راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش کدام است؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش کدام است؟
راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش کدام است؟

فهرست مطالب

دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا یکی از مهمترین چالش های بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور است. خیلی از این افراد حتی با وجود ارائه مدارک کافی، باز هم نمی توانند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند. از این رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید با تحصیل در یکی از این دانشگاه ها، به کشور کانادا مهاجرت تحصیلی کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده خیلی از افراد قصد تحصیل در کانادا را داشته باشند، این است که در این کشور همه افراد با هر نوع فرهنگ و نژادی وجود دارد. از این رو، برای گرفتن پذیرش از دانشگاه کانادا نیز توجهی به نژاد افراد نمی شود و بر اساس شرایط دیگر و مدارک کافی، درخواست آنها را بررسی می کنند. اگر شما هم می خواهید راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش را بشناسید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در این رابطه بخوانید: 10 تا از بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2024

راحت ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش

سالیانه افراد بسیار زیادی برای تحصیل به کانادا به دانشگاه های این کشور درخواست می دهند. برخی از بهترین و راحت ترین دانشگاه هایی که سریع تر به دانشجویان پاسخ داده و بیشتر مواقع در درخواست آنها را مورد تایید قرار می دهند، دانشگاه هایی هستند که ما در این قسمت آنها را نام برده ایم. اگر مدارک و شرایط شما برای تحصیل در کانادا کافی باشند، به احتمال خیلی زیاد می توانید در یکی از این دانشگاه ها پذیرش بگیرید.

دانشگاه لث بریج

یکی از بهترین و راحت ترین دانشگاه های کانادا برای دریافت پذیرش از این کشور، دانشگاه لث بریج است. این دانشگاه در استان آلبرتا واقع شده است و پردیس دیگری از آن هم در استان کلگری دارد. تأسیس دانشگاه لث بریج به سال ۱۹۶۷ باز می گردد و در آن هفت دانشکده به همراه ۹۴ رشته تحصیلی برای دوره کارشناسی وجود دارند.

اما اگر قصد تحصیل در مقاطع تکمیلی را دارید، باید بدانید که ۳۵ رشته نیز در این مقاطع ارائه می شود. نرخ پذیرش این دانشگاه از میان دانشجویان بین المللی و خارجی، ۹۳ درصد است. به همین دلیل احتمال گرفتن پذیرش از این دانشگاه برای شما بسیار بالا خواهد بود.

دانشگاه ویلفرد لوریر

دانشگاه ویلفرد لوریر نیز با نرخ پذیرش ۸۹ درصد به عنوان راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش شناخته می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ در شهر واترلو آنتاریو تاسیس شد و تاکنون بیشتر از ۱۸۵۰۰ دانشجو داشته است. در این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی مختلف، بیشتر از ۱۰۰ رشته تحصیلی ارائه می شوند. نکته جالب توجه درباره دانشگاه ویلفرد لوریر این است که دو پردیس دیگر از این دانشگاه در شهرهای میلتون و برنتفورد در استان آنتاریو واقع شده اند.

دانشگاه لیکهد

نرخ پذیرش دانشگاه لیکهد در شهر اوریلیا در استان آنتاریو، نزدیک به ۸۲ درصد است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ در این شهر واقع شده است و دو پردیس دیگر هم دارد که در شهرهای آنتاریو و تاندربی قرار دارند. تعداد دانشجویان دانشگاه لیکهد به بیشتر از ۸۳۰۰ نفر می رسد و به خاطر وجود ۹ دانشکده و رشته های متنوع، برای بیشتر دانشجویان بین المللی مقصد بسیار خوبی است. دانشگاه لیکهد در میان سایر دانشگاه های کانادا دارای رتبه ۲۸ و در میان سایر دانشگاه های جهان دارای رتبه ۹ ساعت تا ۱۰۰۰ است.

همینطور بخوانید: دانشگاه تورنتو کانادا / هزینه، مراحل و شرایط پذیرش 2024

دانشگاه رایسون

اگر به دنبال راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش می گردید، باید دانشگاه رایسون را نیز به شما معرفی کنیم. نرخ پذیرش این دانشگاه به بیشتر از ۸۰ درصد می رسد و بسیاری از افراد که در رشته های تحصیلی مختلف برای دریافت پذیرش از این دانشگاه اقدام کرده اند، درخواستشان با موفقیت مورد قبول واقع شده است.

دانشگاه رایسون ترکیه

در دانشگاه رایسون ۷ دانشکده مهندسی، حقوق، علوم معماری، مدیریت، طراحی و ارتباطات هنر و خدمات اجتماعی ارائه می شوند. زمان احداث دانشگاه رایسون به سال ۱۹۴۸ باز می گردد و از آن زمان تاکنون، توانسته دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را در خود جای دهد. رتبه این دانشگاه در کانادا و جهان به ترتیب ۲۶ و بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ است. از این رو، شما می توانید با خیالی آسوده برای دریافت پذیرش از این دانشگاه اقدام کنید.

دانشگاه نیوبرانزوئیک

دانشگاه نیوبرانزوئیک در کانادا با نام اختصاری UNB نیز شهرت زیادی دارد و نرخ پذیرش آن به ۷۴ درصد می رسد. اگر قصد تحصیل در مقاطع کاردانی یا کارشناسی را دارید، این دانشگاه ۷۵ رشته برای شما ارائه می دهد. این در حالی است که برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، می توانید از ۳۰ رشته ارائه شده در این دانشگاه نهایت استفاده را ببرید.

تعداد دانشجویان دانشگاه نیوبرانزوئیک به بیشتر از 9700 نفر می رسد و از زمان تاسیس آن در سال ۱۷۸۵ تاکنون، به یکی از بهترین دانشگاه های کانادا تبدیل شده است. دو پردیس دیگر از دانشگاه نیوبرانزوئیک در شهرهای سنت جان و فردریکتون در همین استان وجود دارند.

دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف با نرخ پذیرش ۷۰ درصد نیز به عنوان راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش شناخته می شود. این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۶۴ در شهر تورنتو تاسیس شد و تاکنون توانسته دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را در خود جای دهد.

همچنین بخوانید: بهترین دانشگاه کانادا برای بورسیه 2024 + رنکینگ جهانی

هفت دانشکده در این دانشگاه وجود دارند که شامل دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده هنر، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده کشاورزی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده علوم بیولوژیک و علوم فیزیک می شوند.

بیشتر از ۲۸۶۰۰ دانشجو در دانشگاه گوئلف تحصیل هستند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده این دانشگاه شهرت زیادی در کانادا داشته باشد، رتبه علمی بسیار خوب آن است. دانشگاه گوئلف دارای رتبه ۱۹ در کانادا و رتبه ۴۲۵ در جهان است. به همین دلیل شما می توانید با خیالی آسوده از اعتبار مدرک خود، در این دانشگاه درس بخوانید.

دانشگاه گوئلف ترکیه

دانشگاه کنکوردیا

اگرچه نرخ پذیرش دانشگاه کنکوردیا ۶۶ درصد و کمتر از دانشگاه های قبلی است، اما شرایط تحصیل در این دانشگاه نیز فوق العاده مناسب بوده و اگر مدارک و شرایط شما کامل باشد، به احتمال زیاد بتوانید پذیرش این دانشگاه را بگیرید. این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۷۴ در شهر مونترال استان کبک احداث شد. در ابتدا این دانشگاه شامل یک کالج و یک دانشگاه بود که با ترکیب آنها با یکدیگر، دانشگاه کنکوردیا به وجود آمد.

نکته جالب توجه درباره دانشگاه کنکوردیا این است که دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشجویان در منطقه فرانسوی نشین، می توانند به راحتی دروس را به زبان انگلیسی بگذرانند. لازم به ذکر است که در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱، تعداد ثبت نام کنندگان این دانشگاه به بیشتر از ۵۱ هزار نفر رسید و توانست یکی از محبوب ترین دانشگاه های کانادا برای ثبت نام تبدیل شود.

رتبه جهانی این دانشگاه نیز بسیار مناسب بوده و به همین دلیل شما می توانید با خیال آسوده در آنجا درس بخوانید. در کشور کانادا دانشگاه کنکوردیا رتبه ۲۱ و در سراسر جهان هم رتبه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ را دارد.

دانشگاه ویکتوریا

یکی دیگر از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای دریافت پذیرش که طرفداران زیادی دانشجویان خارجی دارد، دانشگاه ویکتوریا با نرخ پذیرش ۶۳ درصد است. این دانشگاه با نام اختصاری UVic شناخته می شود و در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است.

همینطور بخوانید: هزینه زندگی در کانادا 2024 / بررسی شرایط زندگی در کانادا

دانشگاه ویکتوریا در ابتدا فقط یک کالج کوچک بود و به مرور زمان بعد از گسترش یافتن، توانست به چنین مرحله بالایی برسد. رتبه دانشگاه ویکتوریا در میان سایر دانشگاه های کانادا، ۱۴ و در میان سایر دانشگاه های جهان بین ۳۰۱ تا ۴۰۰ است. شما می توانید بر اساس رشته و مقطع انتخابی خود، در یکی از ۹ دانشکده دانشگاه ویکتوریا مشغول به تحصیل شوید.

دانشگاه ویکتوریا ترکیه

دانشگاه سایمون فریزر

نرخ پذیرش دانشگاه سایمون فریزر هم مانند دانشگاه ویکتوریا ۶۳ درصد است و اگر شما کمی درباره شرایط و مدارک مورد نیاز این دانشگاه تحقیق کنید، شانس زیادی برای دریافت پذیرش خواهید داشت. این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۶۵ در استان بریتیش کلمبیا واقع شد. دانشگاه سایمون فریزر در زمینی به مساحت ۱۷۰ هکتار قرار دارد و تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان آن به ترتیب ۳۰ هزار و ۱۶۰ هزار نفر هستند. این مرکز آموزش عالی یکی از دانشگاه های برتر کانادا شناخته می شود و در جهان هم رتبه ۲۳۲ را دارد.

دانشگاه مک مستر

در نهایت، آخرین مرکزی که به عنوان راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش شناخته می شود، دانشگاه مک مستر با نرخ پذیرش ۵۹ درصد است. این دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۲۱ هکتار واقع شده است و بیشتر از ۳۰ هزار دانشجو دارد.

همچنین بخوانید: لیست رشته های ترکیه بورسلاری 2024 + راهنمای پذیرش از ایران

در دانشگاه مک مستر ۶ دانشکده مختلف پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی، تجارت و علوم انسانی ارائه می شوند و شما می توانید در رشته های مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوید. نکته جالب توجه درباره دانشگاه مک مستر، رتبه بسیار خوب آن در میان نمونه های قبلی است. این دانشگاه در رتبه ۴ دانشگاه های کانادا و رتبه ۸۰ جهان قرار دارد. همچنین مرکز آموزش عالی مک مستر یکی از اعضای گروه U19 دانشگاه های تحقیقاتی کانادا شناخته می شود.

راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش کدام است؟

سخن پایانی

در این مطلب شما را با راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش آشنا کردیم. علاوه بر مواردی که گفتیم، برخی از دانشگاه های دیگر کانادا نیز سخت گیری کمتری برای پذیرش متقاضیان خارجی دارند. برخی از این دانشگاه ها شامل مواردی مانند دانشگاه براندون، سنت بونیفیس، منونایت کانادا، ساسکاچوان، مانیتوبا، مموریال نیو فاندلند و سایر موارد این چنینی می شوند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و مدارک مورد نیاز برای هر یک از این دانشگاه ها و افزایش شانس خود برای دریافت پذیرش، با کارشناسان ما در موسسه شایان تماس بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان