کرونا در ایران؛ ۴۰ درصد تست‌های کرونا در مشهد مثبت است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت که هم اکنون ۴۰ درصد تست‌های کرونا در این شهر مثبت است.

۲۰.۰۶.۲۰۲۰
کرونا در ایران؛ 40 درصد تست‌های کرونا در مشهد مثبت است

استانبول/خبرگزاری آناتولی

مهدی قلیان اول، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این شهر گفت: نتیجه آزمایش بیماران مشکوک به کرونای مراجعه‌کننده به مراکز بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم اکنون در ۴۰ درصد موارد مثبت است.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا»، قلیان اول در این خصوص افزود: این در حالی است که نتیجه آزمایش کرونای افراد مشکوک به کرونا در مشهد در گذشته بین ۲۰ تا ۲۵ درصد مثبت بود و در هفته‌های اخیر آمار مبتلایان به کرونای سرپایی رشد چشمگیری داشته است.

وی همچنین اظهار داشت: اگر آزمایش کرونای فردی مثبت اعلام شود اطرافیان وی و افراد مشکوک هم تحت بررسی قرار می‌گیرند و در صورت لزوم از آنها آزمایش گرفته شده و تا ۱۴ روز باید قرنطینه خانگی شوند و مراقبت‌های لازم درمانی را دریافت کنند.

گفتنی است سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز گفت که استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، کرمانشاه، آذربایجان‌ شرقی و غربی، گلستان و کردستان در وضعیت هشدار از لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

بنا به اعلام وی، در طول ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی ۲ هزار و ۳۲۲ مورد جدید ابتلا، مجموع مبتلایان کووید-۱۹ در ایران به ۱۹۵ هزار و۵۱ نفر و با فوت ۱۱۵ بیمار دیگر شمار جان باختگان نیز به ۹۵۰۷ نفر رسیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *