خرید ملک همراه با وام بانکی در ترکیه

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید میتوانید همراه با وام بانکی در ترکیه صاحب ملک شوید ، در این صورت باید ابتدا با شرایط این کار آشنا شوید. اعطای وام بانکی در کشور ترکیه شرایط خاصی را داراست و شما با رعایت این شرایط می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید.برای این کار بانک عامل بعد از بررسی شرایط میتواند ۷۵ درصد ارزش ملک شما را به متقاضی تسهیلات ارائه نماید، باز پرداخت این تسهیلات معمولا ۱۰ ساله می باشد.

سیاست دولت ترکیه

سیاست دولت ترکیه برای اعطای تسهیلات مسکن ،خودرو و سایر امکانات از طریق سیستم اعتبار سنجی یا کریدیت از طریق بانکهای عامل متفاوت می باشد. در این سیستم اعتبار شما را از طریق ترنورمالی کسب کارشما ،سود خالص کسب کار شما، در صورت شاغل یا کارمند بودن حقوقی که دریافت می کنید و در اخر املاک ومستغلات منقول و غیر منقول شما مورد ارزشیابی قرار میدهد . ایرانیان برای استفاده از مزایای کریدیت دو راه اساسی پیش رو دارند: ۱_باید از طریق ثبت شرکت در ترکیه،کسب کاری برای خود راه اندازی کنند و سپس مجوز کار دریافت کرده ،طی سال اول ترنور مالی شرکت را افزایش داده و مالیات پرداخت کنند. تا طی دوره مالی سال اول شرکت سود ده بوده و بانک عامل را برای اعطای کریدیت مناسب توجیه کنند.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

خرید ملک در ترکیه

البته برای این ارزش گذاری نماینده ای از بانک مورد نظر شما برای بازدید از ملک شما فرستاده خواهد شد.
همچنین نکته قابل توجه دیگر مبلغ باز پرداخت شماست که حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل پنجاه درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی می باشد و مدت زمان اقساط نیز در هنگام استفاده از تسهیلات بانکی حداکثر ۱۵ سال طول می کشد‌.
نکتۀ دیگری که در خرید ملک در ترکیه با وام بانکی باید به آن توجه کرد:

۲_امکان پرداخت این نوع وام ها به صورت ارزی است. یعنی شما می توانید به جای لیر پول  را یورو یا پوند انتخاب کنید‌.
علاوه بر این ها در صورت انصراف از گرفتن وام  و داشتن قصد تسویه وام خود با بانک ، باید مبلغی بصورت جریمه به بانک پرداخت  نمایید.
طبق این قانون جریمه اگر اقساط باقی مانده شما به بانک کمتر از ۳۶ قسط باشد : شما موظفید ۱% از کل مبلغ وام را بصورت جریمه به بانک پرداخت کنید و در صورتیکه که بیش تر از ۳۶ قسط باقی مانده باشد ۲% جریمه علاوه بر باقی مانده مبلغ وام از شما دریافت خواهد شد .

مدارک لازم جهت دریافت وام بانکی

  • تکمیل فرم های بانکی
  • اصلا پاسپورت
  • شماره مالیاتی، برای دریافت شماره مالیاتی به اداره مالیات ترکیه مراجعه کنید
  • تهیه گواهی عدم بدهی بانکی ایران و باید به تایید سفارت رسیده باشد
  • پرینت رفتن از گردش حساب در ایران
  • ارائه فیش حقوقی فرد در صورت کارمند یا بازنشسته بودن
  • تهیه گزارش معتر از میزان درامد ماهانه
  • تمامی مدارک فرد باید ترجمه رسمی شود و به تایید سفارت ترکیه در ایران رسیده باشد

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

اقامت کاری

اقامت کاری خود را از طریق شرکت دیگری انجام دهید که در این روش حقوق دریافتی ،املاک و مستغلات ملاک قرارداده میشود.

در صورتیکه دارای شرایط فوق هستید :

ابتدا و در قدم اول میبایست درخواست خود مبنی بر دریافت وام را،به بانک مورد نظر ارائه  کنید.

بعد از ارائه درخواست از سمت شما ، بانک درخواست شما را ارزیابی می کند.

نکته ای که باید هنگام درخواست برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی به آن توجه داشته باشید:

حداکثر مبلغ پرداختی توسط بانک برابر با هفتاد و پنج درصد  از کل ارزش ملک است.

سن مناسب برای خریدملک با وام بانکی:

زمانی که تصمیم به خرید ملک در ترکیه با وام بانکی را دارید باید سن شما بین ۲۵ تا ۷۰ سال باشد.
همچنین اگر ملک مورد نظر شما قرار است دو مالک داشته باشد، در هنگام درخواست برای وام بانکی هر دو مالک باید به صورت جداگانه فرم های بانکی را تکمیل کنند. یکی از راههای جایگزین خرید ملک همراه با وام بانکی ، خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت  است‌. زیرا شما هنگام خرید پروژه ها در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت می پردازید ، بقیه مبلغ را بر طبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط پرداخت خواهید کرد .مزایای این روش این است که نیاز نیست مثل سودهای بانکی، سود بیشتری پرداخت کنید.

راه جایگزین دیگر:

شما می توانید اقدام به خرید  پروژه های  آماده تحویل کنید که به مشتری خود شرایط خرید ۱ تا ۵ ساله می دهند و سند ملک پس از تسویه کامل به نام مشتری می زنند. در این موارد شرایط پرداختی به صورت توافقی تنظیم می شود.

خرید ملک با وام بانکی

مشاورین املاک شایان با بیش از چند سال سابقه کار در زمینه، اقامت ترکیه، شهروندی ترکیه، تحصیل در ترکیه و… فعالیت میکند، کارشناسان ما آماده پاسخ به سوال های شما و راهنمایی شما در مهاجرت به ترکیه هستند، با ما در تماس باشید.

مقایسه املاک

مقایسه