تفاوت فاحش زندگی در ایران و کانادا 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
تفاوت فاحش زندگی در ایران و کانادا 2024
تفاوت فاحش زندگی در ایران و کانادا 2024

فهرست مطالب

بیشتر ایرانیان برای مهاجرت، کشور کانادا را انتخاب می کنند. اگر شما هم به فکر مهاجرت به کانادا یا ( Immigration to Canada )هستید، بهتر است تفاوت زندگی در ایران و کانادا را بشناسید و سپس برای رفتن به این کشور اقدام کنید. به طور کلی، ایران و کانادا از جوانب مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند و به همین دلیل هم مهاجران قبل از مهاجرت، باید این تفاوت ها را بشناسند.

تفاوت فاحش زندگی در ایران و کانادا 2024

در این مقاله، ما قصد داریم چند نمونه تفاوت فاحش زندگی در ایران و کانادا را به شما معرفی کنیم تا بدانید بعد از مهاجرت، باید خود را برای چه چیزهایی آماده کنید. قبل از این که به صورت مفصل به مقایسه زندگی در ایران و کانادا بپردازیم، باید بدانید که نمی توان به طور کامل یک کشور را با کشور دیگر مقایسه کرد؛ زیرا ممکن است برخی از شرایط ها در بعضی از شهرهای کانادا با برخی از شهرهای ایران با یکدیگر کمی شبیه باشد. با این حال، مقایسه موجود در این مقاله به صورت کلی در نظر گرفته شده است.

در این رابطه بخوانید:‌ مقایسه ترکیه و کانادا / مقصد را هوشمندانه انتخاب کنید

مقایسه کامل زندگی در ایران و کانادا

ایران و کانادا از جوانب مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال، مواردی مانند آب و هوا، زبان، فرهنگ، قوانین و مقررات، درآمد و هزینه ها، برخی از مهمترین مواردی هستند که در مقایسه زندگی در ایران و کانادا به دست آورده ایم. در این قسمت، این دو کشور را از تمامی این جوانب با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد تا بدانید هر یک از این شرایط در کانادا چه تفاوتی با ایران خواهد داشت.

مقایسه کامل زندگی در ایران و کانادا

تفاوت ایران و کانادا از نظر شرایط آب و هوایی

بدون شک اولین و مهم ترین تفاوت زندگی در ایران و کانادا که احتمالا همه شما از آن آگاه هستید، تفاوت های آب و هوایی است. ایران آب و هوای چهار فصل دارد و شما می توانید در هر یک از فصول، از آب و هوای مخصوص به آن لذت ببرید. به عنوان مثال، در فصل زمستان در ایران سرد و فصل تابستان هم کاملا گرم است. این در حالی است که در کانادا این موضوع صدق نمی کند. به عنوان مثال، در برخی از شهرهای کانادا مانند تورنتو و ونکوور، دمای هوا نسبتا معتدل است. با این حال، بخش زیادی از کانادا به خاطر سرمای بیش از اندازه هوا به طور کامل از سکنه خالی است. شهر کلگری، یکی از شهرهای نسبتا سرد کانادا به شمار می رود. بیشتر مواقع در فصل زمستان در کانادا برف می بارد و تابستان های این کشور هم معتدل است.

تفاوت زندگی در ایران و کانادا از نظر زبان

همان طور که می دانید، زبان کشور ایران فارسی است و در کانادا، باید به یکی از دو زبان رسمی انگلیسی یا فرانسوی صحبت کنید. یادگیری زبان فرانسوی یکی از مهمترین چالش های بسیاری از مهاجران موقع ورود به کانادا به شمار می آید. با این حال، فراموش نکنید که یادگیری زبان کشور مقصد تاثیر بسیار زیادی در یافتن فرصت های شغلی و گذراندن کارهای معمولی و روزمره دارد.

همچنین بخوانید: کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟

مقایسه زندگی در ایران با کانادا

از نظر فرهنگ کاملا طبیعی است که فرهنگ در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است مردم ایران به برخی مسائل اهمیت بدهند و مردم کانادا به برخی مسائل دیگر. در این قسمت، برخی از مهم ترین تفاوت های فرهنگی مردم ایران و کانادا را نام می بریم.

  • سر وقت بودن: مردم کانادا یک ویژگی اخلاقی فوق العاده خوب دارند و آن هم این است که تمام کارهای خود را دقیقا سر زمان تعیین شده انجام می دهند. این در حالی است که بسیاری از مردم ایران خیلی کمتر این ویژگی را دارند.
  • صراحت بیان و میزان رک گویی: در حالی که بیشتر مردم ایران سعی می کنند موقع حرف زدن، خیلی رک نباشند و حفظ آبرو کنند، مردم کانادا در عین حفظ احترام، سخن های خود را کاملا رک به زبان می آورند.
  • میزان سازگاری با شرایط جدید: مردم کانادا می توانند خیلی راحت خود را با شرایط جدید سازگار کنند. این در حالی است که بیشتر ایرانیان هنوز به روش ها و سنت های قدیمی خود پایبند هستند و برایشان خیلی سخت است تا بتوانند با شرایط جدید سازگار شوند.
  • برابری: از تفاوت های دیگری که میان مردم ایران و کانادا مشاهده می شود، این است که ایرانی ها اهمیت خیلی زیادی به پست و مقام افراد در اجتماع می دهند. سپس این افراد بر همین اساس با سایرین رفتار می کنند. این در حالی است که در کانادا موقع رفتار و حرف زدن، حتی الامکان برابری را رعایت می کنند و با همه افراد، رفتار مودبانه ای دارند.

تفاوت زندگی در ایران و کانادا از نظر قوانین و مقررات

کانادا یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارد و در این کشور، میزان فساد مالی خیلی کم است. از نظر رده بندی میان کشورهای سالم جهان از این نظر هم کانادا در رتبه بالایی قرار می گیرد. با این حال، میزان تورم و فساد در ایران بسیار زیاد است و حتی به 75 هم می رسد. این امر به خودی خود نشان می دهد که بسیاری از مردم در ایران به قوانین و مقررات پایبند نیستند. مردم کانادا تعهد بسیار زیادی به قوانین مقررات کشور خود دارند و شمار افراد قانون گریز در این کشور بسیار پایین است.

تفاوت زندگی در ایران و کانادا از نظر قوانین و مقررات

مقایسه زندگی در ایران و کانادا بر اساس هزینه و درآمد

زمانی که به صورت کلی تفاوت زندگی در ایران و کانادا را بررسی می کنیم، به نظر می رسد که هزینه زندگی در کانادا بیشتر از ایران است. با این حال، باید بدانید که درآمد هم در این کشور به نسبت بیشتر است و اصلا نیازی نیست نگران این موضوع باشید. بخش زیادی از هزینه هایی که باید در کشور کانادا بپردازید، برای اجاره خانه در نظر گرفته می شود و باید بقیه هزینه را برای هزینه قبوض، بیمه درمانی، حمل و نقل، لباس و غذا کنار بگذارید. شما باید تقریبا بین 35 تا 50 درصد از درآمد ماهیانه خود را باید برای اجاره خانه کنار بگذارید.

همینطور بخوانید: بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت در سال 2024

البته باید گفت که میزان اجاره خانه تا حد خیلی زیادی به متراژ و منطقه آن بستگی دارد. به عنوان مثال، هزینه لازم برای اجاره خانه ای بزرگ در تورنتو خیلی بیشتر از اجاره یک خانه نسبتا کوچک تر در ویکتوریا است. هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا تا حد خیلی زیادی به سبک زندگی خود شما بستگی دارد. به علاوه، برخی از شهرهای بزرگ کانادا خیلی گران تر از شهرهای کوچک تر هستند. برای مثال، تورنتو، ونکوور، کلگری، آتاوا، کبک، ادمونتون، وینیپگ، ویکتوریا و هلیفکس، برخی از محبوب ترین شهرهای کانادا به شمار می روند. طبیعتا هزینه زندگی در این شهرها نسبت به شهرهای کوچک تر کمی بیشتر است.

تفاوت زندگی در ایران و کانادا برای مهاجرت تحصیلی

در نهایت، آخرین تفاوت فاحش زندگی در ایران و کانادا که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم، برای آن دسته از افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند. دانشگاه های موجود در کانادا در رتبه بندی QS در سطح بسیار بالایی قرار می گیرند. این در حالی است که بهترین دانشگاه ایران، یعنی دانشگاه صنعت شریف، در این رتبه بندی دارای سطح 380 است. پس می توان گفت که از نظر سطح علمی هم دانشگاه های کانادا در رتبه های خیلی بالاتری قرار می گیرند.

سخن پایانی

در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره تفاوت زندگی در ایران و کانادا در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، ممکن است شرایط زندگی در برخی از شهرهای کانادا با برخی از شهرهای ایران متفاوت باشد. اما به طور کلی، نمی توان گفت که زندگی دقیقا در کدام یک از کشورها بهتر است. زیرا همه چیز به شرایط خود فرد بستگی دارد. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است از افراد متخصص و آگاه در این زمینه کمک بگیرید تا بر اساس شرایط خود، بتوانید فرایند مهاجرت را آغاز نمایید. تیم شایان در این امر، خدمت رسان شما خواهد بود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان