ویزای C11 کانادا چیست؟ / شرایط اخذ، هزینه و مدارک موردنیاز

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ویزای C11 کانادا چیست؟ / شرایط اخذ، هزینه و مدارک موردنیاز
ویزای C11 کانادا چیست؟ / شرایط اخذ، هزینه و مدارک موردنیاز

فهرست مطالب

ویزای C11 کانادا یکی از مهمترین ویزاهای کاری این کشور شناخته می شود که شما می توانید بدون نیاز به تاییدیه ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا یا LMIA، به مدت ۳ سال در این کشور بمانید. با استفاده از این ویزای کاری، افراد خارجی می تواند کسب و کار خود را در کشور کانادا راه اندازی کنند. در ادامه، به صورت مفصل درباره شرایط ویزای C11 کانادا صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید با استفاده از این ویزا به کشور کانادا مهاجرت کنید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا شرایط آن را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

ویزای C11 کانادا چیست؟

ویزای C11 در کشور کانادا در واقع مخفف عبارت Canada International Mobility Program است که معنای برنامه پویایی کار بین الملل کانادا را می دهد. همان طور که در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم، در این نوع ویزا شما نیازی به ارائه مدرک LMIA ندارید. به طور کلی، شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که می توانید با کارآفرینی، خود اشتغالی و به هر ترتیب دیگری ایجاد شغل در این کشور، برای اقتصاد این کشور سودآور هستید.

ویزای C11 کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

مهمترین افرادی که می توانند از این ویزا در کانادا استفاده کنند، کسانی هستند که امکان راه اندازی کسب و کار و بیزینس خود را در این کشور دارند. به عبارت دیگر، این افراد باید با مدرک کافی نشان دهند که کسب و کار مورد نظر آنها می تواند برای شرایط اقتصادی کشور کانادا مناسب و سودآور باشد. در این قسمت به صورت مختصر مهمترین کسانی که گزینه خیلی خوبی برای دریافت ویزای C11 در کشور کانادا هستند را نام می بریم.

همچنین بخوانید:ویزای کار IMP کانادا 2024 / راحت ترین روش اخذ اقامت کانادا

 • کارآفرینان
 • صاحبان کسب و کارهای مختلف
 • مدیران ارشد
 • افرادی که به خود اشتغالی علاقه دارند
 • کسانی که در برنامه های کارآفرینی مهاجرت استانی کانادا انتخاب شده اند.

مزایای دریافت ویزای C11 کانادا

به طور کلی، دریافت این ویزا در کشور کانادا مزایای بسیار زیادی دارد و شما می توانید با استفاده از این روش، خیلی راحت به کشور کانادا مهاجرت کنید و زندگی بسیار خوبی هم داشته باشید. در این قسمت، برخی از مهم ترین مزایای این ویزا را نام می بریم و برای شما توضیح می دهیم که چرا تا این حد بسیاری از افراد قصد دریافت این ویزا در کشور کانادا را دارند.

 • عدم نیاز به مدرک زبان: فقط کافی است که آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید. اما به طور کلی، ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای C11 کانادا ضروری نیست.
 • عدم نیاز به مجوز LMIA برای صدور ویزا: دریافت این مجوز چالش های زیادی دارد و خوشبختانه در ویزای C11، شما نیازی به ارائه این مدرک نخواهید داشت
 • عدم محدودیت سنی: هر کسی در هر بازه سنی که بتواند کسب و کار قابل قبولی در کشور کانادا راه اندازی کند، می تواند این ویزا را دریافت نماید.
 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا: اگر با استفاده از ویزای C11، چند سال از ماندگاری شما در خاک کانادا گذشته باشد و شرایط مورد نیاز را هم داشته باشید، اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایید.
 • عدم نیاز به پرداخت پول برای دریافت ویزای کار: در حالت عادی، برای دریافت ویزای کار کانادا و کشورهای دیگر شما باید مبلغ قابل توجهی پول به شرکت های موردنظر خود در کشور مقصد پرداخت کنید. این در حالی است که در روش ویزای C11، نیازی به پرداخت این هزینه نیست.
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی بالا: ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که برای دریافت این ویزا، باید حتما نخبه باشند یا مدرک تحصیلی بالایی ارائه دهند. در مقابل، تنها کافی است که شما در زمینه که قصد راه اندازی کسب و کار آن را دارید، مهارت و دانش داشته باشید.

همینطور بخوانید: 5 روش تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 2024

 • احتمال پایین ریجکت شدن: موارد متعددی می تواند باعث ریجکت شدن درخواست شما برای دریافت ویزای کار کانادا شود. با این حال، در روش ویزای C11 کانادا احتمال ریجکت شدن درخواست شما فوق العاده پایین است. از این رو، می توانید با خیالی آسوده تر به کشور کانادا مهاجرت کنید.
 • مهاجرت ساده تر و سریع تر به کانادا: بر اساس نوع روش مورد نظر شما که بخواهید از برنامه های اکسپرس انتری، استانی یا برنامه های دیگر برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید، می توانید در بازه زمانی خیلی کوتاه تری به این کشور بروید. بیشتر مواقع پروسه صدور ویزای C11 کانادا بین ۳ تا ۵ ماه است و حتی گاهی مواقع بسته به شرایط، می تواند کمتر از این بازه زمانی هم به طول بینجامد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای C11 کانادا

همان طور که گفتیم، دریافت ویزای C11 کانادا مزایای بسیار زیادی دارد و اصلاً نگرانی خیلی زیادی داشته باشید. با این حال، فقط در صورتی می توانید ویزای C11 را دریافت کنید که شرایط مورد نیاز را داشته باشید. دولت کانادا به طور کامل شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و در صورت واجد شرایط بودن، با درخواست شما برای ویزای C11 موافقت می کند. در ادامه، مهمترین شرایط لازم برای دریافت ویزای C11 کانادا را نام می بریم.

همینطور بخوانید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) / راهنمای 2024

 • داشتن سابقه برای راه اندازی یک کسب و کار و بیزینس
 • داشتن بیزینس پلن یا طرح تجاری مشخص (شما باید در بیزینس پلن به صورت واقع بینانه، روند راه اندازی کسب و کار را شرح داده باشید.)
 • داشتن هزینه قابل قبول برای راه اندازی کسب و کار (اگرچه هزینه مشخصی برای این نوع سرمایه گذاری در کانادا وجود ندارد، اما شما باید بر اساس استان و شهر مورد نظر خود و نوع کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید، هزینه مشخصی در حساب بانکی خود به عنوان تمکن مالی ارائه دهید. بیشتر مواقع این هزینه بیشتر از ۳۰۰ هزار دلار است.)
 • ایجاد به نفع کشور
 • استخدام افراد کانادایی
 • داشتن تجربه مدیریت
 • مالکیت ۵۰ درصد یا بیشتر از این مقدار از شرکت مورد نظر در کانادا
شرایط لازم برای دریافت ویزای C11 کانادا

تمکن مالی ویزای C11 کانادا

تاکنون تا حد خیلی زیادی متوجه شدید که ویزای C11 کانادا چیست و چه شرایطی دارد. اکنون باید بدانید که برای شروع و راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود در این کشور باید تمکن مالی قابل توجهی داشته باشید. به طور کلی، این تمکن مالی بر اساس دو آیتم دسته بندی می شود که در این قسمت هر یک را به صورت مختصر معرفی می کنیم.

 • تمکن مالی برای راه اندازی کسب و کار در کانادا: شما برای این که بتوانید کسب و کار مورد نظر خود را در کشور کانادا راه اندازی کنید، باید هزینه مشخصی داشته باشید. گفتیم که این هزینه باید حداقل ۳۰۰ هزار دلار کانادا به بالا باشد.
 • تمکن مالی برای هزینه های زندگی در کانادا: مطمئنا زمانی که شما برای کار کردن در کشور کانادا به سر می برید، باید هزینه مشخصی برای گذران زندگی خود کنار بگذارید. برای مثال، هزینه های رفت و آمد، درمان، پوشاک، خوراک، مسکن و سایر موارد این چنینی، مهمترین آنها هستند. طبیعتاً زمانی که شما به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت می کنید، باید تمکن مالی بیشتری داشته باشید تا بتوانید از پس این هزینه ها بربیایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای C11 کانادا چیست؟

اگر برای دریافت ویزای C11 کانادا واجد شرایط بودید و تمکن مالی مورد نیاز را هم داشتید، نوبت به آن می رسد که مدارک خود را آماده کنید. در این قسمت، مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای در کشور کانادا را نام می بریم. مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا در کشور کانادا به سه دسته مدارک شخصی، مدارک اثبات سابقه شغلی و مدارک کسب و کار کانادایی می شوند که ما در این قسمت به صورت مختصر هر یک را نام می بریم.

 • مدرک تحصیلی متقاضی
 • پاسپورت معتبر به همراه شناسنامه
 • در صورت به همراه داشتن خانواده، مدارک شناسایی و پاسپورت اعضای خانواده
 • آگهی تاسیس شرکت برای صاحبان کسب و کار
 • اساسنامه
 • پروانه ای کسب
 • فیش حقوقی و نامه سابقه شغلی برای کارمندان
مراحل دریافت ویزای C11 کانادا

مراحل دریافت ویزای C11 کانادا

شما باید مراحل زیر را به ترتیب برای دریافت ویزای C11 کانادا انجام دهید تا این ویزا برای شما صادر شود. برای انجام هر یک از این مراحل، بهتر است حتماً از کارشناسان خبره و با تجربه موسسه شایان کمک بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند. این مراحل عبارت اند از:

 1. ثبت شرکت در کانادا یا خرید یک شرکت ثبت شده در این کشور
 2. تحقیق کامل درباره طرح تجاری به صورت شفاف
 3. نوشتن بیزینس پلن یا طرح تجاری
 4. آماده کردن مدارک مورد نیاز و ارسال درخواست ورک پرمیت برای ویزای C11 به اداره مهاجرت کانادا
 5. دریافت تاییدیه درخواست ورکپرمیت C11
 6. مهاجرت به کانادا و شروع کسب و کار
 7. درخواست اقامت دائم این کشور

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل متوجه شدید که ویزای C11 کانادا چیست و چرا تا این حد مورد محبوبیت واقع شده است. با استفاده از این ویزا، شما می توانید خیلی راحت به کشور کانادا مهاجرت کاری کنید و کسب و کار خود را در این کشور و شرایط اقتصادی مناسب راه اندازی نمایید. همچنین شما می توانید به همراه خانواده خود، زندگی بسیار خوبی در این کشور داشته باشید و از امکانات رفاهی و شهروندی این کشور بهره مند شوید. کارشناسان ما در موسسه شایان به شما کمک می کنند تا فرایند دریافت ویزای C11 کانادا را سریع تر و راحت تر انجام دهید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان