اخذ اقامت با خرید ملک در یونان 2024 + قیمت و فایل های موجود

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
خرید ملک در یونان
اخذ اقامت با خرید ملک در یونان 2024 + قیمت و فایل های موجود

فهرست مطالب

یونان یکی از کشورهای فوق العاده پرطرفدار اروپایی در میان ایرانیان شناخته می شود که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور با کشورهای ترکیه، مقدونیه شمالی و آلبانی همسایه است و به خاطر داشتن آب و هوای مدیترانه ای، طرفداران بسیار زیادی در میان همه افراد در سراسر جهان و به خصوص ایرانیان دارد. در میان روش های مختلف برای مهاجرت به این کشور، خرید ملک در یونان یکی از بهترین و مناسب ترین آنها شناخته می شود. پایتخت کشور یونان، شهر آتن است که به عنوان بزرگترین شهر این کشور نیز شناخته می شود. نکته جالب توجه درباره این کشور، ساحلی بودن آن است که در آن نزدیک به ۱۳ هزار کیلومتر ساحل وجود دارد که همین امر موجب شده که به عنوان کشوری ساحلی نیز شناخته شود. در حال حاضر یونان بیشتر از 10.6 میلیون نفر جمعیت دارد که از این میان، کمتر از ۴ میلیون نفر از آنها در شهر بزرگ آتن زندگی می کنند. روش های مختلفی برای مهاجرت به یونان و دریافت اقامت این کشور وجود دارند که یکی از بهترین و پرطرفدارترین آنها که ریسک خیلی کمتری هم دارد، خرید ملک در این کشور است. شما می توانید با خرید ملک در یونان و اقامت در این کشور، زندگی بسیار خوبی داشته باشید.

دریافت اقامت با خرید ملک در یونان

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به یونان را دارند، می توانند در این کشور ملکی خریداری کرده و بعد از آماده سازی مدارک لازم، به این کشور مهاجرت کنند. یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در یونان این است که با انجام این کار، حتی می توانید اقامت دائم این کشور را نیز به دست بیاورید. دریافت اقامت با خرید ملک در یونان البته توجه داشته باشید که برای خرید ملک یونان باید شرایط خاصی داشته باشید تا بتوانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. با رعایت شرایط خرید ملک در یونان می توانید در این کشور زندگی بسیار خوبی داشته باشید. از آنجا که یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن به شمار می آید، می تواند فرصت را برای کار در سایر کشورهای اروپایی نیز فراهم کند.

شرایط خرید ملک در یونان

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما برای این که اقامت اروپا با خرید ملک در یونان را به دست بیاورید، باید شرایط خاصی را رعایت نمایید. در این قسمت، برخی از مهم ترین شرایط برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در این کشور را نام می بریم. با رعایت این موارد، می توانید ملک مناسبی در یونان خریداری کرده و اقامت این کشور را به دست بیاورید. شرایط خرید ملک در یونان
 • داشتن گواهی تمکن مالی
 • ویزای معتبر
 • نداشتن سوء سابقه کیفری
 • سلامت کامل جسمی و روحی
 • حداقل سرمایه ۲۵۰ هزار یورو
مهمترین شرط برای اقامت در یونان با خرید ملک این است که حتماً ملک خریداری شده شما قیمتی بیشتر از ۲۵۰ هزار یورو داشته باشد. ممکن است برخی از افراد بپرسند که شاید آنها بتوانند خانه یا ملکی با کمتر این مبلغ نیز پیدا کنند. در این شرایط، چاره چیست؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که اگرچه شاید بتوانید ملک های خیلی ارزان قیمت تری هم در یونان پیدا کنید، اما با استفاده از آنها نمی توانید اقامت این کشور را بگیرید. شما می توانید خیلی راحت یکی از این خانه ها را خریداری کرده و موقع مسافرت یا هر زمان دیگر از آن استفاده کنید. با این حال، اگر کمتر از ۲۵۰ هزار یورو برای خرید خانه در یونان بپردازید، اقامت این کشور به شما داده نمی شود. به همین دلیل برای دریافت اقامت این کشور، بهتر است حتماً به قیمت خرید ملک در یونان توجه خیلی زیادی داشته باشید و خانه هایی در بازه قیمتی بیشتر از ۲۵۰ هزار یورو پیدا کنید تا بتوانید اقامت دائمی این کشور را دریافت کنید.

قیمت خرید ملک در یونان

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، اگر برای خرید ملک در یونان اقدام کنید، باید حتماً خانه ای که می خرید بیشتر از ۲۵۰ هزار یورو باشد. با این حال، خیلی از افراد می پرسند که قیمت خرید ملک در یونان تقریباً چقدر است؟ برای این افراد خیلی مهم است که بدانند خرید ملک در یونان به پول ایران متوسط چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، به ادامه مطلب توجه نمایید. قیمت خرید ملک در یونان اگرچه میزان هزینه ای که باید برای خرید ملک در کشور یونان بپردازید به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، اما به ازای هر متر مربع، شما باید نزدیک به ۱۵۰۰ یورو هزینه کنار بگذارید. با این حال، اگر بخواهید در شهرهای بزرگتری مانند آتن و تسالونیکی خانه بخرید، ممکن است هر متر مربع زمین به ۲۰۰۰ یورو نیز به فروش برسد. از سوی دیگر، اگر به سراغ شهرهای کم جمعیت و کوچکتر یونان بروید، حتی می توانید خانه هایی با قیمت کمتر نیز پیدا کنید. برای دریافت اقامت این کشور، می توانید خانه هایی با متراژ بزرگتر در شهرهای کوچک خریداری نمایید. البته به همان میزان که قیمت خرید ملک در یونان در شهرهای بزرگ بیشتر است، شرایط اقتصادی در این مکان ها نیز متفاوت بوده و شاید راحت تر بتوانید در شهرهای بزرگ کار پیدا کنید. برای این که متوجه شوید قیمت خرید ملک در یونان به پول ایران متوسط چقدر است و چقدر باید به ریال هزینه بپردازید، لازم است که قیمت هر متر مکعب خانه در یونان را به ریال محاسبه نمایید. از آنجا که قیمت ارز اصلاً ثابت نبوده و مدام نوسان دارد، نمی توان این هزینه را به پول ایران گفت. زیرا مطمئناً بعد از چند روز این هزینه تغییر خواهد کرد.

عوامل موثر بر تعیین قیمت خرید ملک در یونان

همان طور که در قسمت قبل هم به صورت مختصر گفتیم، شهر انتخابی شما برای خرید ملک در یونان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر قیمت آن داشته باشد. عوامل موثر بر تعیین قیمت خرید ملک در یونان به طوری که اگر شهرهای پرجمعیت و بزرگ را انتخاب کنید، باید هزینه خیلی بیشتری بپردازید تا زمانی که شهرهای کوچکتر و کم جمعیت تر را انتخاب می کنید. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز بر قیمت ملک در یونان تاثیر می گذارند که با شناخت آنها، می توانید بر اساس میزان بودجه خود، خانه و ملک مناسب تری انتخاب نمایید.

 جدید یا قدیمی بودن ساختمان

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در این هزینه، این است که آیا ساختمان مورد نظر شما جدید است یا ساخت قدیمی دارد؟ مطمئناً خانه های قدیمی تر با قیمت خیلی کمتری عرضه می شوند. با این حال، ما پیشنهاد می کنیم که همچنان خانه های جدید را خریداری نمایید تا مطمئن شوید که مشکلی برای آنها پیش نمی آید.

تعداد طبقات ساختمان

اگر خانه شما در طبقه اول باشد تا زمانی که طبقه پنجم است، هزینه های متفاوتی دارد. پس برای خرید ملک در یونان به این عامل نیز توجه داشته باشید و اگر می خواهید هزینه کمتری بپردازید، می توانید خانه هایی که در طبقات بالاتر وجود دارند را خریداری نمایید.

ویلایی آپارتمانی بودن ساختمان

درست است که خیلی از افراد خانه های ویلایی و برخی دیگر خانه های آپارتمانی را دوست دارند. اما به طور کلی، خانه های ویلایی به خاطر داشتن حیات و فضای باز، با قیمت بیشتری عرضه می شوند. بیشتر کسانی که برای مهاجرت قصد خرید ملک در یونان را دارند، ترجیح می دهند خانه های آپارتمانی بخرند.

متراژ ساختمان

گفتیم که تقریباً قیمت هر متر مربع ساختمان در یونان نزدیک به ۱۵۰۰ یورو است. در این شرایط، اگر شما خانه هایی با متراژ زیاد را انتخاب کرده باشید، باید هزینه زیادی برای آن بپردازید. این در حالی است که برای خانه های کوچکتر، هزینه پرداختی شما تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

مراحل خرید ملک در یونان

شما باید برای خرید ملک یونان مراحل متعددی را طی کنید تا بتوانید با اطمینان خاطر از قانونی بودن روند خرید ملک، ساختمان مورد نظر خود را دریافت نمایید و به صورت قانونی آن را خریداری کنید. مانند خیلی از کشورهای دیگر، خرید ملک در کشور یونان نیز مراحل خاصی دارد که شما می توانید با طی این مراحل، ملک مورد نظر خود را خریداری کنید. مراحل خرید ملک در یونان ما در این قسمت به صورت مختصر برخی از مهم ترین مراحل برای خرید ملک در یونان را به شما معرفی می کنیم که با رعایت آنها، می توانید اطمینان داشته باشید که مشکلی از نظر قانونی برای شما پیش نخواهد آمد.
 1. جستجو برای یافتن ملک مناسب

اولین کاری که باید برای خرید ملک در یونان یا هر کشور دیگری انجام دهید، این است که به طور کامل در بازار کشور مورد نظر خود تحقیق کنید و ملک مناسب خود را پیدا کنید. شما باید بر اساس میزان بودجه، شهر مورد نظر و ترجیحات خود، ملک مناسبی را انتخاب نمایید.
 1. گرفتن مشاوره حقوقی

برای خرید ملک در یونان یا هر کشور دیگر، به هیچ عنوان از اهمیت گرفتن مشاوره حقوقی غافل نشوید. زیرا اگر در روند خرید ملک شما هرگونه مشکل قانونی یا حقوقی پیش بیاید، شاید به راحتی نتوانید آن را جبران کنید. به همین دلیل باید حتماً با افراد متخصص و آگاه در این زمینه مشورت کنید و سوالات خود را از آنها بپرسید. این افراد به طور کامل شما را از قوانین و مقررات یونان برای خرید ملک آگاه می کنند و می توانید از هرگونه کلاهبرداری یا مشکل احتمالی جلوگیری کنید. کارشناسان ما در موسسه شایان به شما کمک می کنند تا از این موضوع مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکل قانونی در کشور یونان برای خرید ملک برای شما پیش نخواهد آمد.
 1. اخذ شماره ثبت مالیاتی

یکی از مهمترین کارهای قانونی که باید برای خرید ملک در یونان انجام دهید، به دست آوردن شماره ثبت مالیاتی است که با نام اختصاری AFM شناخته می شود. برای دریافت این شماره ثبت مالیاتی، باید به اداره مالیات محلی یونان مراجعه نمایید.
 1. افتتاح حساب بانکی

برای این که بتوانید هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در یونان را به حساب شخص فروشنده واریز کنید، باید یک حساب بانکی در کشور یونان برای خود افتتاح نمایید. به منظور انجام این کار، به مدارک خاصی مانند شماره ثبت مالیاتی و پاسپورت نیاز خواهید داشت.
 1. واریز کردن پیش پرداخت خرید ملک

بعد از این که خانه مورد نظر خود را انتخاب کردید و با افراد متخصص در این زمینه نیز مشورت گردید، نوبت به آن می رسد که پیش پرداخت خرید ملک را به حساب فروشنده واریز کنید. در این شرایط، بیشتر مواقع باید تقریباً ۳۰ درصد از قیمت کل ملک را به حساب فروشنده انتقال دهید.
 1. عقد قرارداد

برای خرید ملک در یونان باید حتماً به صورت کاملا رسمی قرارداد قانونی به امضای طرفین برسد و هم خریدار و هم فروشنده آن را امضا کنند. شما در این شرایط نیز باید حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید تا مطمئن شوید که هیچ کلاهبرداری صورت نمی گیرد.
 1. پرداخت باقیمانده خرید ملک

بعد از این که قرارداد به طور کاملا رسمی بسته شد، باید مابقی هزینه ای که برای خرید ملک باقی مانده است را نیز به حساب فروشنده واریز کنید. گاهی مواقع ممکن است مسکن وام داشته باشد که بعد از دریافت وام مسکن باید برای پرداخت این مبلغ اقدام نمایید.
 1. ثبت سند

در نهایت، آخرین کاری که باید برای خرید ملک در یونان انجام دهید، این است که سند ملک خریداری شده خود را به نام خود بزنید. این کار در دفتر ثبت اسناد محلی یونان انجام می شود و به صورت قانونی، ملک از نام فروشنده به نام شما تغییر پیدا می کند.

مزایای خرید ملک در یونان

شما با خرید ملک در یونان می توانید به مزایای قابل توجهی دست پیدا کنید. به عنوان مثال، گفتیم که این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته می شود. به همین دلیل می توانید به سایر کشورهای عضو این اتحادیه نیز دسترسی راحتی داشته باشید. در ادامه، سایر مزایای خرید ملک یونان را به صورت مختصر معرفی می کنیم. مزایای خرید ملک در یونان
 • امکان سفر به سایر کشورهای عضو منطقه شینگن
 • بهره بندی از امکانات رفاهی و بهداشتی با کیفیت یونان
 • عدم نیاز به حضور دائم در یونان
 • دریافت اقامت دائم یونان
 • امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد ارزی
 • لذت بردن از جاذبه های طبیعی و تاریخ یونان
 • مکان سرمایه گذاری و تجارت در این کشور و کسب سود قابل توجه

معایب خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان نیز مانند هر کشور دیگری ریسک و معایب مربوط به خود را دارد. برای مثال، یکی از معایب خرید ملک در یونان این است که بازار این کشور نیز مانند خیلی از کشورهای دیگر نوساناتی دارد. به علاوه، ممکن است برخی مواقع قوانین مربوط به خرید ملک توسط مهاجران کمی دچار تغییر شود و باید شما از اخبار به روز و مرتبط آگاه باشید. در این قسمت برخی از معایبی که ممکن است برای شما موقع خرید ملک در کشور یونان به وجود بیایند را نام می بریم. معایب خرید ملک در یونان
 • اضافه شدن هزینه نوسازی ملک
 • هزینه های جانبی
 • نوسانات بازار
 • محدودیت اقامت (تنها راه دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان این است که شما برای خرید ملک بیشتر از ۲۵۰ هزار یورو هزینه بپردازید.)
 • ایجاد خطر بدون دریافت مشاوره حقوقی
آخرین عیبی که در قسمت بالا به شما معرفی کردیم، می تواند مشکلات بسیار زیادی برای شما در کشور یونان به وجود بیاورد. اگر از مشاوره حقوقی بهره مند نشوید، این احتمال وجود دارد که دچار کلاهبرداری شوید یا تمام هزینه شما به هدر برود و حتی نتوانید اقامت این کشور را نیز بگیرید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که حتماً برای جلوگیری از ایجاد کلاهبرداری و مشکلات این چنینی، از مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره خرید ملک در یونان در اختیار شما قرار دادیم. به منظور انجام این کار، باید از افراد متخصص و آگاه کمک بگیرید و آنها نیز با راهنمایی های کامل، به شما آموزش می دهند که چگونه باید وارد سایت خرید ملک در یونان شوید و ملک مورد نظر خود را بخرید. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در موسسه شایان، خیلی راحت ملک مناسبی را در کشور یونان خریداری کرده و اقامت دائمی این کشور را به دست بیاورید.
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری
درخواست مشاوره رایگان