روش های ثبت شرکت در کانادا

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
روش‌ های ثبت شرکت در کانادا
روش های ثبت شرکت در کانادا

فهرست مطالب

اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، ما روش ثبت شرکت را به شما پیشنهاد می کنیم تا خیلی راحت تر بتوانید هم ویزای کانادا را بگیرید و هم در این کشور مشغول به کار شوید. ثبت شرکت در کانادا مزایای بسیار زیادی دارد که ما در این مقاله، به طور کامل درباره آن صحبت می کنیم. با استفاده از این روش، شما می توانید خیلی راحت ایده کسب و کار خود را در کانادا پیاده سازی کنید. اگر می خواهید بدانید که مهاجرت به کانادا با تاسیس شرکت چگونه است، حتما تا پایان این مقاله از شایان را همراهی نمایید؛شرایط ثبت شرکت در کانادا برای اغلب افراد خارجی مناسب است و به همین دلیل هم خیلی از آنها ترجیح می دهند که از این طریق، ویزای کاری کانادا را بگیرند. از طریق تاسیس شرکت، شما می توانید به مزایای بی شماری در کشور کانادا دست پیدا کنید. نکته بسیار مهمی که افراد خارجی باید قبل از مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا بدانند، این است که آیا اصلا واجد شرایط برای تاسیس شرکت در این کشور هستند یا خیر؟

آنها باید چه شرایطی داشته باشند و چه مدارکی را ارائه دهند؟ هزینه ثبت شرکت در کانادا چقدر است؟ با چقدر بودجه می توانند برای ثبت شرکت در کانادا اقدام کنند؟ در این مقاله، به تمام این سوالات و سوالات دیگر درباره مهاجرت به کانادا از طریق تاسیس شرکت پاسخ خواهیم داد.

روش های ثبت شرکت در کانادا؛ انواع ثبت شرکت در کانادا

مهاجرت به کانادا ثبت شرکت انواع مختلفی دارد که شما باید هر یک از این نمونه ها را بشناسید و سپس بر اساس شرایط خود، بهترین نوع را انتخاب نمایید. هر یک از این انواع ثبت شرکت، ویژگی های مربوط به خود را دارند که باعث محبوبیت شدند. مهمترین نمونه های تاسیس شرکت در کشور کانادا که افراد خارجی می توانند از آنها استفاده کنند، به شرح زیر هستند.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم ثبت شرکت در کانادا یکی از بهترین روش‌های اقامت و مهاجرت به کانادا می‌باشد اما در این بین نکات بسیار زیادی وجود دارد که در صورت عدم توجه به آن نکات ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به روند کار شما وارد شود از این رو ما به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم در روند ثبت شرکت در کانادا با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید؛‌ از این رو ما به شما عزیزان موسسه مهاجرتی شایان را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 00905382006994 تماس حاصل فرمایید.

انواع ثبت شرکت در کانادا

 • شرکت مالکیت یگانه یا  Sole proprietorship

یکی از مهم ترین نمونه های ثبت شرکت در کشور کانادا که طرفداران خیلی زیادی در میان خارجیان دارد، شرکت های مالکیت یگانه هستند. مهمترین دلیلی که باعث می شود خیلی از افراد خارجی از این طریق به کانادا مهاجرت کنند، این است که هیچ نیازی ندارد که تشریفات اداری خاصی را بگذرانند و در سریع ترین زمان ممکن، می توانند شرکت خود را در کانادا تاسیس کنند.

شرکت های مالکیت یگانه در کشور کانادا تقریبا مانند شرکت هایی با مسئولیت محدود در کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس هستند. شرکت های مالکیت یگانه که خیلی از افراد آنها را با نام مالکیت انحصاری نیز می شناسند، سازمان های مالیاتی شخصیت حقیقی و حقوقی شرکت، در واقع یکی هستند و قوانین آنها هم با همین اساس وزن می شود.

در شرکت های مالکیت یگانه مالکیت انحصاری، صاحبان شرکت باید مالیات را مانند منبع درآمدی خود بپردازند. به همین ترتیب، درآمد حاصل از این شرکت و مسئولیت های آن هم مربوط به صاحب شرکت خواهد بود. این قابلیت ها باعث می شوند که اغلب افراد خارجی ترجیح دهند که از این نوع ثبت شرکت در کانادا برای مهاجرت به این کشور استفاده کنند.

 • شرکت مشارکتی و یا چند مالکیتی یا  Partnership

نوع دیگری از شرکت هایی که افراد خارجی می تواند برای مهاجرت به کانادا از آن استفاده کنند، شرکت های مشارکتی و یا چند ملیتی هستند که در کشور کانادا با نام Partnership شناخته می شوند. شرکت مشارکتی تقریبا شبیه به شرکت مالکیت یگانه است و تنها تفاوت آن دو، این است که شرکت های مشارکتی توسط دو نفر و یا بیشتر اداره می شود.

این در حالی است که گفتیم که در شرکت های مالکیت یگانه، تمام مسئولیت ها روی دوش یک نفر است. در شرکت های مشارکتی، توافق نامه هایی وجود دارند که بر اساس آنها، هزینه پرداختی، میزان سود، مسئولیت های شرکت درصد شراکت و سایر موارد این چنینی به طور کامل شرح داده می شوند. موقع پرداخت مالیات هم هر یک از شرکا باید بر اساس میزان سهم خود هزینه را بپردازند.

 • شرکت سهامی یا  Corporation

در نهایت، آخرین نمونه تاسیس شرکت در کانادا که می توانید برای مهاجرت به این کشور از طریق آن اقدام کنید، شرکت سهامی است. شرکت سهامی در مقایسه با نمونه قبل، پیچیدگی های خیلی بیشتری دارد و پروسه ثبت آن هم با چالش های بیشتری همراه است. ثبت شرکت سهامی بدین صورت است که چندین سهام دار و شریک، باید یک سازمان حقوقی مجزا را پایه گذاری کنند. این شرکت ها تشریفات رسمی و اداره خیلی زیادی دارند و تقسیم سهام باید دقیقا بر اساس قانون انجام گیرد.

علاوه بر این، اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا از طریق تاسیس شرکت سهامی را دارید، باید به شما بگوییم که این شرکت ها باید دقیقا بر اساس قوانین استان محل سکونت شما تاسیس شوند. در صورتی که شرکت مورد نظر شما خارج از استان فعالیت می کند، قوانین آن باید تحت نظارت فدرال کانادا باشد.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

همان طور که در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم، مهمترین مسئله ای که باید موقع مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت مد نظر قرار دهید، این است که اصلا شما واجد شرایط هستید یا خیر؟ در این بخش، مهمترین شرایط ثبت شرکت در کانادا را نام می بریم که اگر هر یک از آنها را نداشته باشید، می توانید برای ثبت شرکت در کشور کانادا نیز اقدام کنید. برخی از مهم ترین شرایط بدین منظور، عبارتند از:

 • بهره بندی از یک تجارت فعال در کشور مبدا: اول از همه، شما باید در کشور ایران که محل زندگی خودتان است، یک تجارت فعال داشته باشید و به نام خود شما هم باشد.
 • بهره مندی از یک تجارت فعال در کانادا: علاوه بر کشور مبدا، داشتن تجارت فعال در کشور مقصد هم اهمیت بالایی دارد و شما باید در کانادا، یک تجارت فعال داشته باشید.
 • داشتن دفتر فیزیکی در کشور کانادا: توجه داشته باشید که اگر بخواهید در کشور کانادا ثبت شرکت کنید، باید حتما یک دفتر فیزیکی داشته باشید و نمی توانید فعالیت مجازی داشته باشید. البته داشتن فعالیت مجازی در کنار یک دفتر فیزیکی، امکان پذیر است. منظور ما این است که عدم بهره بندی از دفتر فیزیکی و کار کردن فقط از طریق مجازی، گزینه مناسبی نخواهد بود.
 • استخدام شهروند کانادایی: از دیگر شرایط ثبت شرکت در کانادا که باید اهمیت خیلی زیادی به آن بدهید، این است که تا حد امکان افراد کانادایی را استخدام کنید. یکی از مهمترین دلایلی که دولت این کشور مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را فراهم کرده، این است که هم کسب و کاری در کشور خود به وجود بیاورد و هم شهروندانش به سر کار بروند. طبیعتا زمانی که شما حداقل یک شهروند کانادایی را برای شرکت خود استخدام می کنید، خیلی بهتر واجد شرایط برای تاسیس شرکت خواهید بود.
 • سن حداقل 18 سال
 • داشتن سابقه حداقل سه سال در منصب مدیریتی

قوانین ثبت شرکت در کانادا

اگر همه شرایط ثبت شرکت در کانادا را داشته باشید و ندانید که ثبت شرکت در این کشور چه قوانینی دارد، باز هم نمی توانید از این طریق به کانادا مهاجرت کنید. از این رو، خیلی مهم است که بتوانید تمام قوانین ثبت شرکت در کانادا را یاد بگیرید تا موقع انجام پروسه تاسیس شرکت و شروع فعالیت کاری در این کشور، با مشکلی مواجه نشوید. در این بخش، مهم ترین قوانینی که باید درباره مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت یا owner operator  داشته باشید را به صورت خلاصه نام می بریم.

پشتیبانی از تمام آیین نامه ها: طبیعتا زمانی که شما بخواهید برای ثبت شرکت در کانادا اقدام کنید، آیین نامه هایی وجود دارند که باید از تمام آنها پشتیبانی کرده باشید. در غیر این صورت، امکان ثبت شرکت نخواهید داشت.

انجام کارهای بانکی: علاوه بر این، خیلی مهم است که شما همه کارهای بانکی خود را به صورت کاملا دقیق و رسمی انجام داده باشید. در غیر این صورت، فرایند تاسیس شرکت شما در کشور کانادا با موفقیت طی نخواهد شد.

پیروی از قوانین استان های مختلف کانادا: این احتمال وجود دارد که قوانین تاسیس شرکت در استان های مختلف کانادا با یکدیگر متفاوت باشد. از این رو، شما باید بسته به مقصد خود، تمام قوانین برای ثبت شرکت در کانادا را یاد بگیرید تا از نظر قانونی، مشکلی برای ثبت شرکت نداشته باشید.

مدارک لازم جهت تاسیس شرکت در کانادا

از دیگر فاکتورهای مهمی که شما را واجد شرایط تاسیس شرکت در کانادا می کند، داشتن تمام مدارک لازم است. البته چندان فرقی ندارد که شما بخواهید از چه طریقی وارد کشور کانادا شوید و کدام یک از ویزاهای این کشور را بگیرید. زیرا در هر شرایطی، باید تمام مدارک لازم مربوط به کار خود را ارائه دهید.

این مسئله درباره ثبت شرکت در کانادا نیز صدق می کند و شما باید تمام مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهید تا بتوانید ویزای کاری کانادا را بگیرید. در این بخش، مهم ترین مدارک لازم برای مهاجرت از طریق تاسیس شرکت در کانادا را توضیح می دهیم که اگر در هر یک از آنها نقصی وجود داشته باشد، به احتمال خیلی زیاد درخواست شما برای ویزای کاری ریجکت خواهد شد. پس با دقت بر یک از این مدارک توجه کنید و مطمئن شوید که تمام آنها را آماده کرده اید.

 • مدارک مالکیت شرکت و ثبت آن: شما باید با ارائه مدارک رسمی و معتبر، ثابت کنید که شرکت ذکر شده مربوط به خود شماست و شما مالکیت آن را بر عهده دارید.
 • ارائه مدرکی مبنی بر ثابت کردن مشارکت فعال در تجارت
 • ارائه مدارک شناسایی مربوط به صاحب و یا صاحبان کسب و کار
 • ارائه مدارک اشتغال مربوط به صاحب و یا صاحبان کسب و کار
 • مدرک ثبت و مالکیت شرکت در کانادا
 • ارائه طرح تجاری برای شرکت در کشور کانادا

ثبت شرکت در کانادا چه مراحلی دارد؟

همان طور که تاکنون متوجه شدید، ثبت شرکت در کانادا نیازمند فرایند خاصی است که شاید هر کسی از عهده آن بر نیاید. به همین دلیل هم در این بخش، مهم ترین مراحل ثبت شرکت در این کشور را برای شما توضیح می دهیم تا بتوانید کمی از روند ثبت شرکت در این کشور آگاه شوید.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

 1. انتخاب نام شرکت در کانادا

طبیعتا زمانی که شما بخواهید شرکتی در کانادا و یا هر جای دیگر تاسیس کنید، باید نامی برای آن انتخاب کرده باشید که کسب و کار شما را توضیح دهد. تعیین نام می تواند به صورت حرفی و یا عددی باشد. مهم ترین مسئله ای که باید در این زمینه مد نظر قرار دهید، این است که بهتر است نامی انتخاب کنید که کسب و کار شما را معرفی کند و در عین حال، جذاب باشد.

 1. تنظیم اساسنامه شرکت

در قدم بعدی، باید اساسنامه شرکت خود را با مشورت با افراد مجرب و حرفه ای تنظیم نمایید. در اساسنامه شرکت، اطلاعات مهمی مانند نام آن، ساختار سهمی و نام مدیران شرکت و سایر موارد این چنینی به طور کاملا دقیق درج شده است. توجه داشته باشید که اساسنامه شرکت شما باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی باشد.

 1. تعیین دفتر شرکت

در بخش های قبل هم گفتیم که ثبت شرکت در کانادا باید به صورت فیزیکی باشد و شما نمی توانید به صورت مجازی فعالیت کنید. از این رو، تعیین کنید که می خواهید شرکت خود را در کدام یک از استان های کانادا پایه گذاری کرده و دفتر آن را اجاره و یا خریداری کنید.

 1. پرداخت هزینه ها و ثبت شرکت

در قدم بعدی، باید هزینه های مورد نظر برای ثبت شرکت در کانادا را بپردازید تا بتوانید شرکت خود را  تاسیس کنید. بعد از این که تمام هزینه ها را پرداخت کردید، می توانید پرونده آنلاین خود را ایجاد نمایید و فرایند تاسیس شرکت در کانادا را به اتمام برسانید.

هزینه های ثبت شرکت در کانادا

یکی از مهمترین سوالاتی که درباره مهاجرت به کانادا ثبت شرکت برای خیلی از افراد پیش می آید، این است که هزینه تاسیس شرکت در این کشور چقدر است؟ برای پاسخ، باید بگوییم که فاکتورهای زیادی در تعیین هزینه های ثبت شرکت در کانادا دخیل هستند. اما به طور کلی، به نظر می رسد که داشتن پول حداقل 70 هزار و حداکثر 200 هزار دلار کانادا می تواند به شما کمک کند تا در مهاجرت به کانادا با تاسیس شرکت موفق شوید. علاوه بر این، هزینه ثبت شرکت در حرکت استان های کانادا با یکدیگر متفاوت است.

مزایا و معایب ثبت شرکت در کانادا برای اخذ اقامت دائم

اگر هنوز هم مطمئن نیستید که آیا ثبت شرکت در کانادا برای شما مفید است یا خیر، بهتر است این بخش را مطالعه کنید. در اینجا برای شما توضیح می دهیم که اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تاسیس شرکت چه مزایایی بسیار زیادی دارد. البته در این بخش، فقط می توانید برخی از این مزایای گسترده را مشاهده کنید.

 • پایین بودن نرخ مالیات
 • اقتصاد پایدار در کشور کانادا
 • بالا بردن سرعت تشریفات اداری
 • عدم نیاز به ویزای توریستی کانادا
 • بهره مندی از رفاه کانادا
 • امکان بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال
سخن پایانی

در این مقاله، به طور کامل درباره ثبت شرکت در کانادا صحبت کردیم و همچنین گفتیم که چگونه از این طریق، می توانید به این کشور فوق العاده مهاجرت کنید. همان طور که گفتیم، شرایط ثبت شرکت در کانادا نسبتا ساده است و اگر شما این شرایط را رعایت کنید، خیلی راحت تر می توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق تاسیس شرکت آماده شوید. اگر هر سوال دیگری درباره مهاجرت به کانادا با تاسیس شرکت دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید تا به صورت کاملا تخصصی به شما پاسخ دهیم.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان