خرید ملک در قبرس شمالی 2024 + فایل های موجود و قیمت روز

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
خرید ملک در قبرس شمالی
خرید ملک در قبرس شمالی 2024 + فایل های موجود و قیمت روز

فهرست مطالب

در حال حاضر خیلی از افراد برای مهاجرت به قبرس شمالی از ایران اقدام می کنند. به همین دلیل روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند که یکی از بهترین آنها، خرید ملک است. شما می توانید با خرید ملک در قبرس شمالی برای همیشه در این کشور زندگی کنید. از آنجا که فاصله قبرس تا کشورمان چندان زیاد نیست و همچنین امکانات رفاهی و تجهیزات متعددی در این کشور وجود دارند، می تواند مقصد بسیار خوبی برای ایرانیان در نظر گرفته شود. علاوه بر این موارد، موضوع بسیار مهمی که باید درباره مهاجرت به این کشور بدانید، این است که ثروت قبرس شمالی نسبت به جنوبی کمتر است. به همین دلیل هم کسانی که قصد سرمایه گذاری در قبرس شمالی را دارند و می خواهند با خرید ملک در این کشور، به آنجا مهاجرت کنند، شرایط راحت تری خواهند داشت. پس اگر شما هم قصد خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی یا خرید نقدی را دارید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب می توانید به طور کامل راهنمای خرید ملک در قبرس شمالی را مشاهده کنید.

خرید ملک در قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی کشوری گسترده با مسیرهای ساحلی و کوهستانی متعددی است که از نظر طبیعی، جاذبه های گردشگری زیادی دارد و توجه هر کسی را به سمت خود جلب می کند. مساحت این کشور بیشتر از ۳۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و به خاطر وجود سرمایه گذاری های مختلف، بازار ملک و خانه رونق بسیار زیادی در این کشور دارد. به همین دلیل ایرانیان نیز می توانند با خرید ملک در این کشور، سرمایه گذاری خوبی داشته باشند. خرید ملک در قبرس شمالی از طرف دیگر، اگر از راهنمایی های افراد متخصص در این زمینه بهره مند شوید، می توانید بدون هیچ گونه چالش و مشکلی، خیلی راحت ملک مورد نظر خود را در این کشور خریداری نمایید. ما در موسسه شایان به شما کمک می کنیم تا بهترین شکل ممکن بتوانید برای خرید ملک ارزان در قبرس شمالی اقدام کنید.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

به منظور خرید ملک تجاری در قبرس شمالی یا حتی ملک های مسکونی، باید به فاکتورهای متعددی توجه کنید و شرایط لازم را داشته باشید. خیلی مهم است که بدانید آیا شما می خواهید با خرید ملک در این کشور، به چه هدفی برسید؟ برای مثال، آیا می خواهید فقط ملکی در این کشور داشته باشید یا قصد دریافت اقامت قبرس شمالی را دارید؟ بیشتر افراد برای خرید ملک در این کشور، به دنبال دریافت اقامت نیز هستند. در ادامه، مهم ترین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی را نام می بریم. شرایط خرید ملک در قبرس شمالی
 • داشتن پاسپورت
 • ارائه گواهی
 • پرداخت مالیات برای خرید بیشتر از یک ملک به اندازه نیم درصد
 • محدودیت خرید ملک با حداکثر متراژ ۱۳۰۰ متر مربع برای اشخاص خارجی
همان طور که در قسمت بالا هم متوجه شدید، شرایط خرید ملک در قبرس شمالی اصلاً شرایط پیچیده ای نیست و شما می توانید به راحتی از ملکی در این کشور بهره مند شوید. با این حال، نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید تا از بروز هرگونه کلاهبرداری و سوء استفاده جلوگیری نمایید.

قوانین خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای خرید ملک در قبرس شمالی به آن توجه داشته باشید، این است که خرید ملک شما در چهارچوب قوانین و مقررات این کشور باشد. در این شرایط کمک گرفتن از یک وکیل حرفه ای یا فرد متخصص در این زمینه، می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. همان طور که در قسمت شرایط خرید ملک در این کشور نیز مشاهده کردید، محدودیت هایی برای خرید ملک در قبرس شمالی برای مهاجران و افراد خارجی در نظر گرفته شده اند. یکی از مهم ترین قوانین در این زمینه، این است که افراد خارجی نمی توانند بیشتر از ۱۳۰۰ متر مربع زمین، ملک یا خانه را در قبرس شمالی خریداری کنند و خرید بیشتر از این متراژ برای آنها ممنوع است. قوانین خرید ملک در قبرس شمالی علاوه بر این، افراد خارجی امکان خرید ملک در محدوده های نظامی قبرس شمالی را نیز ندارند. برخی از مناطق این کشور تنها برای استفاده های نظامی کاربرد دارند و به خصوص برای مهاجران، خرید و فروش نمی شوند. همچنین در خط سبز این کشور قسمت شمال و جنوب این کشور از هم جدا می شوند که در این محدوده نیز امکان خرید و فروش ملک وجود ندارد. در کنار رعایت این قوانین، بررسی تمام اسناد و مدارک لازم برای خرید و فروش ملک و مطمئن شدن از عدم وجود بدهی معوقه ملک، اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که ملک مورد نظرتان هیچ مسئله قانونی ندارد و می توانید بدون هیچ گونه مشکلی آن را خریداری کرده و حتی اجاره دهید. در این زمینه، کاملاً عاقلانه است که برای محافظه کار بودن، از افراد حرفه ای و وکیل های متخصص کمک گرفت که در این شرایط، کارشناسان شایان می توانند مشاوره حقوقی کاملی به شما ارائه دهند.

اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک در این کشور

همان طور که در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم، شما می توانید اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی را نیز به دست بیاورید و در این کشور زندگی کنید. اما شرایط دریافت اقامت این کشور با خرید ملک چگونه است؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید شرایط اخذ اقامت این کشور با خرید ملک پروسه طولانی ندارد و یکی از سریع ترین روش های دریافت اقامت شناخته می شود. همین امر موجب شده که بسیاری از سرمایه گذاران و شهروندان خارجی، برای دریافت اقامت در این کشور اقدام کنند. شما می توانید با سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور، برای دریافت اقامت این کشور نیز واجد شرایط شوید. هیچ تفاوتی هم ندارد که ملک خریداری شده شما تجاری است یا مسکونی. زیرا حتی اگر برای خرید ملک تجاری در قبرس شمالی اقدام کنید، باز هم امکان دریافت اقامت این کشور را خواهید داشت. اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک در این کشور بعد از این که شما ملک را در این کشور خریداری کردید، اقامت این کشور به صورت موقت برای شما صادر می شود که معمولاً یک سال معتبر است و بعد از گذشت این یک سال باید آن را به صورت سالیانه تمدید کنید. در صورت دریافت اقامت، می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در این کشور سفر کرده و از امکانات رفاهی و عمومی مختلف که همه مردم از آنها بهره مند هستند نیز استفاده کنید. در صورتی که واجد شرایط باشید، بعد از چند سال حتی می توانید اقامت دائم این کشور را نیز به دست بیاورید. البته توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم این کشور باید واجد شرایط خاص باشید. به عنوان مثال، در سرمایه گذاری های اضافی شرکت داشته باشید یا به اقتصاد محلی این کشور کمک کنید. در هر صورت، با راهنمایی های کارشناسان ما در موسسه شایان، می توانید به صورت کاملاً جامع از مهم ترین شرایط دریافت اقامت دائم قبرس شمالی با خرید ملک آگاه شوید.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

همان طور که تاکنون متوجه شدید، خرید ملک در قبرس شمالی مزایای قابل توجهی دارد. در این قسمت به صورت مختصر برخی از مهم ترین مزایای خرید ملک در این کشور را برای شما عزیزان توضیح می دهیم. با توجه به این مزایا، می توانید متوجه شوید که چرا خرید ملک در این کشور تا این حد برای ایرانیان محبوب و مورد توجه است.
 • امکان دریافت اقامت دائم این کشور
 • موقعیت جغرافیایی بسیار خوب و مناسب نسبت به ایران
 • اقتصاد رو به رشد و نرخ سرمایه گذاری بالا
 • مناسب بودن قیمت خانه و ملک
 • آسان بودن روند خرید ملک در این کشور
 • امکان سفر آسان به قبرس شمالی
 • سیستم مالی پایدار
 • رشد قابل توجه توریسم جاذبه های گردشگری زیاد

معایب خرید ملک در قبرس شمالی

اگرچه خرید ملک در این کشور مزایای زیادی دارد، اما می تواند معایبی هم داشته باشد. به همین دلیل بهتر است حتما موقع خرید ملک به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید ملکی مناسب و بر اساس شرایط خود خریداری کنید. در این قسمت به صورت مختصر مهمترین معایب خرید ملک در قبرس شمالی را نام می بریم.
 • پیچیده بودن وضعیت سیاسی و موارد حقوقی این کشور
 • نوسانات بازار
 • امکان تغییر قیمت ملک به صورت لحظه ای در قبرس شمالی
 • نیاز به داشتن تسلط کامل به امور مالی و مالیاتی در قبرس
با توجه به مواردی که پیش از این نام بردیم، متوجه می شوید که کمک گرفتن از افراد حرفه ای و وکلای متخصص در این زمینه می تواند اهمیت بسیار زیادی برای خرید ملک توسط مهاجران و افراد خارجی داشته باشد. زیرا اگر از افراد حرفه ای در این زمینه کمک نگیرید، ممکن است اطلاعات کاملی درباره مالیات و قوانین خرید ملک در قبرس شمالی نداشته باشید. به همین دلیل به کمک این وکلای حرفه ای، می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه مشکل قانونی و سیاسی برای شما پیش نخواهد آمد و با رعایت تمام موازین قانونی، ملک مورد نظر خود را خریداری خواهید کرد. همچنین با کمک این افراد، می توانید مطمئن باشید که هیچ کلاهبرداری نیز صورت نخواهد گرفت. پس اگر نمی خواهید گرفتار مشکلات خرید ملک در قبرس شمالی شوید، کاملاً عاقلانه است که با کارشناسان حرفه ای در شایان تماس بگیرید.

بهترین شهرهای خرید ملک در قبرس شمالی

بعد از این که مزایا و معایب خرید ملک در قبرس شمالی را شناختید، نوبت به آن می رسد که فکر خرید ملک در این کشور باشید. ما در این قسمت برخی از بهترین شهرهایی را که می توانید برای خرید ملک در آنها اقدام کنید نام می بریم. بهترین شهرهای خرید ملک در قبرس شمالی البته توجه داشته باشید که شهر مورد نظر شما تا حد خیلی زیادی به هدفتان برای مهاجرت بستگی دارد. برای مثال، اگر در شهری از این کشور کار پیدا کرده اید و می خواهید مشغول به کار شوید، احتمالا باید در همان شهر خانه ای خریداری کنید. اما به طور کلی، برخی از بهترین شهرهای قبرس شمالی برای خرید ملک عبارتند از:

فاماگوستا

فاماگوستا یکی از بهترین شهرهای قبرس شمالی شناخته می شود که در ساحل جنوبی این کشور واقع شده است و به عنوان یک شهر بندری شهرت دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشگاه EMU که معروف ترین دانشگاه قبرس شمالی است، در این شهر واقع شده است. به همین دلیل شما می توانید بعد از خرید ملک در شهر فاماگوستا، خانه خود را به دانشجویان اجاره بدهید و درآمد قابل توجهی داشته باشید.

لانگ بیچ

در شهر لانگ بیچ نیز امکانات رفاهی بسیار زیادی وجود دارند و به خاطر وجود تعداد زیادی از مناطق توریستی و جاذبه های گردشگری، طرفداران بسیار زیادی در میان ایرانیان دارد. همچنین فرهنگ توریسم در این شهر موجب شده که قیمت ملک در قبرس شمالی رشد قابل توجهی داشته باشد و سرمایه گذاری شما موفق شود.

گیرنه

از دیگر شهرهای محبوب برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی، می توان به گیرنه اشاره کرد. این شهر در سواحل شمالی قبرس شمالی واقع شده است و مکان مهمی برای عبور مسافران و ورود به ترکیه است. همین امر موجب شده که رفت و آمد بسیار زیادی به این شهر شود و ساخت و ساز و خرید ملک نیز رواج زیادی داشته باشد.

نیکوزیا

پایتخت کشور قبرس شمالی، نیکوزیا است که از نظر سیاسی و اقتصادی اهمیت زیادی در این کشور دارد. نکته جالب درباره این شهر این است که در قبرس شمالی و جنوبی مشترک بوده و به عنوان پایتخت هر دو کشور مورد استفاده قرار می گیرد. البته همین امر شاید یکی از دلایلی باشد که خیلی از سرمایه گذاران این شهر را برای مایه گذاری انتخاب نمی کنند.

اسکله

یکی دیگر از شهرهای توریستی قبرس شمالی که برای خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری بسیار خوبی به نظر می رسد، اسکله است که یکی از شهرهای قدیمی قبرس شمالی نیز به شمار می آید. در این شهر آثار تاریخی متعددی از قرن ۱۵ میلادی وجود دارند و سالیانه توریست های بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کنند.

لفکه

شما می توانید برای خرید ملک در قبرس شمالی و کسب سود قابل توجه، شهر لفکه را انتخاب کنید. این شهر موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند. همچنین ملک های بسیار زیادی در این شهر قرار دارند و انتخاب را برای شما خیلی راحت تر می کنند.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی فوق العاده راحت است و اصلاً نیازی نیست که مراحل خیلی پیچیده ای را طی کنید. به همین دلیل با خرید ملک در قبرس شما می توانید به مزایای زیادی برسید. در این قسمت، به صورت مختصر مهمترین مراحل برای خرید ملک در این کشور را نام می بریم. مراحل خرید ملک در قبرس شمالی
 • تحقیق و انتخاب ملک مورد نظر: اول از همه، باید به طور کامل تصاویر ملک در قبرس شمالی را مشاهده کرده و بر اساس قیمت و امکاناتی که ارائه می دهند، ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • گرفتن مشاوره از افراد آگاه: به هیچ عنوان نباید موقع خرید ملک در خارج از کشور از اهمیت مشاوره غافل شوید. کارشناسان ما در شایان راهنمای خرید ملکی در قبرس شمالی را به صورت مفصل به شما ارائه می دهند تا بدون هیچ گونه چالشی به خرید ملک بپردازید.
 • عقد قرارداد و پیش واریز پیش پرداخت: بعد از این که ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده و اطمینان حاصل کردید که مشکلی از نظر قانونی ندارد، نوبت به آن می رسد که قرارداد را تنظیم کرده و پیش پرداخت که معمولاً ۳۰ درصد از مبلغ کل خانه است را به حساب فروشنده واریز کنید.
 • رزرو واحد و تکمیل پیش پرداخت: پس از رزرو واحد و اطمینان از انجام تمام کارهای اداری و مالیاتی که با نظارت کارشناسان حرفه ای انجام می شود، باید مابقی پیش پرداخت را به حساب فروشنده واریز کنید.
 • انجام کارهای اداری: اکنون می توانید برای دریافت اقامت با خرید ملک در قبرس شمالی اقدام کنید و کارهای اداری خود را به پایان برسانید.

سخن پایانی

یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از افراد برای خرید ملک در قبرس شمالی اقدام می کنند هم خودشان اقامت دائم این کشور را بگیرند و هم به همراه فرزندان کمتر از ۱۸ سال و همسر خود به این کشور مهاجرت کنند. پس اگر شما هم اطلاعی درباره نحوه ورود به سایت خرید ملک در قبرس شمالی ندارید یا می خواهید از بروز کلاهبرداری و مشکلات قانونی جلوگیری کنید، پیشنهاد می کنیم که حتماً با کارشناسان ما در موسسه شایان تماس بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری
درخواست مشاوره رایگان