کاخ بیلربی استانبول Beylerbeyi Palace

کاخ بیلربی استانبول Beylerbeyi Palace یکی از زیباترین و مجلل ترین کاخ های عثمانی بناهای استانبول است، که در قسمت آسیایی تنگه بسفر واقع شده است. این کاخ بسیار چشم نواز از گل های مگنولیا پوشیده شده است.

این کاخ در قرن نوزدهم و در بخش آسیایی شهر  استانبول ساخته شده است . این بنای با شکوه به دستور سلطان عبدالعزیز ساخته شد، که در تابستان ها، برای پذیرایی از مهمانان خارجی و مقامات عالی رتبه از آن استفاده می شد .پیش از آنکه این قصر اقامتگاهی تابستانی برای پادشاهان عثمانی باشد ، برای اقامت میهمان خارجی در نظر گرفته شده بود و به همین دلیل به دکوراسیون داخلی و نمای خارجی آن اهمیت زیادی داده اند . مجموعه بیلربی از ساختمان کاخ اصلی و چند خانه ییلاقی تشکیل شده است و کاخ اصلی چشم انداز بسیار زیبایی از بسفر دارد . سلطان عبدالحمید دوم ، آخرین سال های عمر خود را در حصر خانگی در این کاخ سپری کرده است . دوک و دوشز ویندزور و خانم اوژنی ملکه فرانسه بعنوان میهمان در این کاخ اقامت داشته اند .

کاخ بیلربی استانبول Beylerbeyi Palace توسط معمار سرکیس بالیان به سبک امپراتوری دوم طراحی شده و از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود . برای ساخت کاخ از سنگ مرمر سفید استفاده شده است . در دکوراسیون داخلی نقش های شرقی و ترک همراه با تزئینات غربی به کار برده شده . داخل این کاخ ، لوسترهایی تماشایی ، چینی های مخصوص و گلدان های سرامیکی تزئین شده به چشم می خورند . فرش هایی گرانبها زیبایی منحصر به فردی به این کاخ بخشیده اند . یکی از بهترین اتاق های این کاخ بخش پذیرایی آن است که دارای حوض و فواره ای زیبا می باشد . برای عایق کردن سقف این کاخ از نی های حصیری مصری استفاده شده است .

Adres: Beylerbeyi Mah, Abdullah Ağa Caddesi Beylerbeyi Sarayı, ۳۴۶۷۶ Üsküdar/İstanbul

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.