پیشتر اعلام کرد: آغاز سفرهای هوایی با تمام کشورها اولویت ماست. این وزیر در ادامه گفت (روند عادی‌سازی در صنعت گردشگری) فکر می‌کنم از ماه جولای تمامی تاسیساتی که قصد فعالیت دارند، بازگشایی می‌شوند. پویایی بازار داخلی در حال حاضر به ۴۵ درصد رسیده است. این رقم از حیث گردشگری داخلی بسیار خوب است.

آخرین آمار کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳۶۹ مورد جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. دکتر لاری گفته است : از دیروز تا امروز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۷ مورد بستری شدند. در مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر رسیده است. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۶۵۹ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، خوشبختانه تا کنون ۱۴۴ هزار و ۶۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. وی همچنین گفته است : ۲۷۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری ادامه گفته است : تا کنون یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۹۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی، لرستان و خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند. خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ استان بدون فوتی بوده و هفت استان تنها یک فوتی داشتند. وی بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از مسافرت‌های غیرضرور تاکید کرد.

مقایسه آمار کرونا در ترکیه و ایران

در حال حاضر شمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۱۸۲۵۴۵ نفر رسیده و تاکنون ۸۶۵۹ تن بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده است. بر اساس داده‌های وبسایت ورلد مترز، ایران از لحاظ شمار ابتلا و فوتی در جایگاه دهم جهان قرار دارد.

به عبارتی از هر یک میلیون نفر از جمعیت ایران ۲۱۷۵نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده و ۱۰۳ نفر در اثر آن جانباخته است. همچنین در مجموع ۱ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۹۴۷ تست کووید-۱۹ در ایران بر بروی افراد انجام شده. این رقم در مقایسه با ترکیه بیش از ۱.۳ میلیون تست کمتر است.

شمار قربانیان کووید۱۹ در ایران در مقایسه با ترکیه تقریبا ۴ هزار نفر به معادل حدود ۱.۸ درصد بیشتر است. این در حالیست که ترکیه از لحاظ شمار ابتلا تنها یک پله پایین تر از ایران است.

طبق آخرین آمار مبتلایان در ترکیه آمار کرونا در ترکیه تعداد کل مبتلایان به ۱۷۴ هزار و ۲۳ نفر و شمار قربانیان ۴٫۷۶۳ نفر رسیده است. بر این اساس شمار بهبود یافتگان نیز به ۱۴۷ هزار و ۸۶۰ نفر افزایش یافته است.

ترکیه با شروع موج دوم کرونا در ایران و نگرانی از این که باز شدن مرزهای ایران باعث افزایش و شیوع کرونا در این کشور شود در حال حاضر مرزهای خود را بر روی ایرانیان باز نکرده است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *