شهروندی ترکیه (شرایط اخذ پاسپورت ترکیه و مزایا) - شایان

شرکت مهاجرتی شایان

اگر به دنبال پاسخ سوال های خودتان هستید فرم زیر را پرکنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

 

فهرست مطالب

شهروندی ترکیه

سالانه میلیون ها نفر در سراسر جهان از ترکیه بازدید می کنند. ترکیه دارای زیبایی های طبیعی، ارزش های فرهنگی، ساختارهای تاریخی و مزیت های جغرافیایی است. امروزه گرفتن تابعیت ترکیه و گذرنامه ترکیه بسیار آسان است و شهروند ترکیه بودن مزایای بسیاری را به همراه دارد. خارجی ها می توانند تابعیت و گذرنامه ترکیه را از طریق خرید ملک در ترکیه یا سرمایه گذاری به میزان دلخواه دریافت کنند. پس از دریافت گذرنامه ترکیه، می توانید با استفاده از ویزای رایگان به ۷۷ کشور و با استفاده از ویزای آنلاین به ۷ کشور سفر کنید.

فرم ثبت درخواست و مشاوره رایگان

اگر قصد مهاجرت دارید و به دنبال پاسخ پرسش های خود هستید فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

ویدئوی دریافت شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت

در یک ویدئوی یک دقیقه‌ای تمام موارد مربوط به چگونگی دریافت شهروندی ترکیه را بازگو کرده و هر آن چه باید برای دریافت پاسپورت ترکیه بدانید را گردآوری کرده‌ایم.

اهمیت استراتژیک ترکیه چیست؟

ترکیه از اهمیت استراتژیک منحصر به فردی بین اروپا و آسیا برخوردار است. برای قرن ها این منطقه پلی برای دیدار با تمدن ها و فرهنگ های مختلف بوده است. به عنوان یک مسیر تجاری بسیار مهم بین شرق و غرب نقش مهمی داشته است. همچنین، ترکیه دارای یک منبع انرژی و پروژه عظیم خط لوله انتقال نفت است. کشاورزی و دامداری در خاک حاصلخیز، وجود سه مکان بسیار زیبا و چشم نواز در کنار دریاهای کشور و شرایط آب و هوایی معتدل از مزایای زندگی در ترکیه است.
استانبول شهری است که در ترکیه بیشترین آبادانی و همچنین بیشترین جمعیت را دارد. İstanul ستاره ترکیه و یکی از مکان های محبوب جهان اسلام در سراسر جهان است. مساجد و تمدن های عثمانی و خیابان های سبک شرقی ترکیه توسط یک جذب هویت مدرن اروپا به وجود آمده است و این شهر را تبدیل به پیشرو در صنعت و تجارت جهان کرده است. استانبول که دارای یک پل بسفر است که شرق و غرب را به هم متصل می کند، ادیان و عقاید مختلف را گرد هم آورده است.
از نظر طبیعت و آب و هوا بی نظیر است. دیگر استان ها و شهرهای ترکیه زیبایی های طبیعی، گیاهان سبز از جریان آب و خط ساحلی طولانی هستند. مردم ترکیه نسبت به میهمانان و بازدیدکنندگان خوش برخورد و صمیمی هستند. شهروندان ترکیه با عرب ها، ایرانی ها، کردها و اروپاییان از مناطق مختلف جهان ارتباط تاریخی دارند. ترک ها با سابقه ای ریشه دار، بخصوص در سال های اخیر آغوش گسترده خود را برای همه مظلومان با برادری باز کرده اند.

درجه گذرنامه ترکیه چیست؟

در سال ۲۰۱۸، گذرنامه ترکیه با ۱۱۴ امتیاز در جایگاه ۳۹ قرار گرفت، اجازه ورود بدون ویزا به ۷۷ کشور، ورود بدون ویزا به ۴۲ کشور با گرفتن ویزا در مرز و ورود به ۷ کشور با ویزای آنلاین را دارد. قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، سلطنت برونئی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، جورجیا، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، جمهوری ترکی قبرس شمالی، اوکراین و اروگوئه جزو ۷۷ کشوری هستند که افراد دارای پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا به این کشورها سفر کنند. دارندگان گذرنامه ترکیه همچنین می توانند به بیش از ۴۲ کشور از جمله کویت، بحرین، لبنان و برخی از کشورهای آفریقایی در هنگام ورود ویزا بگیرند. ویزای آنلاین را می توان برای ۷ کشور مانند استرالیا و عمان با گذرنامه ترکیه دریافت کرد. بسیاری از کشورها به دارندگان گذرنامه ترکیه تحت شرایط آسان ویزا می دهند.
ترکیه با رشد منحصر به فرد در پروژه های زیربنایی و روبنایی، جذب سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای جذب سرمایه خارجی، صنعت در حال توسعه، تجارت و کشاورزی که از محصولات صادراتی پشتیبانی می کند، یک کشور مدرن با موقعیت برجسته در سطح منطقه ای و بین المللی محسوب می شود.

شهروندی ترکیه

ترویج تحول فناوری در جنبه های مختلف عمومی و زندگی، ایجاد دسترسی بیشتر به نهادهای بخش دولتی و خصوصی با سیاست های بازتر و انعطاف پذیرتر، ارائه خدمات راحت تر از طریق چندین کانال، ایجاد ارتباط بین خدمات عمومی و تجاری همه بخش ها جامعه به ساده ترین راه از جمله اخذ اقامت ترکیه محسوب می شود.
یکی از بزرگترین پروژه های فرودگاه در جهان، پروژه سومین فرودگاه بین المللی استانبول به بهره برداری رسید. پروژه های مهم دیگر مانند پروژه کانال استانبول و خطوط جدید مترو به سرعت ادامه دارند.
اگر مذاکرات و توافقنامه های بین المللی منجر به یک راه مثبت بین اتحادیه اروپا و ترکیه شود و اگر ترکیه همانطور که انتظار می رود به اتحادیه اروپا بپیوندد، یک شهروند ترکیه ای که دارای ویزای شینگن است، در آینده حق ویزا برای بسیاری از کشورهای اروپایی را خواهد داشت. برنامه های استراتژیک دولت ترکیه ایجاد منابع جدیدی است که اقتصاد را قوی تر می کند و ثبات و توسعه پایدار را در طولانی مدت تضمین می کند.

شهروندی ترکیه چه مزایایی دارد؟

  • کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید
  • از فرصت های رایگان و پیشرفته آموزشی استفاده کنید
  • بهره مندی از امکانات بهداشتی عالی
  • زندگی در یک محیط امن
  • محرمانه بودن دارایی ها
  • با درخواست TCBI از خدمت سربازی معاف شوید
  • دسترسی به غذاهای ترکی، یکی از انواع غذاهای منحصر به فرد جهان

سایر مزایای اخذ شهروندی ترکیه در آینده

طبق آخرین قوانین تصویب شده، شرایط اخذ شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تسهیل شد و دروازه های قانونی آن باز شد. به زودی، ترکیه واسطی بین شرق دور و شرق نزدیک آسیا، قطب تمدن اروپا با جهان غرب باستان و مدرن خواهد بود. شهروندان ترکیه برای همه کشورها ارزش قائل می شوند و راه ها برای صادرات محصولات باز می شود. به نظر می رسد که همه این ویژگی های ترک ها در ترکیه بر روی بخش بزرگی از جهان موثر خواهد بود.

شهروند ترکیه بودن برای بسیاری از افراد به رویایی تبدیل شده است و داشتن گذرنامه ترکیه باعث افتخار و هدیه ای واقعی است که باعث می شود شما آینده ای روشن را احساس کنید.

