طریقه اخذ ویزای کارآفرینی کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
طریقه اخذ ویزای کارآفرینی کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک
طریقه اخذ ویزای کارآفرینی کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

فهرست مطالب

دریافت ویزای کارآفرینی کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور شناخته می شود که افراد خیلی زیادی از این طریق به کانادا مهاجرت می کنند. یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای این روش، این است که شما می توانید همسر و فرزندان کمتر از ۲۲ سال خود را نیز به همراه خودتان به کانادا ببرید. در این مقاله از شایان، ما به طور کامل درباره ویزای کار کارآفرینی کانادا صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ویزای کارآفرینی کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، کسانی که قصد شروع یک کسب و کار جدید در کانادا را دارند و می توانند با استفاده از تخصص و سرمایه خود این کار را راه اندازی کنند، گزینه مناسبی برای دریافت ویزای کار کارآفرینی این کشور هستند.

همچنین بخوانید: میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا 2024

لازم به ذکر است که هرچه کسب و کار مورد نظر شما به شرایط و نیازهای اقتصادی کانادا نزدیک تر باشد، راحت تر می توانید ویزای کارآفرینی این کشور را دریافت نمایید. البته باید گفت که هر یک از استان های کانادا دارای شرایط خاصی برای صدور این نوع ویزا هستند و شما باید حتماً اطلاعات لازم درباره استان مورد نظر خود را به دست بیاورید.

اما به طور کلی، ویزای کارآفرینی کانادا نسبت به سایر ویزاهای این کشور مزایای خیلی بیشتری دارد. زیرا علاوه بر به همراه بردن خانواده به این کشور، می توانید خیلی سریع در خاک کانادا مشغول به کار شوید و درآمد قابل توجهی هم داشته باشید.

ویزای کارآفرینی کانادا

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

 همان طور که پیش از این نیز گفتیم، هر یک از استان های کانادا دارای شرایط خاصی برای ویزای کارآفرینی این کشور هستند. اما به صورت کلی، همه استان های این کشور برخی شرایط عمومی به صورت مشترک در نظر گرفته اند که هر کسی که قصد دریافت ویزای کارآفرینی داشته باشد، باید حتماً این شرایط را ارائه دهد. مهم ترین شرایط عمومی مورد نیاز برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا عبارت اند از:

همینطور بخوانید: ویزای اسپانسرشیپ کانادا 2024 + از هزینه ها تا اخذ ویزا

  • سطح قابل قبول در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی
  • داشتن تمکن مالی قابل قبول نزدیک به ۶۰۰ هزار دلار
  • سابقه کسب و کار یا مدیریت
  • عدم سوء پیشینه کیفری در کشور خود
  • سابقه مدیریت در ۵ سال گذشته حداقل به مدت سه سال
  • امکان راه اندازی یک شغل برای بهبود نیازهای اقتصادی کانادا
  • ایجاد موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی (حداقل یک موقعیت شغلی برای یک نفر)

انواع روش های کارآفرینی در کانادا

برنامه های کارآفرینی کانادا نمونه های مختلفی دارند که هر یک از آنها با ویژگی های متنوعی به متقاضیان کمک می کنند تا بتوانند کسب و کار مورد نظر خود را در این کشور راه اندازی و مهاجرت کنند. در این قسمت، به صورت مختصر هر یک از روش های دریافت ویزای کار کارآفرینی کانادا را نام می بریم.

در این رابطه بخوانید: کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا 2024

برنامه کارآفرینی استانی

این برنامه روش مناسبی است که می توانید با استفاده از روش کارآفرینی به هر یک از استان های کانادا که بخواهید، مهاجرت کنید. البته توجه داشته باشید که میزان تمکن مالی و هزینه مورد نیاز برای شروع کسب و کار و حتی مدارک دیگر در هر یک از این استان ها با یکدیگر متفاوت است.

انواع روش های کارآفرینی در کانادا

اما به طور کلی، شما در صورت داشتن شرایط مورد نیاز و سابقه کاری، می توانید در استان های مختلف کانادا مانند بریتیش کلمبیا، مانیتوبا،  آنتاریو، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد،  ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، استان های دیگر کسب و کار خود را راه اندازی نمایید.

برنامه کارآفرینی کبک

نکته بسیار مهمی که باید درباره استان کبک کانادا بدانید، این است که این استان یکی از مناطق خودمختار کانادا شناخته می شود که دولت مخصوص به خود را دارد.  به همین دلیل شرایط برنامه کارآفرینی کبک نسبت به همه استان های دیگر کانادا متفاوت است.

برای شروع کسب و کار در این استان هرچه تمکن مالی بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا خواهید داشت. اما به طور کلی، داشتن حداقل ۹۰۰ هزار دلار کانادا برای شروع کسب و کار ضروری است.

همینطور بخوانید: اخذ اقامت دائم با ویزای استارتاپ کانادا 2024

برنامه کارآفرینی و استارتاپ فدرال

در نهایت، آخرین روش برای دریافت ویزای کار کارآفرینی کانادا از طریق برنامه استارتاپ فدرال است. این روش برای کسانی مناسب است که می خواهند یک استارتاپ نوآورانه و خلاقانه را در کانادا راه اندازی کنند. نکته جالب توجه درباره ویزای استارتاپ این است که علاوه بر امکان به همراه بردن خانواده، می توانید اقامت دائمی این کشور را نیز دریافت کنید.

البته توجه داشته باشید که شرایط دریافت ویزای استارتاپ فدرال چالش های بسیار زیادی دارد و باید حتماً از افراد متخصص و آگاه در این زمینه کمک بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند. تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کنند تا مدارک مورد نیاز برای شرکت در برنامه کارآفرینی و استارتاپ فدرال را آماده کنید و شانس بیشتری برای دریافت این نوع ویزا خواهید داشت.

برنامه کارآفرینی و استارتاپ فدرال

مراحل دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

 اگر شما هم قصد دریافت ویزای کارآفرینی کانادا را دارید، حتماً به این بخش توجه کنید. دقت داشته باشید که برای دریافت این ویزا و طی کردن این مراحل باید حتماً شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کارآفرینی کانادا را داشته باشید. به طور کلی، سه مرحله برای دریافت این ویزا وجود دارند که در این قسمت این مراحل را نام می بریم. کمک گرفتن از کارشناسان تیم شایان برای طی کردن این مراحل می تواند تاثیر بسیار زیادی در تسریع روند دریافت ویزا داشته باشد.

جالب است بدانید که علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا چیست؟

انتخاب استان مورد نظر

هر یک از استان های کانادا دارای شرایط و حتی آب و هوای متفاوتی هستند. به همین دلیل شما در ابتدا باید اولویت های خود را تعیین کرده و سپس با توجه به همین اولویت ها، بهترین استان را انتخاب کنید. برای انتخاب استان به نیازهای اقتصادی، وضعیت آب و هوایی و یا امکانات مختلف توجه زیادی داشته باشید و بهترین استان را انتخاب نمایید.

آماده سازی کسب و کار و رزومه

یکی از مهم ترین مراحل دریافت ویزای کار کارآفرینی که اهمیت زیادی دارد، آماده سازی کسب و کار و رزومه است. برای دریافت این ویزا باید رزومه فوق العاده قوی داشته باشید تا بتوانید دولت کانادا را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. باید رزومه خود را به گونه ای تنظیم کنید که نشان دهید می توانید کسب و کاری در راستای برآورده  کردن نیاز کشور کانادا ارائه دهید.

ارسال درخواست

در نهایت، نوبت به آن می رسد که پروفایلی در وبسایت بسازید و بعد از آپلود مدارک، درخواست خود را ثبت نمایید. بعد از این که درخواست شما در سایت ثبت شد، ماموران به طور کامل شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و در صورت که شرایط و مدارک شما کامل باشند، با درخواستتان موافقت خواهد شد.

مدت زمان دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

توجه داشته باشید که این پروفایل فقط ۶ ماه اعتبار دارد و اگر در این بازه زمانی درخواست شما مورد تایید قرار نگرفت، باید بار دیگر پروفایل خود را به روز رسانی کنید. در این مرحله برای افزایش شانستان و تایید درخواست خود، سعی کنید مدارک زبان بالاتر و رزومه قدرتمندتری ارائه دهید.

همینطور بخوانید: ویزای ict کانادا چیست؟ | نحوه دریافت ویزای انتقال شرکتی

مدت زمان دریافت ویزای کارآفرینی کانادا

یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد درباره ویزای کار کارآفرینی کانادا می پرسند، این است که تقریباً چقدر طول می کشد تا بتوانند ویزای خود را دریافت کنند؟ به طور کلی، پروسه دریافت این ویزا تا حد خیلی زیادی به شرایط و نوع کسب و کار افراد بستگی دارد و می تواند در بازه زمانی مختلفی صادر شود. اما با در نظر گرفتن همه این موارد، می توانیم انتظار داشته باشیم که بین ۱۲ تا ۲۴ ماه، ویزای کارآفرینی کانادا برای شما صادر شود.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره دریافت ویزای کارآفرینی کانادا در اختیار شما قرار دادیم. فراموش نکنید که یکی از اصلی ترین کارها برای دریافت این ویزای کانادا، آماده سازی بیزینس پلن است. اما اگر اطلاعاتی درباره آماده سازی این مدرک مهم ندارید، حتماً با کارشناسان ما در تیم مهاجرتی شایان تماس بگیرید.

ما در موسسه شایان به شما کمک می کنیم تا با آماده کردن بیزینس پلن و رزومه قوی، شانس خود را برای دریافت ویزای کار کارآفرینی کانادا افزایش دهید. اگر هر سوال دیگری درباره این ویزا دارید، می توانید در قسمت نظرات بپرسید تا به شما پاسخ دهیم.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان