کمک‌های پزشکی ترکیه برای مبارزه با کرونا در سراسر جهان

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
کمک‌های پزشکی ترکیه برای مبارزه با کرونا در سراسر جهان

فهرست مطالب

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» از مبارزه جهانی با ویروس کرونا با ارائه کمک‌های بشردوستانه و پزشکی به بیش از ۳۷۰ هزار نفر حمایت می‌کند.

۱۶.۰۴.۲۰۲۰
کمک‌های پزشکی ترکیه برای مبارزه با کرونا در سراسر جهان

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» در راستای فعالیت‌های بشردوستانه خود در سراسر جهان، اکنون نیز از مبارزه جهانی با ویروس کرونا با ارائه کمک‌های پزشکی به بیش از ۳۷۰ هزار نفر حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار «آناتولی»، تیکا در این راستا به چین توسط هواپیمای نظامی که قرار بود شهروندان ترکیه در چین را به کشور منتقل کند، هزار دست لباس حفاظتی، ۹۳ هزار و ۵۰۰ ماسک و هزار دست لباس حفاظتی یکبار مصرف ارسال کرد.

همچنین بیمارستان بیماری‌های عفونی باتومی گرجستان که در تاریخ ۲۲ نوامبر سال گذشته با حمایت ترکیه بازسازی و ظرفیت آن افزایش یافته بود، به مرکز مبارزه با ویروس کرونا تبدیل شد.

از زمان شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در گرجستان تا کنون ۹۸۰ هزار نفر از خدمات این بیمارستان بهره‌مند شده‌اند.

از سوی دیگر بیمارستان دوستی ترکیه-فلسطین که توسط تیکا در نوار غزه احداث شده بود، به دستور رئیس جمهور رجب طیب اردوغان از ۲۶ مارس گذشته برای مقابله با شیوع کرونا در اختیار مقامات این کشور قرار گرفت.

این بیمارستان که بزرگترین و پیشرفته‌ترین مرکز درمانی در فلسطین محسوب می‌شود، دارای ۸ بلوک، ۴ اتاق عمل، بخش‌های مراقبت ویژه، آزمایشگاه‌ها و ۱۸۰ اتاق است.

همچنین بیمارستانی با عنوان «رجب طیب اردوغان» در پاکستان که از سوی آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه در سال ۲۰۱۴ احداث شده بود نیز یکی از مراکز مهم مبارزه با کرونا در این کشور است.
در راستای کمک‌های پزشکی ترکیه، بیمارستان دوستی قرقیز-ترک ساخت تیکا در بیشکک قرقیزستان نیز برای مبارزه با ویروس کرونا به بهره برداری خواهد رسید.

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه سال گذشته نیز برای «مرکز کارآفرینی ، نوآوری و مدل سازی» کلمبیا پرینتر‌های سه بعدی تامین کرده بود که اکنون به وسیله آنها برای کادر درمانی ماسک‌ تولید می‌شود.

تیکا همچنین در مرکز آموزشی خود در خارطوم، پایتخت سودان برای کادر درمانی شروع به تولید ماسک‌ کرده است.

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه اخیرا طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که از پروژه تولید ماسک برای مقابله با ویروس کرونا در شهرهای رنیتسا و ویسوکو در بوسنی وهرزگوین حمایت کرده است.

در این بیانیه آمده است: با همکاری سازمان مردم نهاد «نوراژ» قصد داریم ۵۰ هزار ماسک تولید کنیم. در مرحله اول ۵ هزار ماسک تولید شده در مراکز بهداشتی شهرهای مذکور توزیع کردیم.

Rate this post
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *