خرید ملک در استانبول

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
خرید ملک در استانبول
خرید ملک در استانبول

فهرست مطالب

روش های مختلفی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارند که یکی از بهترین و مطمئن ترین آنها که از طریق آن می توانید اقامت دائمی این کشور را هم دریافت کنید، با استفاده از روش خرید ملک است. از سوی دیگر، استانبول یکی از پرطرفدارترین و پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه شناخته می شود. به همین دلیل هم افراد بسیار زیادی قصد خرید ملک در استانبول را دارند. ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره هزینه خرید ملک در استانبول صحبت کنیم و برای شما عزیزان توضیح دهیم که قیمت آپارتمان در استانبول ۲۰۲۴ تقریباً چقدر است؟

دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ملک در استانبول

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده خیلی از افراد بخواهند قیمت خانه در استانبول به پول ایران را بدانند و آپارتمانی متناسب با پول خود بخرند، این است که اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند. همچنین بخوانید: خرید ملک در ترکیه (شرایط + فایل‌های موجود) دریافت اقامت دائم ترکیه با خرید ملک در استانبول البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت کنید، باید خانه خریداری شده شما حداقل ۴۰۰ هزار دلار به بالا باشد. علاوه بر این، در صورتی که قصد خرید اقساطی ملک در استانبول را دارید، ممکن است با استفاده از این روش نتوانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید. زیرا یکی از مهمترین قوانین برای خرید ملک در استانبول ترکیه و اقامت دائمی کشور، این است که باید خانه به صورت نقد خریداری شده باشد.

خرید ملک در استانبول چه مزایایی دارد؟

مطمئناً تاکنون مهم ترین مزیت خرید آپارتمان در استانبول را شناخته اید می دانید که با استفاده از این روش، می توانید اقامت دائم کشور ترکیه را بگیرید. با این حال، اکنون باید به شما بگوییم که خرید ویلا در استانبول یا خرید خانه های آپارتمانی در این شهر، مزایای دیگری نیز دارد که در این قسمت به صورت مختصر آنها را نام می بریم.
 • دریافت پاسپورت کشور ترکیه و سفر به ده ها کشور بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی ترکیه
 • نبود هیچ گونه اجبار و الزامی برای حضور تمام وقت و دائمی در ترکیه
 • بهره مندی از حقوق شهروندی ترکیه
 • دریافت کارت شهروندی ترکیه
 • امکان بهره بندی از خدمات رفاهی و اجتماعی
 • امکان استفاده از بیمه و درمان رایگان
 • هزینه مناسب زندگی در ترکیه
 • دسترسی راحت به سفارتخانه اغلب کشورها
 • دریافت اقامت و حق شهروندی ترکیه در بازه زمانی کوتاه
 • امکان بردن همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال به ترکیه و دریافت اقامت دائم ترکیه برای آنها
 • امکان افتتاح حساب در بانک های ترکیه
 • افزایش شانس برای دریافت ویزای شینگن
 • امکان اخذ کد مالیاتی در ترکیه

قیمت خانه در استانبول به پول ایران چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد برای مهاجرت به ترکیه و خرید ملک در استانبول می پرسند، این است که قیمت خانه در استانبول به پول ایران تقریباً چقدر می شود؟ قیمت خانه در استانبول به پول ایران چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که قیمت خرید ملک در استانبول به پول کشور ایران تا حد خیلی زیادی به نرخ ارز بستگی دارد و شما باید با توجه به نرخ ارز، متوجه شوید که تقریباً باید چقدر به پول ایران هزینه خرید ملک در استانبول را بپردازید. از طرف دیگر، هزینه های د ملک در استانبول بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود و شما نمی توانید یک هزینه مشخص برای خرید ملک در استانبول به دست بیاورید. با این حال، نوع ساختمانی که شما می خرید می تواند تاثیر بسیار زیادی در هزینه آن داشته باشد. برای مثال، خرید ملک تجاری در استانبول نسبت به ملک مسکونی نیاز به هزینه خیلی بیشتری دارد و گران تر است. علاوه بر این، موارد دیگری مانند متراژ ساختمان، ویلایی یا آپارتمانی بودن آن، محله مورد نظر، قدمت ساختمان، تعداد خواب ساختمان، طبقه واحد، موقعیت مکانی آن و سایر موارد این چنینی، برخی از مهم ترین عواملی هستند که باعث تغییر هزینه خرید ملک در استانبول می شوند. شما می توانید با تماس گرفتن با کارشناسان شایان، از قیمت دقیق خرید ویلا در استانبول یا خرید آپارتمان آگاه شوید و بدانید که به پول ایران باید تقریباً چقدر هزینه بپردازید.

بهترین مناطق استانبول برای خرید ملک کدام اند؟

سؤال دیگری که برای خیلی از افراد پیش می آید، این است که باید برای خرید ملک در استانبول به کدام مناطق بروند؟ به خصوص اگر آشنایی زیادی با شهر استانبول نداشته باشید، شاید منطقه خوبی برای خرید ملک را انتخاب نکنید. از این رو، پیشنهاد می کنیم که حتماً از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید و خودتان هم درباره مناطق مختلف تحقیق نمایید و بهترین منطقه را انتخاب کنید. اما در این قسمت، ما برخی از بهترین مناطق برای خرید ملک در استانبول را به شما معرفی می کنیم.
 • خرید ملک در بشیکتاش استانبول
 • خرید ملک در ببک استانبول
 • خرید ملک در ساریر استانبول
 • خرید ملک در شیشلی استانبول
 • خرید ملک در قسمت آسیایی استانبول
 • خرید ملک در منطقه بلیک دوزو استانبول
 • خرید ملک در قسمت اروپایی استانبول
علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم، خرید ملک در مناطق دیگر استانبول نیز رواج خیلی زیادی دارد و برای ایرانیان کاملا مناسب است. با این حال، خرید ملک در بشیکتاش استانبول یا حتی خرید ملک در ببک استانبول نسبت به مناطق دیگری که در فهرست بالا نام نبردیم، بسیار مناسب تر است. کارشناسان تیم شایان شما را راهنمایی می کنند تا بدانید که برای خرید ملک در شهر استانبول باید به چه مناطقی مراجعه کنید. به این منظور، فایل خرید خانه در استانبول می تواند کمک خیلی زیادی به شما کند.

نکات مهم برای خرید ملک در استانبول

در صورتی که شما هم قصد خرید ملک در استانبول را دارید، لازم است به نکات متعددی توجه داشته باشید. بعد از آماده کردن هزینه خرید ملک در استانبول و پرداخت هزینه، توجه به نکاتی که در ادامه نام می بریم، اهمیت بسیار زیادی دارد. نکات مهم برای خرید ملک در استانبول در این قسمت، برخی از مهم ترین نکاتی که باید موقع خرید ملک تجاری در استانبول یا ملک مسکونی به آنها توجه کنید را نام می بریم.
 • باید حتما به کمک افراد حرفه ای و کار بلد، خانه ای که قصد خرید آن را دارید را به طور کامل چک کنید.
 • توجه به اصل و قانونی بودن سند ملک اهمیت خیلی زیادی دارد و باید حتماً برای انجام این کار از افراد حرفه ای کمک بگیرید تا مطمئن شوید که سند ملک قانونی است.
 • خریدار و فروشنده باید به صورت مساوی، مالیات انتقال سند ملک را به دولت ترکیه بپردازند.
 • سعی کنید خانه ای بخرید که تمام امکانات رفاهی و شهروندی به آنها نزدیک هستند.
 • پیشنهاد ما به شما این است که تا حد امکان خانه های کوچک تر و جدیدتر را جایگزین خانه های بزرگ و خیلی قدیمی کنید.
 • اگر می خواهید اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک در استانبول به دست بیاورید، باید حتماً خانه خود را از شخصی بخرید که تابعیت کشور ترکیه را دارد.
 • برای دریافت اقامت ترکیه با استفاده از این روش، نباید خانه مورد نظر شما از قبل منجر به دریافت اقامت شخص دیگری در ترکیه شده باشد.

سخن پایانی

در این مطلب برای شما عزیزان توضیح دادیم که خرید ملک در استانبول به چه صورت انجام می شود و هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در این شهر به چه عواملی بستگی دارد. اگر شما هم می خواهید با خرید ملک در استانبول ترکیه اقامت این کشور را بگیرید، باید حتماً از افراد حرفه ای و کار بلد در این زمینه کمک بخواهید. کارشناسان تیم شایان با ارائه فایل خرید خانه در استانبول و اطلاعات کامل درباره این موضوع، به شما کمک می کنند تا خرید آپارتمان در استانبول را بدون کمترین نگرانی انجام دهید و مطمئن باشید که برای خرید خانه تمام قوانین کشور ترکیه را رعایت کرده اید. اگر هر سوال دیگری درباره خرید نقدی یا خرید اقساطی ملک در استانبول دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا کارشناسان شایان به شما پاسخ دهند.
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری
درخواست مشاوره رایگان