شهروندی ترکیه

تابعیت ترکیه با تصمیم مقام ملی

یک خارجی که می خواهد تابعیت ترکیه را بدست آورد، اگر شرایط مشخص شده در قانون را فراهم کند، ترکیه می تواند با تصمیم مقام ملی، تابعیت ترکیه را به آن فرد بدهد. اگر با تصمیم مقامات ملی تبعه ترکیه شوید، وضعیت تابعیت همسرتان تغییری نمی کند. در تاریخ کسب تابعیت پدر یا مادر، فرزندانی که حضانت آنها با فرد تبعه ترکیه باشد می تواند با رضایت همسر دیگر، حق اخذ تابعیت ترکیه را برای فرزند خود بگیرد. اگر همسر دیگر موافقت نکند، طبق تصمیم قضایی و با توجه به شرایط هر یک از والدین اقدام می شود. فرزندان والدینی که با هم تابعیت ترکیه را کسب می کنند نیز تابعیت خواهند گرفت. فرزندان والدینی که تحت سرپرستی آنها قرار نگرفته اند و پس از بزرگ شدن تقاضای اخذ تابعیت ترکیه را دارند، مفاد ماده مربوط به تحصیل عمومی تابعیت ترکیه در مورد آنها اعمال می شود. داشتن شرایط لازم حق مطلقی برای اخذ تابعیت ترکیه ایجاد نمی کند.

برای دریافت شهروندی ترکیه، سرمایه گذاری در کدام شهرها بهتر است؟

برای تبدیل شدن به یک شهروند ترکیه، نمی توان بدون سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، به سرعت آن را دریافت کنید. سرمایه گذاران خارجی با اعتماد به املاک و مستغلات در ترکیه، می توانند با خیال آسوده در این کشور سرمایه گذاری کنند. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ فروش های انجام شده در بازار مسکن به بالاترین نرخ خود رسید. طبق آمار فروش مسکن از موسسه آماری ترکیه، ۳ هزار و ۶۰۴ خانه در ماه اوت سال ۲۰۱۹ به خارجی ها فروخته شده است. عراقی ها در بین افراد خارجی متقاضی خرید خانه از ترکیه در رتبه اول قرار دارند. پس از عراق، ایران، روسیه، کویت و آلمان در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.
طبق تحقیقات فعلی، استانبول امسال در فروش مسکن به خارجی ها رتبه اول را بدست آورده است، در ارزیابی ها مشخص شده است که در حال حاضر خارجی ها بیشترین خرید مسکن را انجام می دهند. استان های دیگر به شرح زیر است: آنتالیا ، بورسا ، آنکارا و یالوا. یکی از مهمترین دلایل خارجیان برای انتخاب این شهرها داشتن پتانسیل گردشگری بالا است. ویژگی مشترک دیگر این است که آنها ساحل دریا دارند. با قانون اعطای تابعیت به خریدار مسکن، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافت که دلیل اصلی افزایش فروش مسکن به خارجی ها بود.
حال بیایید شهرهایی را بررسی کنیم که خارجی ها در این مناطق بیشترین سرمایه گذاری مسکونی (خرید و اجاره ملک در ترکیه) را انجام می دهند. چرا این پنج شهر باعث جذب خارجی ها می شوند؟ چه ویژگی های دیگری به آنها برتری می دهد؟

استانبول

استانبول به عنوان بهترین شهر برای سرمایه گذاری در مسکن در ترکیه شناخته می شود. استانبول به عنوان قلب اقتصاد، فعالیت های فرهنگی و هنری، گردشگری، حمل و نقل، موضوعاتی مانند آموزش در مقایسه با سایر استان ها حرف اول را در ترکیه می زند. بزرگترین و موفق ترین پروژه های ساختمانی ترکیه در استانبول احداث می شوند. استانبول از نظر شغلی نیز فرصت های بسیار خوبی را ارائه می دهد. سرمایه گذاری های مداوم، فرصت های شغلی را به همراه دارد. از لحاظ تاریخی، این شهر که قرن ها محل تمدن های مختلف بوده، اکنون در حال تکمیل زیر ساخت های جدید برای ورود به آینده است. میلیون ها گردشگر از سراسر جهان برای تحسین این شهر به استانبول می آیند. برخی از این گردشگران با خرید مسکن در شهر مورد علاقه خود تابعیت ترکیه را می گیرند. به این ترتیب آنها به جای تعطیلات محدود از زندگی در شهر لذت می برند.

Turkish citizenship3

آنتالیا

بسیاری از گردشگران خارجی که برای تعطیلات به این بهشت گردشگری می آیند، با خرید ملک در آنتالیا به کشورشان بازگشتند. خارجی ها آنتالیا را در بخش املاک و مستغلات دوست دارند. شهر کمر و ماناوگات اولویت اصلی روس ها است، در حالی که آلانیا از جمله مکان های مورد علاقه آلمانی ها است.
آنتالیا با کارهای زیربنایی غنی خود توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی را که می خواهند در این منطقه سرمایه گذاری کنند جلب می کند. آنتالیا با کارهای زیربنایی غنی خود توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی را که می خواهند در این منطقه سرمایه گذاری کنند جلب می کند.

بورسا

بورسا شهری سرسبز در سواحل دریای مرمره، مجاور استانبول است. درست مانند استانبول، یک مقصد محبوب تمدن ها بوده و به به همین دلیل، بسیاری از مساجد تاریخی، دیوارهای شهر، مقبره ها و سایر ویرانه های قدیمی در شهر وجود دارد. بورسا یکی از شهرهایی است که گردشگران خارجی علاقه دارند آن را ببینند.
کوه Uludağ که یکی از نمادهای بورسا است که با ارتفاع ۲۵۴۳ متری این شهر را پوشانده است. علاقه به این منطقه برای گردشگری زمستانی هر ساله بیشتر می شود. آبشارها، کوه ها، غارها همچنان توجه گردشگران خارجی را به خود جلب می کنند. از طرف دیگر، بورسا با صنعتی پیشرفته، یکی از شهرهای قدرتمند اقتصادی است. همچنین، پروژه های مسکونی لوکس در شهر توجه سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب می کند. Mustafakemalpaşa و Karacabey مناطق ترجیحی سرمایه گذاران خارجی در بورسا هستند.

شهروندی ترکیه

آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه یکی از قابل سکونت ترین شهرها با ساختاری مدرن و مردمانی معاصر است. به دلیل مرکز شهر بودن به همه نهادهای عمومی دسترسی خواهید داشت. این پایتخت از نظر اقتصادی نیز قدرتمند است؛ زیرا میزبان فعالیت های تجاری و شرکت های قدرتمند صنعتی است. آنکارا همچنین از نظر فعالیت های فرهنگی و هنری با موزه ها ، تئاترها ، سالن های اپرا بسیار غنی است.

یالوا

یالوا در گذشته یک منطقه کوچک از استانبول بود که سرمایه گذاری های بسیاری بر روی آن انجام شد. امروزه به یکی از مکان های مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. یالوا با توجه به وجود دریا ، جنگل ها و مناطق مسکونی بکر خود توجه گردشگران خارجی را به خود جلب می کند. یالوا مختص به افرادی است که می خواهند از جمعیت شلوغ استانبول فرار کنند و به آرامش برسند. در سال های اخیر، اقامتگاه های لوکس به ویژه برای خانواده های بزرگ ساخته شده است و علاقه آنها به این منطقه را افزایش داده است.

Turkish citizenship6

پرسش و پاسخ های متداول

شما می توانید از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه، شهروند این کشور شده و تابعیت ترکیه را دریافت کنید.

با دریافت اقامت ترکیه می توانید با استفاده از ویزای رایگان به ۷۷ کشور دنیا سفر کنید؛ همین طور می توانید از ویزای آنلاین استفاده کرده و به ۷ کشور دیگر بروید. همچنین شما می توانید از این طریق کیفیت زندگی خود را بهبود بخشیده، از امکانات بهداشتی و رفاهی عالی بهره مند شوید و در محیطی امن زندگی کنید.

سرمایه گذاری در ملک یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه است؛ استانبول، آنتالیا ، بورسا ، آنکارا و یالوا به دلیل داشتن پتانسیل گردشگری بالا به ترتیب بهترین شهرها برای سرمایه گذاری و خرید ملک هستند.

گذرنامه ترکیه با ۱۱۴ امتیاز از ارزش و اعتبار بالایی در بین کشورهای دنیا داشته و در جایگاه سی و نهم قرار دارد. با داشتن گذرنامه ترکیه می توانید به ۷۷ کشور دنیا با ویزای رایگان سفر کنید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه