کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟
کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟

فهرست مطالب

غربت یکی از بزرگترین دغدغه‌های افرادی می‌باشند که قصد مهاجرت به کشور دیگر را دارند؛ بی‌شک کشور کانادا هم از این قاعده مستثنا نیست؛ اما یک معیاری وجود دارد که می‌تواند این سختی را برای شما عزیزان کمی قابل تحمل‌تر کند و‌ آن معیار چیزی نیست جز وجود تعداد زیادی ایرانی در شهری که قصد زندگی در آن را دارید؛ زیرا وجود افراد همزبان و هم وطن در یک کشور غریبه می تواند کمک خیلی زیادی به بهبود روحیه افراد کند. از این رو، بهتر است قبل از مهاجرت بدانید که بهترین شهر کانادا برای ایرانیان کدام است و در کدام یک از این شهرها تعداد ایرانیان بیشتری زندگی می کنند.

با این حال، بهتر است موقع مهاجرت به کانادا به این نکته توجه داشته باشید که کدام یک از شهرهای این کشور تعداد ایرانیان بیشتری را در خود جای داده اند. در این مقاله از شایان، بهترین شهر کانادا برای اقامت ایرانی را به شما معرفی می کنیم. پس اگر می خواهید بدانید که کدام شهر کانادا ایرانی بیشتری دارد و زندگی در آن برای شما راحت تر است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

در این رابطه بخوانید: بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت در سال ۲۰۲۳

تعداد کل ایرانیان مقیم کانادا

به طور کلی، تعداد زیادی از ایرانیان کشور کانادا را برای مهاجرت کاری و یا حتی تحصیلی انتخاب می کنند. به همین دلیل هم تعداد مهاجران ایرانی در این کشور روز به روز در حال افزایش یافتن است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده در سال 2021، سازمان وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که بیشتر از 4 میلیون نفر از ایرانیان خارج از کشور زندگی می کنند. از میان این آمار، نزدیک به 400 هزار نفر از مهاجران به کشور کانادا رفته اند.

تعداد کل ایرانیان مقیم کانادا

در حال حاضر، کانادا جمعیتی نزدیک به 40 میلیون نفر دارد که از این جمعیت، 400 نفر از آنها ایرانی هستند. با توجه به این نکته، می توان خیلی راحت گفت که در کانادا می توانید ایرانیان بسیار زیادی پیدا کنید و مطمئن باشید که بعد از مهاجرت، زندگی راحت تری خواهید داشت.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

اکنون نوبت به آن رسیده که بدانید کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که بخش زیادی از مهاجران ایرانی، استان آنتاریو در کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بر اساس آمار و اطلاعات اخیر، بیشتر از 48 درصد از مهاجران ایرانی، در این استان زندگی می کنند.

بعد از استان آنتاریو، بیشتر از 24 درصد از مهاجران ایرانی که به کانادا می روند هم شهر زیبای ونکوور را به عنوان مقصد در نظر می گیرند. به طور کلی، آمار و اطلاعات نشان می دهند که تعداد مهاجران ایرانی در استان های آنتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا در کانادا خیلی بیشتر از سایر استان هاست.

همچنین بخوانید:‌ ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی در سال ۲۰۲۳

تعداد ایرانیان مهاجر در تورنتو

اطلاعات آماری اخیر نشان می دهند که بیشتر از 97 هزار از ایرانیان مهاجر در کشور کانادا در شهر تورنتو زندگی می کنند. تورنتو در واقع مرکز استان آنتاریو بوده و همچنین پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر کانادا نیز به شمار می رود. این شهر با جمعیت بیشتر از 2.7 میلیون نفر، به عنوان چهارمین شهر بزرگ در آمریکای شمالی شناخته می شود. در آمریکای شمالی، به ترتیب شهرهای مکزیکوسیتی، نیویورک و لس آنجلس از نظر جمعیت در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

تورنتو در نواحی ساحل شمال غربی دریاچه آنتاریو واقع شده است و از نظر شرایط آب و هوایی، کاملا برای ایرانیان مساعد به نظر می رسد. از آنجا که تعداد مهاجران تورنتو بسیار زیاد است، شما می توانید فرهنگ های کاملا متفاوتی را در این شهر پیدا کنید. در تورنتو مراکز تجاری، تکنولوژی، آموزشی و سرگرمی فوق العاده با کیفیتی وجود دارند. بسیاری از ایرانیانی که می خواهند به تورنتو مهاجرت کنند، قصد دارند برای کار و تحصیل در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت داشته باشند.

تعداد ایرانیان مهاجر در ونکوور

ونکوور نیز یکی از شهرهای پرطرفدار استان آنتاریو شناخته می شود که ایرانیان زیادی را در خود جای می دهد. پس اگر می خواهید بدانید که کدام شهر کانادا ایرانی بیشتری دارد باید به شما شهر زیبای ونکوور را معرفی کنیم. در این شهر بیشتر از 46 هزار نفر ایرانی اقامت دارند.

ونکوور از نظر شرایط اقتصادی، سیستم آموزشی، خدمات مالی، میزان رفاه و سایر موارد این چنینی در رتبه بسیار بالایی قرار می گیرد. به علاوه، میزان جرم و جنایت در این شهر فوق العاده پایین است. همه ساله سرمایه گذاران و کارآفرینان بسیار زیادی از ایران برای مهاجرت شهر ونکوور کانادا را انتخاب می کنند؛ لازم به ذکر است که همین موضوع بانی افزایش قیمت اقلام مختلف در این شهر زیبا شده است.

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده ونکوور به عنوان بهترین شهر کانادا برای اقامت ایرانی در نظر گرفته شود، شرایط آب و هوایی آن است. بر خلاف خیلی از شهرهای دیگر کانادا که فوق العاده هوا سرد است، در ونکوور می توانید از آب و هوای معتدل لذت ببرید. تابستان های ونکوور کاملا آفتابی و خنک است.

تعداد ایرانیان مهاجر در مونترال

از دیگر شهرهای پرطرفدار برای مهاجران ایرانی، می توان به مونترال اشاره کرد. آخرین آمار منتشر شده نشان می دهند که تعداد مهاجران ایرانی در شهر مونترال به بیشتر از 23 هزار نفر می رسد. این شهر در جنوب غربی استان کبک قرار دارد و جمعیت آن هم نزدیک به 2 میلیون نفر است. مونترال بعد از تورنتو، دومین شهر بزرگ و پرجمعیت کانادا شناخته می شود.

نکته مهمی که باید درباره مونترال بدانید، این است که نزدیک به 70 درصد از مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند. با این حال، بسیاری از مردم مونترال دو زبانه بوده و هم به زبان فرانسوی و هم به انگلیسی مسلط هستند.

نرخ پایین جرم و جنایت، بالا بودن رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی و همچنین هزینه پایین برای زندگی، مهمترین دلایلی هستند که باعث شده اند مونترال به عنوان بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در نظر گرفته شود. از نظر آب و هوایی هم در این شهر باید منتظر زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم باشید.

دلیل مهاجرت ایرانیان به کانادا

در قسمت های قبل به طور کامل متوجه شدید که کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟ اکنون نوبت به آن رسیده که دلیل تعداد مهاجران ایرانی بسیار زیاد در کانادا را نیز بدانید. بر اساس موارد ذکر شده، به احتمال خیلی زیاد تا حدودی متوجه شده باشید که دلایل زیادی برای مهاجرت ایرانیان به شهرهای مختلف کانادا وجود دارند. اما در این قسمت، ما به صورت مفصل هر یک از آنها را به شما معرفی می کنیم.

هیمنطور بخوانید: مقایسه ترکیه و کانادا / مقصد را هوشمندانه انتخاب کنید

دلیل مهاجرت ایرانیان به کانادا

امکان دریافت اقامت کانادا با مهاجرت تحصیلی

علاوه بر این که کانادا سیستم آموزشی مدرن و دانشگاه های معتبری دارد، به دانشجویان بین المللی خود امکان دریافت اقامت دائم کانادا را نیز می دهد. از این رو، بسیاری از افراد برای تحصیل، کشور کانادا را انتخاب می کنند تا بتوانند بعد از اتمام تحصیل خود، اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند.

جالب است بدانید که بیشتر مدرم کانادا دارای مدرک دانشگاهی می‌باشند؛ دانشجویان بین المللی می توانند بعد از اتمام تحصیل خود، در کانادا مشغول به کار شوند. از این رو، اگر شما هم قصد تحصیل دارید، مطمئن باشید که کانادا می تواند مقصد بسیار خوبی برایتان باشد.

  • فرصت شغلی زیاد

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، دانشجویان بین المللی می توانند بعد از اتمام درس خود در این کشور مشغول به کار شوند. خوشبختانه فرصت های شغلی بسیار متنوعی در کانادا وجود دارند و افراد می توانند بر اساس رشته تحصیلی و مهارت های خود، در یکی از آنها مشغول به کار شوند.

البته برای دریافت ویزای کاری کانادا باید دعوتنامه کاری یا جاب آفر داشته باشید. در این مدرک، شرکت کانادایی از شما برای کار کردن دعوت می کند و با استفاده از آن فرایند دریافت ویزای کاری راحت تر می شود.

  • فرهنگ های متنوع

گفتیم که کانادا کشوری مهاجر پذیر است و به همین دلیل هم در این کشور افراد با فرهنگ های مختلفی زندگی می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در کانادا مهاجران از بیشتر از 170 کشور جهان زندگی می کنند. از این رو، می توانید مطمئن باشید که با هر نوع فرهنگ و مذهبی به راحتی امکان زندگی در کانادا را خواهید داشت. حتی خیلی از ایرانیان هم اعلام کرده اند که از زندگی در کانادا راضی هستند و احساس تعلق خاطر می کنند.

  • برنامه مهاجرتی متنوع

دولت کانادا برای بهبود نرخ زاد و ولد و جوانی جمعیت خود، از طریق مهاجرت سعی در جبران این مشکل دارد؛ برخی از این برنامه ها، شامل مواردی مانند برنامه مهاجرت استانی، اسپانسرشیپ خانواده، برنامه اکسپرس انتری و سایر موارد این چنینی هستند.

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل گفته شد که کدام شهر کانادا ایرانی بیشتر دارد؟ همان طور که متوجه شدید، شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال به ترتیب پرجمعیت ترین شهرهای کانادا برای ایرانیان شناخته می شوند. به همین دلیل هم خیلی از ایرانیان این شهرها را برای مهاجرت انتخاب می کنند. برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارند که با تماس با تیم مهاجرتی شایان، می توانید بر اساس شرایط خود، با استفاده از یکی از این روش ها به کانادا مهاجرت کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان