خرید کدام نوع از خانه ها در ترکیه بازگشت سرمایه بالایی خواهد داشت؟

ترکیه یکی از کشورهایی است که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و همه ساله مسافران بسیار زیادی را در خود جای می دهد. پذیرش توریست و گردشگر توسط کشور ترکیه و شهرهای مختلف آن در سال به میلیون ها نفر می رسد. وجود توریست ها و گردشگران در کشور ترکیه دلایل مختلفی را با خود به یدک می کشد. از جمله این موارد می توان به پایین بودن ارز مالی به نسبت سایر کشورها و تسهیل بخشیدن قوانین مهاجرت توسط دولت ترکیه اشاره کرد. ( خرید خانه )

کسانی که به این کشور زیبا و دوست داشتنی سفر می نمایند و قصد اقامت دارند باید شرایط موجود در این کشور را برای خود فراهم سازند، یکی از شرایط اخذ اقامت و شهروندی در شهرهای مختلف کشور ترکیه خرید خانه است. مسافران با خرید خانه در ترکیه می توانند اقامت موقت خود را تمدید کنند.

به همین منظور خرید خانه در ترکیه برای بسیاری از مسافران بسیار حائز اهمیت می باشد. استقبال بی نظیر توریست ها، گردشگران در کنار آنها کسانی که دوست دارند در این کشور اقامت کنند از این طرح باعث شده تا بازار خرید و فروش ملک در کشور ترکیه بیشتر از سال های گذشته رونق داشته باشد. اما برخی از افراد در کنار خرید خانه در ترکیه سعی بر این دارند، بتوانند به این وسیله سرمایه گذاری خود را به سر انجام برسانند.

بسیاری از افراد که برای خرید خانه در ترکیه و شهرهای اطراف آن اقدام می نمایند، در هنگام خرید دچار سردرگمی های فراوانی می شوند. یکی از این سردرگمی ها انتخاب شهر، نوع خانه و آپارتمان مورد نظر است.

خرید خانه در ترکیه از نگاه آمار

طبق آمار هایی که کشور ترکیه منتشر کرده است، در  چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ تعداد  ۱۲۷۸ آپارتمان  در این کشور توسط خارجیان خریداری شده است که تقریبا ۲.۵ برابر سال گذشته می باشد و با رشد روزافزونی مواجه بوده است. رتبه اول خرید خانه متعلق به مردمان کشور عراق است و رتبه بعدی را ایرانیان از آن خود کرده اند. از زمانی که امریکایی ها از برجام خارج شده اند ( اردیبهشت ۹۷) خرید آپارتمان در ترکیه توسط ایرانی ها شدت گرفت. ( خرید خانه  )

در سال گذشته ۳۶۵۲ مسکن با ارزش نیم میلیارد دلار توسط ایرانی ها خریداری شده است. این آمار و ارقام  با توجه به جداولی که در ادامه می آید کاملا مشخص و تایید کننده می باشد.

آمار خرید ملک از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹

طی تاریخ ما بین ژانویه ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹، تعداد  ۱۳۳۳۸ مسکن در کشور ترکیه به فروش رسیده است که ده درصد از این آمار متعلق به ایرانی ها بوده است. ۴۵ درصد از املاک فروخته شده به خارجی‌ها در استانبول بوده است . شهری که به پایتخت اقتصادی ترکیه معروف است و سالانه تعداد ۴۸ میلیون گردشگر را به خود می بیند و ۳۰ درصد از درآمد ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است. بعد از استانبول، آنتالیا و آنکارا سهم بزرگی در فروش املاک به خارجی ها دارند.

آمارها نشان می دهد هرچند با توجه به نرخ گرانی دلار، از تعداد توریست های ایرانی به ترکیه کاسته شده است اما همین آمار افزایش خرید ملک و آپارتمان را در این کشور توسط ایرانی ها اثبات می کند.  در همین زمینه جداولی وجود دارد که نشان دهنده افزایش قیمت ملک از سال ۲۰۱۶ و روند صعودی خرید آپارتمان و خانه از همین سال است. به طوری که در سال ۲۰۱۸ فروش ملک در استانبول به اوج خود می رسد. پس از یک صعود فوق العاده در سال ۲۰۰۶ روند خرید ملک در استانبول کاهشی بوده است تا این که از سال ۲۰۱۶ شاهد سیر صعودی آن هستیم که این افزایش تقاضا در ۲۰۱۹ به بالاترین حد خود می رسد.

سرمایه گذاری در املاک یکی از بهترین نوع سرمایه گذاری ها می باشد که علاوه بر حفظ سرمایه موجب سیر صعودی قیمت ها و رشد سرمایه می شود. در واقع خرید ملک همواره با ارزش افزوده همراه بوده و می تواند نوعی سرمایه گذاری امن محسوب شود اگر بدانید به موقع عمل کنید.  برای کسانی که تجربه کافی در این بازار را ندارند توجه به فاکتورهای خاصی مانند تقاضای بازار، آرامش بازار و میزان عرضه می تواند بر سود بیشتر شان تاثیرگذار باشدهرچند بازار مسکن بازاری است که همیشه حداقل پا به پای تورم پیشرفت قیمتی داشته و برای مالکان این املاک ارزش افزوده‌ای حداقل به نسبت افزایش حجم نقدینگی، ایجاد کرده است، اما فاکتورهای خاصی در رابطه با سرمایه‌گذاری بهتر در بازار املاک و مستغلات وجود دارد که به خصوص توجه به آنها برای کسانی که به تازگی می‌خواهند این نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهند توصیه می‌شود.

در واقع بسیاری از افرادی که برای بار اول یا دوم تصمیم گرفته اند سرمایه مازاد خود را در بازار املاک پس انداز کنند و از این طریق ارزش افزوده سرمایه خود را هم در طول زمان تضمین کنند، اغلب نمی‌دانند که چه زمانی باید این کار را انجام دهند. عمده سوالی که ممکن است اغلب متقاضیان سرمایه‌گذاری در بازار مسکن در حال حاضر با آن مواجه باشند، این است که آیا زمان مناسبی را برای ورود به این بازار انتخاب کرده‌اند یا خیر؟.

دلیل عمده ای که سرمایه گذاردر ملک سرمایه گذاری میکند به دو منظور میباشد؟

۱. یا به منظور افزایش اتی قیمت ملک در اینده

۲. یا به منظور دریافت کرایه ماهیانه

البته معمولا سرمایه گذار هردوی این موضوعات را با هم میخواهد ولی باید در نظر داشت که معمولا این امر زیاد قابل انجام نیست . و بایستی سرمایه گذار در ابتدا قصد سرمایه گذاری خود رو مشخص کند.

  • سرمایه گذاری به شخصیت فرد سرمایه گذار نیز کاملا بستگی دارد.

اگر فرد سرمایه گذارشخصیت ریسک پذیر داشته باشد امکان دارد با افزایش ریسک سرمایه گذاری درامدزایی و یا سود خود را در یک معامله افزایش دهد.

افراد محتاط معمولا دنبال سود های مطمن تر و در نتیجه کمتری هستند لذا این افراد بایستی در زمان سرمایه گذاری دنبال مقایسه بازگشت سرمایه با مقایسه ان با سود ها سپرده بانکی تصمیم گیری نمایند . خرید ملک در استانبول

 مهمترین عامل در سرمایه گذاری ملک در ترکیه

مهمترین نکته ای که در سرمایه گذاری ملک  باید بدان توجه کرد، عامل زمان است. خرید در زمان مناسب و درست می تواند سود سرمایه شما را چند برابر کند و برعکس در زمان اشتباه شما را دچار زیان کند. با این که تحولات سیاسی و اقتصادی موجب ناآرامی و نوسانات قیمت در بازارهای مختلف می گردد ولی بازار مسکن همواره جزو امن ترین بازارهای مالی می باشد که ریسک زیادی در بازگشت سرمایه ندارد. از همین رو استرس های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران به دنبال ندارد.

استانبول بهترین گزینه برای خرید ملک در ترکیه

بسیاری از افراد که در پی خرید خانه در ترکیه هستند، شهر استانبول را به عنوان مقصد خرید خانه خود برمی گزینند. استانبول شهری زیبا، متنوع، جذاب و ارزان برای خرید خانه در کشور ترکیه محسوب می شود. این شهر یکی از مراکزی است که بسیاری از ایرانیان در سالیان اخیر آن را برای خرید خانه و مرکز گردشگری خود انتخاب می نمایند.در این کلان شهر با جمعیت فعال ۲۰ میلیون نفر همیشه تقاضا برای هر گونه ملک وجود دارد. جمعیت جوان استانبول که ۶۵ درصد زیر ۳۰ سال هستند نشاندهنده وجود همیشگی تقاضا برای مسکن خواهد بود.

استانبول پایتخت اقتصادی کشور ترکیه

اگر ترکیه را به بدن انسان تشبیه کنیم، استانول قلب تپنده ان محسوب می شود. استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه می باشد که اغلب سرمایه گذاران، تاجرهای بلند پایه در این شهر کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند. شهر استانبول را از هر لحاظ مورد بررسی قرار دهید، به نتیجه ای جز سرمایه گذاری نخواهید رسید. استانبول تمامی برندهای معروف دنیا در زمینه های مختلف دنیا را در خود جای داده است. از برندهای اوازم خانگی، پوشاک، شکلات، خودرو و سایر برندهایی که حرف اول را در زمینه های کاری خود می زنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.