مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
کاخ توپکاپی
کاخ توپکاپی

فهرست مطالب

کاخ توپقاپی(به ترکی عثمانی: طوپقپو سرایی، به ترکی استانبولی: Topkapı Sarayı) واقع در استانبول از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی است که از ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ مرکز اداری این امپراتوری بود. سلطان محمد فاتح در ۱۴۵۹ دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن در ۱۴۶۵ به پایان رسید. این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در استانبول واقع شده و چشم‌اندازی بسیار عالی به تنگه بسفر دارد.

در ۱۸۵۳ سلطان عبدالمجید تصمیم گرفت محل اقامتش را به قصر تازه‌ساز دلمه باغچه منتقل کند که نخستین کاخ مدل اروپایی شهر بود. امروز قصر توپقاپی به موزه تبدیل شده‌است و از جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی ترکیه‌است. در این موزه بسیاری از آثار ادبی و هنری ایران نیز نگاهداشته می‌شود. در این موزه آثاری همچون لباس پیامبر اسلام، شمشیرهای مختلف او، دندان، مو، کفش او و … نگهداری می‌شود.

کاخ توپقاپی

کاخ توپکاپی یکی از کاخ ها و ابنیه های تاریخی است که در سال ها پیش یعنی قرن های ۱۵ تا ۱۹ ساخته شده است و مربوط به امپراتوری عثمانی بوده است. این کاخ قبل از مردن سلطان محمد ساختن آن تمام شد.در این کاخ اتفاقات زیادی رخ داده که بسیاری از آن ها خوب نبوده اند اما کاخ توپ کاپی استانبول هم اکنون یکی از مهمترین و جاذبه های دیدنی استانبول به شما ر می رود. این کاخ در قسمت تلاقی تنگه بسفر و از طرفی خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار دارد.در دوره عثمانی این یکی از بهترین کاخ هایی بوده که ساخته شده اند.

جالب است بدانید…

این کاخ بر اثر گدشت مدت ها هی رنگ عوض کردو قیافه اش عوض شد. اما چهار باغ این کاخ همچنان به قدرت خود باقی اند. در قسمت راست این کاخ درختان تنومندی از سرو قرار گرفته اند که زییایی آن را دو چندان کرده اندمطبخ های کاخ همه در این سمت شروع به پختن غذا می کنند. .کاخ توپکایی هم اکنون به عنوان یک نمایشگاه بزرگ از عتیقه جات دوره عثمانی تبدیل شده که در آن نقره و ظروف و چینی و کریستال به نمایش گذاشته اند و محلی مجلل و زیبا تبدیل شده است. ظروف چینی ما را به یاد هتل کریستال استانبول انداخت که می توانید از آن برای اقامت خود دیدن کنید از طرفی برای خرید می توانید مرکز خرید گالریا در استانبول را هم مورد هدف خود قرار دهید.

در قسمت چپ این کاخ می توانید حرم سرایی را ببینید که دوره عثمانی محل خاندان سلطان بوده است. در بخش آخر کاخ یعنی بخش سوم می توانید کتابخانه، لوازم خصوصی شاه، سالن احتماعات و … را مشاهده کنید. البته جواهرات همسر سلطان نیز در این مکان برای دیدن مردم قرار داده شده اند. در این موزه ها می توان ردای حضرت محمد صلی الله علیه وآله را مشاهده کنید. این ردا توسط عثمانی ها بعد از پذیرش اسلام به ترکیه آورده شده است. تابوت سنگی اسکندر نیز در بخش عتیقه جات تاریخی قرار داده شده است.

Address: Cankurtaran Mahallesi, 34122 Fatih/İstanbul

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان