اقامت از طریق تولد

ترکیه کشوری وسیع و مهاجر پذیر است که سواحل زیبا و منازل باکیفیتی را در خود جای داده است و به همین علت، از مقاصد مطلوب برای سفر و اقامت محسوب می‌شود. این کشور محبوب و زیبا طبیعتی متنوع و اقتصادی قدرتمند دارد. افرادی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند دلایل مختلفی برای انتخاب خود دارند اما فرهنگ مشابه و نزدیکی جغرافیایی، بی شک از مشترک‌ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به ترکیه می‌باشد.
کشور ترکیه با مساحتی در حدود ۷۳۸هزار کیلومتر مربع، در منطقه‌ای اوراسیایی واقع شده است. جمعیت آن در حدود ۸۵ میلیون نفر می‌باشد که در حدود ۷۵ درصد آن‌ها مسلمان هستند. وجود آب و هوای مطلوب و اخذ اقامت آسان از دلایل دیگری است که ترکیه را برای مهاجران محبوب می‌کند. مهاجرت به ترکیه راه‌ و روش‌های مختلفی دارد که با توجه به موقعیت مالی و شغلی مهاجران متفاوت هستند.

روش های اخذ اقامت ترکیه

روش‌های متنوعی چون ازدواج، تحصیل، ثبت شرکت، کار و سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد که سرمایه گذاری و خرید ملک ترکیه از آسان‌ترین آن‌هاست. به علت اشباع بودن نسبت کار به جمعیت و همچنین تعداد بالای نخبگان، در حال حاضر اخذ اقامت از طریق کار و تحصیل مشکل به نظر می‌رسد. به همین علت اکثر مهاجران روش سرمایه گذاری و خرید ملک را انتخاب می‌کنند.

در حال حاضر تقاضا برای اقامت ترکیه افزایش یافته است و به تبع آن شرکت‌های سودجو نیز در حال رشد هستند. کسب اطلاعات کافی در خصوص نحوه اخذ اقامت ترکیه از گرفتاری در دام سودجویان جلوگیری خواهد کرد. در مقاله پیش رو اطلاعات جامعی در خصوص نحوه خرید ملک برای کسب اقامت ترکیه بیان خواهیم کرد.

فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

چگونه با خرید ملک و سرمایه گذاری، شهروند ترکیه شویم؟

ترکیه یکی از کشور‌های منحصر به فرد در حوزه سرمایه گذاری آسان است که انتخاب اول مهاجران سرمایه گذار ایرانی می‌باشد. با سرمایه گذاری مطمئن و پر سود در ترکیه می‌توان اقامت موقت، دائم و حتی شهروندی ترکیه گرفت. از روش‌های محبوب و آسان سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک است که هزینه کمتری هم نسبت به دیگر روش‌های سرمایه گذاری دارد. برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک باید خانه‌ای با مبلغ حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار خریداری کرده و به مدت سه سال از فروش آن خودداری کرد اما برای دریافت اقامت معمولی نیازی به خرید ملک به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار نمیباشد شما با خرید هرنوع ملکی میتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.
در کنار اخذ اقامت ترکیه، می‌توان پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کرد که مزایای بسیاری دارد. از مزایای فوق العاده اخذ پاسپورت ترکیه، توانایی سفر به ۱۱۰ کشور و سرمایه گذاری در آن‌هاست. همچنین پاسپورت و اقامت ترکیه علاوه بر فرد متقاضی، خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال را شامل می‌شود. در حالت کلی پاسپورت ترکیه از ارزش بالایی در اتحادیه اروپا برخوردار است .دریافت حق شهروندی ترکیه، تا حداکثر ۶ ماه کاری پس از خرید ملک به انجام می‌رسد.

سرمایه گذاری در ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

قوانین خرید ملک برای اخذ اقامت ترکیه

عدم آگاهی از شرایط خرید ملک ترکیه برای اتباع خارجی، می‌تواند موجب لغو قرارداد شود. بنابراین قبل از اقدام به خرید و گرفتن اقامت ترکیه نیاز به کسب اطلاعات و آگاهی کامل از قوانین وجود دارد. خرید ملک در نواحی مرزی بین کشور‌های همسایه برای توابع وجود ندارد. بنابراین خرید ملک برای توابع ایرانی در نواحی و استان‌های مرزی ترکیه با ایران وجود ندارد. از قوانین دیگر نگهداری سه ساله منزل و عدم فروش آن است که به آن اشاره کردیم. این مورد برای بلوکه کردن سرمایه خارجی در داخل کشور ترکیه است. همچنین ملک خریداری شده باید از سوی وزارتخانه و نهاد‌های رسمی کشور ترکیه تایید شود.

انتخاب عالی شهر و خانه برای اقامت ترکیه

امکان اقامت ۹۰ روز بدون ویزا در ترکیه برای ایرانی‌ها مقدور است. این امکان، زمانی عالی برای تحقیق و جستجوی شهر و محل مناسب را فراهم می‌کند. ترکیه کشوری با شهر‌های ساحلی و تجارتی قدرتمند در حوزه‌های مختلف است که هر شهر آن مزایای مختلفی برای افراد دارد. معمولا مهاجران، مناطق اروپایی و ساحلی را برای اقامت در ترکیه انتخاب می‌کنند که البته منازل موجود در این مناطق قیمت بالاتری هم دارند. همانطور که ذکر کردیم برای گرفتن پاسپورت و شهروندی نیاز به هزینه‌ای  ۲۵۰.۰۰۰ دلاری است. در حال حاضر با این میزان هزینه می‌توان منزل خوبی در محیطی مناسب تهیه کرد.

از شهر‌های محبوب و مهاجر پذیر ترکیه، استانبول و آنکارا هستند که آنکارا پایتخت کشور ترکیه، برای محصلان و افراد جویای کار مناسب‌تر است. در حالت کلی برای انتخابی درست و اقامتی آسان در کشور ترکیه، نیاز به مشاوران و افراد با تجربه وجود دارد و با تصمیمات صحیح می‌توان با کمترین هزینه، به اهداف مهاجرتی خود در کنار کیفیتی بالا دست یافت.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد

اخذ اقامت ترکیه

شرکت خدمات مهاجرت شایان، توسط باسابقه‌ترین متخصصان حوزه خدمات حقوقی در کشور ترکیه  مدیریت می‌شود و تمام امور ملکی، حقوقی، تحصیلی و مهاجرتی در ترکیه برای متقاضیان را به بهترین نحو ممکن ارایه می‌دهد. مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان عزیز باشد.

خدمات پاسپورت و شهروندی، اخذ اقامت کشور ترکیه، خدمات تحصیلی در کشور ترکیه توسط تیم شایان در کمترین زمان با رعایت تمام اصول حقوقی و در جهت راحتی شما متقاضی عزیز توسط تیم حقوقی در کشور ترکیه انجام می‌پذیرد.

خدمات خرید و اجاره ملک در ترکیه، از جستجوی ملک مناسب با شرایط متقاضی، کارشناسی ملک تا امور اداری و قرارداد با رعایت تمام موازین حقوقی و رعایت شفافیت و صداقت توسط تیم شایان انجام می‌پذیرد. امور حقوقی مربوط به ثبت‌ شرکت در ترکیه، ثبت برند و خرید یا اجاره دفتر کار یا ملک تجاری در ترکیه را با خیال راحت به تیم متخصصین حقوقی شایان بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *