گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا تشکیل شد

گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا امروز طی مراسمی تشکیل شد.

۱۰.۰۶.۲۰۲۰
گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا تشکیل شد

بروکسل/ شریفه چتین/ خبرگزاری آناتولی

گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا امروز طی مراسمی تشکیل شد. مسئولیت رهبری گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا بر عهده ریشارد چارنتسکی، نماینده پارلمان اروپا از لهستان بوده و ایپک تکدمیر، مشاور امور سیاسی اهل ترکیه نیز به‌عنوان دبیرکل این گروه انتخاب شد.

ریشارد چارنتسکی طی سخنانی در مراسم آغاز به کار گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا که در فضای مجازی برگزار شد، به زبان ترکی از تمام شرکت‌کنندگان تشکر کرده و هدف از تشکیل این گروه را گسترش روابط میان سیاستمداران، جامعه کسب‌و‌کار، جامعه مدنی و مردم از طریق رویدادهای فرهنگی و ارزشهای مشترک اعلام کرد.

وی با بیان اینکه قصد دارند روابط دوجانبه را با فرهنگ و دیپلماسی نرم گسترش بدهند، گفت: به‌عنوان یک پلتفرم غیررسمی برای برقراری گفت‌وگو و همکاری فعالیت خواهیم کرد. گروه دوستی ترکیه-اتحادیه اروپا باعث تقویت درک متقابل‌ ما نیز خواهد شد.

محمت کمال بوزای، نماینده دائمی ترکیه در اتحادیه اروپا نیز در این مراسم تاکید کرد: این گروه دوستی حائز اهمیت فراوانی برای برقراری روابط بهتر فرهنگی و اجتماعی است.

اعضای پارلمان اروپا، ترایان باسسکو رئیس‌جمهور سابق رومانی، فاروق کایماکجی معاون وزیر امور خارجه و نمایندگان مجلس ملت کبیر ترکیه از جمله شرکت‌کنندگان در این مراسم بودند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *