برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) / راهنمای 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) / راهنمای 2024
برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) / راهنمای 2024

فهرست مطالب

یکی از روش های مطمئن و نسبتا سریع برای مهاجرت به کانادا، استفاده از برنامه های مهاجرت استانی این کشور است. برنامه های مهاجرت استانی کانادا شامل بیشتر از ۸۰ برنامه مختلف می شود که افرادی که دارای شرایط لازم باشند، می توانند از این طریق برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. شرایط برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) در هر یک از استان های این کشور با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی، داشتن شرایطی مانند مهارت زبان، سابقه تحصیلی مرتبط و مهارت مناسب، برخی از مهمترین شرایط آن به شمار می آیند.

در صورتی که شما هم دوست دارید از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنید و زندگی جدیدی را آغاز نمایید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید. ما در این مطلب به طور کامل همه برنامه های مهاجرت استانی کانادا را به شما معرفی می کنیم. همچنین برای شما توضیح می دهیم که برنامه های مختلف در هر یک از استان های کانادا به چه صورت ارائه می شوند. شما می توانید با کمک کارشناسان تیم شایان، بهترین برنامه مهاجرت استانی بر اساس شرایط خود را پیدا کرده و در زمان کوتاهی ویزای کانادا را دریافت کنید.

برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) چیست؟

برنامه مهاجرت استانی کانادا که در زبان انگلیسی به صورت مختصر شده PNP شناخته می شود، نوعی روش برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا در نظر گرفته می شود که برای استان های مختلف کانادا به جز استان کبک و قلمرو نوناووت است. استان های ذکر شده دارای برنامه های مهاجرتی مختص به خود هستند و با سایر برنامه های مهاجرتی متفاوت هستند.

برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) چیست؟

متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند از طریق این برنامه به این کشور مهاجرت کنند. افرادی که جزء یکی از دسته های دانشجویان، سرمایه گذاران، کارگران ماهر و کارگران نیمه ماهر هستند، می توانند برای استفاده از این برنامه اقدام نمایند. بیشتر از ۸۰ برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) وجود دارند که شما می توانید بر اساس شرایط خود، بهترین آن را انتخاب نمایید.

چه افرادی می توانند از برنامه های مهاجرت استانی کانادا استفاده کنند؟

در قسمت قبل به صورت مختصر گفتیم که چه کسانی می توانند از برنامه مهاجرت استانی کشور کانادا استفاده کنند. علاوه بر این، افراد دیگری نیز امکان استفاده از این برنامه ها را دارند که در این قسمت برخی از آنها را نام می بریم. اگر شما شرایط زیر را دارید و مشکلی از این نظر ندارید، می توانید برای دریافت ویزای کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنید.

همچنین بخوانید: برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ + حداقل نمره

 • افرادی که سابقه تحصیلی، سابقه شغلی یا مهارت خاصی در زمینه بهبود شرایط اقتصادی کانادا در استان خاصی دارند.
 • افرادی که تمایل دارند در استان خاصی در کشور کانادا زندگی کنند.
 • کسانی که می خواهند اقامت دائم کانادا را بگیرند.

بهترین استان ها در برنامه استانی کانادا

 همان طور که در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم، دو استان در کانادا در لیست برنامه های استانی مهاجرتی این کشور قرار نمی گیرند و شرایط خاص خودشان را دارند. اما سایر استان هایی که شما می توانید از طریق برنامه های مهاجرت استانی کانادا به آنها مهاجرت کنید را نام می بریم.

 • استان بریتیش کلمبیا
 • آلبرتا
 • آنتاریو
 • ساسکاچوان
 • نیوبرانزوییک
 • مانیتوبا
 • یوکان
 • نوا اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • قلمروهای شمال غربی
بهترین استان ها در برنامه استانی کانادا

از آنجا که تعداد برنامه های مهاجرت استانی کانادا فوق العاده زیاد است و نمی توان شرایط هر یک از این برنامه ها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار داد، ما در این قسمت هر یک از برنامه هایی که در استان های مختلف کانادا برای مهاجرت در نظر گرفته شده اند را نام می بریم. شما می توانید اطلاعات این برنامه ها را با شرایط خود سنجیده و با کمک کارشناسان ما در موسسه تیم شایان، برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

همینطور بخوانید: 10 دلیل پشیمانی از مهاجرت به کانادا از ایران

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

از آنجا که شرایط اقتصادی این استان روز به روز در حال بهتر شدن است، به نیروی کار ماهر زیادی نیاز دارد تا بتواند نیاز خود را تامین کند. از این رو، افرادی که در زمینه های خاصی مهارت دارند یا قصد کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا را دارند، می توانند از طریق مسیرهای مهاجرتی زیر به این استان مهاجرت کنند:

 • روش BC PNP Tech برای نخبه های فعال در حوزه تکنولوژی
 • روش Economic Mobility Pathways Pilot (EMPP) برای پناهندگانی که در یکی از مشاغل مورد نیاز در استان بریتیش کلمبیا مهارت قابل قبولی دارند.
 • روش Entrepreneur Immigration ویژه افرادی که قصد راه اندازی بیزینس خود در بریتیش کلمبیا را دارند و می خواهند کارآفرینی کنند.

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

آلبرتا یکی از پرطرفدارترین استان های کانادا شناخته می شود و دو روش مهاجرتی کاری و کارآفرینی برای رفتن به استان وجود دارند. در این قسمت شرایط و هر یک از این برنامه ها به صورت مجزا معرفی می کنیم.

 • روش Rural Entrepreneur Stream برای کارآفرینانی که می خواهند اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند.
 • روش Alberta Express Entry Stream برای کسانی که قصد دارند از طریق روش اکسپرس انتری در استان کانادا زندگی کنند.
 • روش Farm Stream ویژه علاقه مندان به کشاورزی و افرادی که قصد خرید و فعالیت در زمین های کشاورزی استان آلبرتا را دارند.
 • روش Foreign Graduate Entrepreneur Stream برای افرادی که تحصیلات خود را در کشوری به جز کانادا به پایان رسانده اند و برای اقامت دائمی این کشور، قصد کارآفرینی دارند.
برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان

اگر بعد از تحقیق درباره استان ساسکاچوان تصمیم گرفتید که در این استان زندگی کنید و اقامت دائم کانادا را بگیرید، می توانید از طریق برنامه های مهاجرتی زیر اقدام نمایید. هر یک از این برنامه های مهاجرتی به شما امکان دریافت ویزای کانادا را می دهند.

 • روش Entrepreneur and Farm Categories برای افراد علاقه مند به کشاورزی یا کارآفرینی که قصد خرید و فعالیت در زمین کشاورزی یا راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا را دارند.
 • روش International Skilled Worker برای متخصصانی که در یکی از زمین های شغلی استان ساسکاچوان مهارت و سابقه تحصیلی دارند.

برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزوئیک

یکی دیگر از برنامه های مهاجرت استانی کانادا که طرفداران زیادی دارد، مهاجرت به استان نیوبرانزوئیک است. اتباع خارجی و غیر کانادایی که در زمینه های مختلفی تحصیلات و تجربه کاری دارند و می توانند به اقتصاد این استان کمک کنند، این امکان را دارند که تنها از طریق روش زیر برای مهاجرت به این استان اقدام کنند.

همچنین بخوانید: بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا / لیست رشته های تحصیلی و کاری

 • روش New Brunswick Skilled Worker Stream برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط برای رونق اقتصاد استان نیوبرانزوئیک هستند.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

به منظور مهاجرت به استان مانیتوبا، شما می توانید در یکی از برنامه های مهاجرتی که در ادامه معرفی می کنیم، شرکت نمایید. البته بهتر است حتماً از قبل شرایط خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا شرایط لازم برای روش مورد نظر خود در استان مانیتوبا را دارید یا خیر.

 • روش Entrepreneur Pathway مخصوص کارآفرینانی که می خواهند کسب و کار خود را در استان مانیتوبا راه اندازی کنند.
 • روش Skilled Worker Stream برای نیروهای کار خارجی ماهر که قصد دریافت اقامت کانادا در آستان مانیتوبا را دارند.
 • روش Farm Investor Pathway برای کشاورزانی که قصد خرید زمین و فعالیت کشاورزی در این استان را دارند.
برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا

برنامه مهاجرتی استان یوکان

یکی دیگر از بهترین مکان ها برای استفاده از برنامه های مهاجرتی استانی کانادا (PNP) که شما می توانید از طریق آن اقامت دائمی این کشور را بگیرید، استان یوکان است. از طریق روش های زیر امکان دریافت ویزای کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی وجود دارد.

 • روش Yukon Business Nominee مخصوص کارآفرینانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود در استان یوکان در کشور کانادا را دارند.
 • روش اسکیل ورکر یوکان برای نیروهای کار ماهر خارجی چه جاب آفر دارند.
 • روش Yukon Critical Impact Worker مخصوص نیروهای کار نیمه ماهر خارجی که می خواهند اقامت دائم این استان را بگیرند.

برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا

شما می توانید با استفاده از روش هایی که در ادامه نام می بریم، از برنامه های مهاجرت استانی کانادا در استان نوا اسکوشیا بهره مند شده و به کشور کانادا مهاجرت کنید.

 • روش اسکیل ورکر برای نیروی کار نیمه ماهر که سابقه کمی دارد.
 • روش اکسپرس انتری مخصوص نیروهای کار ماهر که سابقه کاری آنها به بیشتر از یک سال می رسد.
 • روش Entrepreneur برای مدیران و صاحبان کسب و کارها که قصد راه اندازی بیزینس خود را در این استان دارند.
 • روش Labour Market Priorities for Physicians برای پزشکانی که از استان نوا اسکوشیا کانادا جاب آفر دارند.

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد

از دیگر مکان های بسیار مناسب برای مهاجرت کاری به کشور کانادا، می توان به جزیره پرنس ادوارد اشاره کرد. این جزیره روش های زیر را برای برنامه مهاجرتی استانی در اختیار متقاضیان زندگی و اقامت در این منطقه از کانادا ارائه می دهد.

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد
 • روش اکسپرس انتری جزیره پرنس ادوارد برای نیروی کار ماهر با سابقه کار مرتبط.
 • روش Labour Impact Category برای نیروی کار ماهر دارای جاب آفر از کارفرمایان این منطقه.

برنامه مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور

شما می توانید از طریق دو روش که در ادامه آنها را نام می بریم، در برنامه های مهاجرت استانی کانادا در نیوفاندلند لابرادور شرکت کرده و اقامت این کشور را دریافت نمایید. بهترین روش ها برای دریافت اقامت این استان، عبارت اند از:

همینطور بخوانید: قوانین کشور کانادا برای مهاجرین / نکاتی که قبل مهاجرت باید بدانید

 • روش اسکیل ورکر اکسپرس انتری برای نیروی کار ماهر دارای جاب آفر در این استان.
 • روش فارغ التحصیلان بین المللی (International Graduate) برای فارغ التحصیلان استان نیوفاندلند لابرادور با جاب آفر از یک کارفرما در این استان با سابقه تحصیلی مرتبط.

سخن پایان

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره انواع برنامه های مهاجرت استانی کانادا در اختیار شما قرار دادیم و گفتیم که هر یک از این برنامه ها در استان های مختلف کانادا شامل چه مواردی می شوند. با توجه به اطلاعات ذکر شده، می توان گفت که برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) در هر یک از استان های این کشور با یکدیگر متفاوت است.

به خصوص که این برنامه ها به طور کامل با برنامه مهاجرتی استان کبک تفاوت دارد. شما می توانید با کمک گرفتن از تیم موسسه شایان، بر اساس شرایط خود بهترین برنامه مهاجرت استانی کانادا را انتخاب کنید و در آن شرکت نمایید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان