کشته شدن ۸۵۵ نفر از کادر درمانی در جنگ سوریه

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
کشته شدن ۸۵۵ نفر از کادر درمانی در جنگ سوریه

فهرست مطالب

شبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد از آغاز جنگ در این کشور تاکنون ۸۵۵ نفر از کادر درمانی جان خود را از دست داده‌اند که ۶۶۹ نفر از آنها توسط نیروهای رژیم کشته شده‌اند.

۰۸.۰۵.۲۰۲۰
کشته شدن 855 نفر از کادر درمانی در جنگ سوریه

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

شبکه حقوق بشر سوریه (SNHR) گزارش آمار کادر درمانی که از ماه مارس ۲۰۱۱ تاکنون در جنگ سوریه جان باخته یا به گروگان گرفته شدند، را منتشر کرد. براساس این گزارش، در بازه مذکور ۸۵۵ نفر از کادر درمانی کشته شده‌اند، نیروهای رژیم متشکل از نیروهای رژیم اسد و گروه‌های تروریستی خارجی تحت حمایت ایران ۶۶۹ نفر از این کارکنان را به قتل رسانده و ۶۸ تن دیگر نیز در حملات رژیم به مراکز درمانی جان باخته‌اند.

گروه تروریستی داعش ۴۰ نفر، نیروهای ائتلاف ضد داعش ۱۳نفر، گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک ۸ نفر، گروه‌های مسلح مخالف رژیم ۳۶ نفر و گروه‌های ناشناس نیز ۲۱ نفر از کادر درمانی را به قتل رسانده‌اند.

– ۳ هزار و ۳۵۳ نفر از کادر درمانی در انتظار آزادی

سه هزار و و ۳۵۳ نفر از کادر درمانی که ۳ هزار و ۳۲۷ تن از آنها توسط نیروهای رژیم به گروگان گرفته شده‌اند، درحالیکه کشورهای جهان در حال مبارزه با شیوع ویروس کووید-۱۹ هستند، در انتظار آزادی به سر می‌برند.

از سوی دیگر مراکز بهداشت و درمان در طول جنگ داخلی در مناطق مختلف سوریه در مجموع ۶۸۰ مرتبه بمباران شده‌اند، ۸۷ درصد از این حملات توسط رژیم اسد و روسیه صورت گرفته است.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *