کاهش ۵۵ درصدی اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم ایران

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
کاهش ۵۵ درصدی اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم ایران

فهرست مطالب

کاهش ۵۵ درصدی اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم ایران

وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است که رعایت پروتکل های بهداشتی در این کشور ۵۵ درصد کاهش داشته و اکنون مردم و اصناف تنها ۲۲.۶۶ درصد از موارد را رعایت می کنند.

۰   |۱۰.۰۶.۲۰۲۰
کاهش 55 درصدی اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم ایرانعکس از ایرنا

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ایران گفت: تا ۲۷ اردیبهشت ماه وضعیت اجرای پروتکل‌ها در کشور در حد مطلوب بود و تا میانگین ۷۷.۵۷ درصد مردم و کسب و کارها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند که در شهر تهران به ۵۶ درصد می‌رسید. اما تا ۱۵ خرداد ماه این میانگین در کل کشور به ۲۲.۶۶ درصد نزول کرد و متاسفانه شهر تهران که گلوگاه اصلی مراودات و کسب و کار در کل کشور است، به ‌۱۰.۵۴ درصد نزول کرد که این موضوع زنگ خطری را برای ما به صدا در می‌آورد.

وی با بیان اینکه «بیشترین تخلفات عدم رعایت پروتکل ها مربوط به رستوران‌ها و سفره‌خانه‌ها» است ادامه داد: ۲۵۰ هزار واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل ها تعطیل شدند. حجم عمده‌ای از این مراکز رستوران‌ها و سفره‌خانه‌هایی بودند که بر اساس مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت‌شان را آغاز کردند، اما به صورت غیرمجاز مواد دخانی هم عرضه کرده‌اند. یکسری هم مربوط به تالارهای پذیرایی است که مراسم‌های تجمعی برگزار کردند مانند ختم یا عروسی. عمدتا این دو گروه بیش از سایر اصناف تعطیل شده‌اند.

فرهادی همچنین شرایط تهران را ناامید کننده خواند و اظهار کرد: شرایط رعایت پروتکل‌ها در شهر تهران نسبت به سایر استان‌ها به دلیل جمعیت و حمل و نقل زیاد و مسافرت‌های درون‌شهری و فعالیت و عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی مکان‌هایی مانند پاساژها که گلوگاه‌های تجاری و کسب و کار استان‌های دیگر هم هستند، مقداری ناامید کننده‌تر است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *