اقامت خود حمایتی ترکیه

افرادی که از این روش اقدام می کنند به هر دلیلی می خواهند یکسال اقامت داشته باشند. البته به این معنی نیست که بعد از اتمام یکسال دیگر نمی توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید، بعد از اتمام یکسال اگر مایل باشید می توانید اقامت خود را تمدید کنید. چند روش اخذ اقامت یکساله ترکیه داریم که در این مطلب چهار روش را بررسی خواهیم کرد.

اخذ اقامت یکساله از طریق خرید ملک در ترکیه

اولین روشی که می خواهیم بررسی کنیم خرید ملک ترکیه می باشد. شخص متقاضی با مبلغی که دارد می تواند درهرکدام از شهرهای ترکیه که می خواهد خرید ملک انجام دهد، این خرید ملک می تواند به صورت تکی و یا با شریک خریداری شود که باید در سند ملکی اسم هردو خریدار ثبت شده باشد تا به هردوی آنها اقامت یکساله از این طریق داده شود. اقامت از طریق خرید ملک ترکیه دائم نمی باشد و هرساله نیاز به تمدید مجدد دارد. البته یک روش جهت اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک وجودارد، آن هم این است که قیمت ملک خریداری شده نباید کمتراز ۲۵۰ هزار دلار باشد. با خرید یک ملک با این قیمت شما شهروندی ترکیه را دریافت خواهید کرد.

مراحل خرید ملک ترکیه جهت اخذ اقامت

شما برای خرید ملک ابتدا باید اقدامات لازم را انجام داده و سپس اقامت یکساله را دریافت خواهید کرد. در ادامه مراحل خرید ملک را بازگو کرده ایم:

 • شخص متقاضی باید در ترکیه حضور داشته باشد.
 • انتخاب ملک مورد نظر با توجه به نوع اقامت
 • تعیین قیمت ملک موردنظر توسط کارشناسان شهرداری ترکیه
 • مراجعه به اداره مهاجرت و ارائه مدارک لازم
 • بعد از اتمام مراحل پرداخت هزینه ملک خریداری شده
 • منتظر شوید تا کارت اقامت یکساله برای شما ارسال شود

همچنین بخوانید: قیمت خانه در استانبول به پول ایران

اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت یکساله اجاره ملک در ترکیه می باشد، در این روش نیز ضخص متقاضی بعد از گذشت یکسال می تواند برای تمدید اقامت اقدام کند. البته در گذشته تمدید اقامت یکساله فقط از طریق اجاره ملک ممکن بود وبقیه روش ها امکان تمدید اقامت نداشت، اما امروزه این قانون برداشته شده و از روش های سرمایه گذاری در ترکیه، تحصیل در ترکیه… نیز می توانید تمدید اقات داشته باشید.

قیمت اجاره ملک در ترکیه

به طور قطع نمی توان گفت که چقدراست چراکه دلایل مختلفی بر قیمت اجراه ملک تاثیر می گذارد، برای مثال منطقه ای که انتخاب می کنید، شهری که انتخاب می کنید، متراژ ملک موردنظر، امکانات ملک انتخاب شده… همه اینها بر قیمت گذاری ملک تاثیر گذار است. اما حداقل مبلغی که می توان در نظر داشت ۷۰۰لیر ترکیه می باشد اما در محله های لاکچری این مبلغ به ۷۰۰۰لیر رسیده است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

روش دیگری که می توان اقامت یکساله ترکیه را دریافت کرد ثبت شرکت در ترکیه می باشد، بعد از انجام امور مربوط به ثبت شرکت در ترکیه می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. توجه داشته باشید که سه ماه قبل از اتمام اقامت حتما برای تمدید آن اقدام کنید.

مزایا ثبت شرکت در ترکیه

 • دریافت اقامت یکساله برای مدیرعامل و خانواده اش
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه و بهرمندی از مزایای آن
 • راه اندازی کسب و کار و دریافت درآمد
 • اخذ شهروندی ترکیه بعد از گذشت ۵ سال فعالیت
 • پرداخت مالیات بسیار کم

همچنین بخوانید: حساب بازکردن در ترکیه و شرایط آن

 

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

از مجبوب ترین روش ها می توان به اقامت کاری اشاره کرد دلیل محبوبیت هم این است که بعد از گذشت ۵سال و کاردر ترکیه شخص شهروندی ترکیه را دریافت کرده و از مزایای شهروندی برخوردار می شود. و حتی شخص پاسپورت ترکیه را دریافت خواهد کرد که با پاسپورت ترکیه می توان به چند کشور سفر کرد. برای پیدا کردن کار در ترکیه باید یکی از دو شراسط زیر را داشته باشید تا بدون دردسر مشغول به کار در ترکیه شوید.

تسلط به زبان ترکی

فرد متقاضی حتما باید به زبان ترکی آشنا و مسلط باشد زیرا در محیط کاری ترکیه همه به یک زبان صحبت خواهند کرد و شما باید بتوانید پاسخ بدهید و متوجه شوید که اطرافینتان درهنگام صحبت با شما چه چیزی را بیان می کنند و دچار مشکل نشوید، حتی در بعضی از شغل ها تسلط به زبان انگلیسی هم لازم است.

داشتن مهارت در حرفه موردنظر

شما باید در حرفه ای که می خواهید مشغول به کار شوید مهارت داشته باشید تا استخدام شوید، پس سعی کنید برای استخدام در حرفه ای اقدام کنید که در آن مهارت داشته باشید. باداشتن این دو وِیژگی به راحتی می توانید در ترکیه مشغول به کار شوید و کسب درآمد داشته باشید.

شرکت خدمات مهاجرتی شایان با سالها تجربه در زمینه انجام امورمهاجرتی موفقیت های بسیاری را کسب کرده است. کارشناسان ما شما را در اخذ اقامت ترکیه، و خرید ملک در استانبول و ترکیه راهنمایی خواهند کرد، کافیست که با ما از طریق شماره  ۹۰۵۳۸۲۰۰۶۹۹۴تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.