شرایط ارسال دعوتنامه برای انواع ویزای کانادا

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
شرایط ارسال دعوتنامه برای انواع ویزای کانادا
شرایط ارسال دعوتنامه برای انواع ویزای کانادا

فهرست مطالب

ارسال دعوتنامه ویزای کانادا یکی از بهترین روش هایی است که می تواند شانس فرد را برای دریافت ویزا تا حد خیلی زیادی افزایش دهد. گاهی مواقع ممکن است دعوتنامه به صورت ضروری و گاهی به صورت اختیاری صادر شود. در این مقاله، به طور کامل درباره نحوه دریافت ویزای دعوتنامه کانادا صحبت خواهیم کرد و می گوییم که برای ارسال انواع دعوتنامه این کشور، باید چه کارهایی انجام دهید. پس اگر شما هم می خواهید اطلاعات بیشتری درباره دعوتنامه ویزا کانادا به دست بیاورید، پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

دعوتنامه ویزای کانادا چیست؟

دعوتنامه به نوعی سند امضا شده گفته می شود که شخصی که ساکن کاناداست و اقامت این کشور را دارد، می تواند برای دوستان و خویشاوندان خود در کشورهای دیگر مانند ایران ارسال کند. توجه داشته باشید که فردی که دعوتنامه را دریافت می کند، باید حتما رابطه نزدیکی با مقیم کانادا داشته باشد. به عنوان مثال، شما می توانید فقط برای اعضای خانواده درجه یک و یا شریک تجاری خود دعوتنامه ارسال کنید.

همچنین بخوانید: علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا چیست؟

با استفاده از دعوتنامه، دریافت ویزای کانادا در نمونه های مختلف برای افراد خیلی راحت تر می شود. به عنوان مثال، افراد می توانند برای دیدن یکی از اعضای خانواده درجه یک خود، با استفاده از دعوتنامه ویزای توریستی کانادا را بگیرند. دعوتنامه ویزای توریستی کانادا به افراد این امکان را می دهد که برای یک بازه زمانی کاملا محدود، به کشور کانادا رفته و از خانواده خود دیدن کنند.

به عبارت دیگر، می توان این گونه گفت که دعوتنامه در واقع مدرکی است که با استفاده از آن، دولت کانادا متوجه می شود که دلیل سفر شما به این کشور چیست. زمانی که برنامه سفر شما مشخص و واضح باشد و دولت کانادا این مسئله را به طور کامل بداند، احتمال این که با درخواست دریافت ویزای شما موافقت کند، بیشتر است.

چه کسانی امکان ارسال دعوتنامه دارند؟

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، دریافت دعوتنامه ویزای کانادا فقط از طریق افرادی امکان پذیر است که با آنها رابطه نزدیکی دارید. این شخص باید یکی از بستگان درجه یک شما باشد و سفر شما را تضمین کند. به عنوان مثال، برخی از اعضای درجه یک خانواده مانند پدر، مادر، برادر، نوه و فرزند، می توانند برای شما دعوتنامه ارسال کنند.

از طرف دیگر، ممکن است برخی از افراد بخواهند به خاطر دلایل کاری به کانادا مهاجرت کنند. در این شرایط، شریک تجاری نیز می تواند برای شما از کانادا دعوتنامه کاری ارسال کند. تنها نکته ای که باید برای دریافت ویزای دعوتنامه کانادا مد نظر قرار دهید، این است که فردی که دعوتنامه را ارسال می کند، باید حتما اقامت کانادا را داشته باشد.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که می تواند موجب افزایش شانس دریافت ویزای دعوتنامه کانادا برای شما شود، این است که ارسال کننده این دعوتنامه، شغل و محل زندگی مشخصی داشته باشد. به علاوه، اگر این فرد تراکنش های مالی بالاتری داشته باشد، احتمال این که آفیسر کنسولگری کانادا با درخواست ویزای شما موافقت کند، بیشتر است.

چه کسانی امکان ارسال دعوتنامه دارند؟

اطلاعات موجود در ویزای دعوتنامه کانادا

در دعوتنامه اطلاعات متعددی درباره شخص ارسال کننده و دریافت کننده دعوتنامه وجود دارند. این اطلاعات باید به طور کامل با این افراد مطابقت داشته باشند. در صورت وجود هرگونه سهل انگاری و عدم رعایت نکات مهم درباره این مشخصات، کنسولگری کانادا خیلی راحت درخواست دعوتنامه شما را رد خواهد کرد. در این قسمت، برخی از مهمترین اطلاعات موجود در دعوتنامه را مشاهده می کنید.

همینطور بخوانید: اخذ اقامت دائم با ویزای استارتاپ کانادا ۲۰۲۳

  • اطلاعات کاملا دقیق متقاضی ویزای دعوتنامه
  • اطلاعات فردی ارسال کننده دعوتنامه
  • بقیه اطلاعات خاص در سوپر ویزای کانادا

منظور ما از اطلاعات دقیق شخص متقاضی و ارسال کننده دعوتنامه، مواردی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و نشانی دقیق محل سکونت هستند. به علاوه، اطلاعات شخصی دیگری مانند شماره تلفن همراه به همراه آدرس ایمیل، ارتباط بین شخصی ارسال کننده و دریافت کننده دعوتنامه، مدت زمان ماندگار شدن در کانادا و مقصد سفر شخص متقاضی نیز در دعوتنامه ذکر می شود.

در کنار این اطلاعات، شخص متقاضی باید بتواند هزینه های سفر خود را بپردازد. همچنین محل اقامت فرد متقاضی باید به طور کامل مشخص باشد. از دیگر اطلاعات موجود در دعوتنامه، می توان به عنوان شغلی و وضعیت اقامت شخص ارسال کننده دعوتنامه در کانادا اشاره کرد.

مدت زمان اعتبار دعوتنامه ویزای توریستی کانادا

دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا اعتبار محدودی دارد و بعد از گذشتن این بازه زمانی، فردی که دعوتنامه را دریافت کرده، باید به کشور خود بازگردد. مدت زمان اعتبار ویزا در آن درج می شود و باید حتما قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن، کشور را ترک کنید. در غیر این صورت، فرد ارسال کننده دعوتنامه دچار مشکلات خیلی زیادی خواهد شد.

مدت زمان اعتبار دعوتنامه ویزای توریستی کانادا

انواع دعوتنامه ویزای کانادا

بسته به نوع دلیلی که فرد قصد رفتن به کانادا را دارد، نوع ویزای دعوتنامه او نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، دعوتنامه ویزای کانادا از نوع توریستی با کاری کاملا متفاوت است. در این قسمت، هر یک از نمونه های مختلف دعوتنامه ویزا کانادا را معرفی می کنیم.

1. دعوتنامه توریستی برای کانادا

دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا می تواند از طرف بستگان درجه یک و یا حتی از طرف دوست ارسال شود. مهمترین شرط این دعوت نامه، این است که شخص ارسال کننده آن باید حتما اطلاعات کاملی درباره متقاضی داشته باشد و بتواند از او حمایت مالی کند. همچنین ارسال کننده دعوتنامه باید تضمین کند که فرد متقاضی پس از گذشت یک بازه زمانی مشخص اعلام شده، خاک کانادا را ترک خواهد کرد. در این قسمت می توانید یک نمونه دعوتنامه برای ویزای کانادا را مشاهده کنید.

انواع دعوتنامه ویزای کانادا

2. دعوتنامه سوپر کانادا

دعوتنامه سوپر کانادا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند نوه، فرزند، پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را در کانادا ببینند. مهمترین شرط این دعوت نامه، حمایت مالی شخص ارسال کننده دعوتنامه از متقاضیان است.

3. دعوتنامه تجاری

نوع دعوتنامه برای افرادی در نظر گرفته می شود که می خواهند در کانادا آمده و در یکی از سمینارها، همایش های جلسات تجاری شرکت کنند. شخص ارسال کننده دعوتنامه باید از شخص متقاضی حمایت مالی کنند و اقامت شخصی او را نیز مشخص نماید. بعد از به پایان رسیدن بازه زمانی این همایش ها و جلسات، اعتبار دعوتنامه نیز به پایان می رسد و فرد باید به کشور خود بازگردد.

همچنین بخوانید: ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد؟

4. دعوتنامه کاری برای کانادا

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، دعوتنامه کاری از طرف شرکای تجاری ارسال می شود. به علاوه، کارفرما، موسسه یا شرکتی در کانادا نیز می تواند برای فرد این دعوتنامه را ارسال کند. برای ارسال این نوع دعوتنامه، شخص متقاضی باید مدرک زبان قابل قبولی داشته باشد و بعد از ارائه مدارک نشان دهنده آموزش های فنی و حرفه ای، می تواند این دعوتنامه را ارسال کند. مدت زمان اعتبار این دعوتنامه بر اساس شرایطی که کارفرما اعلام می کند، می توانند متفاوت باشد.

5. دعوتنامه تحصیلی

در نهایت، آخرین نمونه از دعوتنامه ویزای کانادا که بسیاری از افراد می توانند آن را دریافت کنند، دعوتنامه تحصیلی است. این دعوتنامه از طرف مدرسه، دانشگاه یا موسسه ای در کشور کانادا برای فرد ارسال می شود. به منظور دریافت این دعوتنامه، شخص متقاضی باید مدرک زبان داشته باشد و با داشتن معدل قابل قبول و وضعیت مالی مشخص، از دانشگاه یا مرکز آموزشی مورد نظر خود پذیرش بگیرد.

اطلاعات موجود در ویزای دعوتنامه کانادا

سخن پایانی

در این مقاله از شایان، تا حد خیلی زیادی درباره نحوه دریافت دعوتنامه ویزای کانادا صحبت کردیم. همان طور که گفتیم، ویزای دعوتنامه کانادا نمونه های مختلفی دارد که شما باید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را دریافت نمایید. به یاد داشته باشید که دعوتنامه نمی تواند تضمین کند که شما حتما ویزای کانادا را دریافت می کنید. با این حال، این مدرک موجب می شود که شانس شما برای دریافت ویزا تا حد زیادی افزایش پیدا کند. شما می توانید با کارشناسان ما در تیم شایان تماس گرفته و اطلاعات بیشتری درباره دعوتنامه کانادا به دست بیاورید.

5/5 - (1 امتیاز)
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان