نحوه دریافت کارت اقامت کانادا / اخذ ساده کارت pr کانادا 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
نحوه دریافت کارت اقامت کانادا
نحوه دریافت کارت اقامت کانادا / اخذ ساده کارت pr کانادا 2024

فهرست مطالب

کشور کانادا امروزه به دلایل پیشرفت چشمگیری که داشته، جزو یکی از بهترین مقصد های برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، است. به دلیل آب و هوای خوب، فرصت شغلی بسیار مناسب و مکان های تفریحی و همچنین طبیعت زیبایی که کشور کانادا دارد، بسیاری از افراد این کشور را مقصد اصلی خود برای مهاجرت انتخاب می کنند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با نحوه دریافت کارت اقامت کانادا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد دریافت کارت اقامت کانادا را داشتید، بتوانید از طریق شایان به راحتی و سریع ترین زمان ممکن آن را دریافت کنید.

همان طور که در قسمت بالا به آن اشاره شد، کشور کانادا دارای فرصت شغلی بسیار مناسب و متنوعی است؛ همچنین این کشور از نظر آموزشی، ارائه خدمات درمانی، سرمایه گذاری و بسیاری دیگر از کار ها کاملا پیشرفته است. می توان گفت کشور کانادا به یکی از بی رقیب ترین کشور های مهاجرتی تبدیل شده است. این کشور به دلیل برنامه ریزی های موفقی که داشته، در 10 سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل شده است؛ افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر قصد دارند در کانادا زندگی یا کار کنند باید اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشند. Pr کانادا برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت و اقامت دائم در کشور کانادا را دارند..

به عبارت دیگر، می توان گفت که pr برای مهاجرین غیر کانادایی است که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند. ما قصد داریم در این مقاله، شما را به طور کامل با pr کانادا و مراحل دریافت کارت اقامت کانادا آشنا کنیم تا هر زمان که اقدام به دریافت کارت اقامت کانادا کردید، بتوانید در سریع ترین زمان ممکن آن را دریافت کنید.

نحوه دریافت کارت اقامت کانادا / اخذ ساده کارت pr کانادا

کارت PR کانادا نوعی مجوز است که دولت کشور کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند صادر می شود. افرادی که کارت pr کانادا را دریافت می کنند، اجازه اقامت دائم در این کشور را دارند؛ اما شهروند کانادا نیستند. کسانی که برای کار و یا تحصیل به این کشور سفر کرده اند، باید به این نکته توجه داشته باشند که pr کانادا شامل آن ها نمی شود و باید بعد از اتمام کار یا تحصیلات کشور کانادا را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

اما افرادی که ساکن کانادا هستند و برای پناهنده شدن در کشور کانادا اقدام می کنند، اجاره دریافت کارت pr این کشور را دارند. برای این کار باید به اداره پناهندگی مراجعه کنند و پناهنده بودن خود را تأیید کنند و در آخر برای دریافت کارت pr کانادا اقدام کنند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با نحوه دریافت کارت اقامت کانادا آشنا کنیم.

شرایط دریافت کارت اقامت کانادا +‌ مدارک لازم

افرادی که اقدام به دریافت کارت pr کانادا می کنند، باید بدانند که این کارت دارای شرایط لازم برای اخذ کارت اقامت کانادا است. کسانی که می خواهند برای کارت اقامت ثبت نام کنند باید در سفارت کانادا یا کنسولگری تشکیل پرونده دهند، اما از آنجایی که کشور ایران و کانادا رابطه دیپلماتیکی ندارند، شما برای تشکیل پرونده باید به یکی از کشور های همسایه سفر کنید و در آنجا ثبت نام کارت اقامت خود را انجام دهید. کشور ترکیه به دلیل به صرفه بودن در زمان و هزینه، گزینه مناسبی برای ثبت نام و تشکیل پرونده است.

اخذ ساده کارت pr کانادا

همان طور که در قسمت های قبل گفته شد، کارت اقامت کشور کانادا برای مهاجرین غیر کانادایی است که دولت کانادا برای آن ها این کارت را صادر می کند. ما قصد داریم در این بخش تمام مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت اقامت کانادا را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد دریافت این کارت را داشتید، بتوانید با خواندن این مطالب تمام مدارکی که نیاز دارید را آماده کنید.

همینطور بخوانید: نحوه دریافت شهروندی کانادا

 • شما باید گواهی سلامت پزشکی را ارائه دهید
 • باید مدارکی مبنی بر این که در مدت زمانی که در کشور خود بوده اید، سابقه کیفری و سوءپیشینه داشته اسد یا خیر را ارائه دهید.
 • فرم درخواست ویزای اقامت دائم کانادا را تکمیل و ارسال کنید.
 • تمام هزینه های پرداختی درخواست ویزا را بپردازید.
 • با نماینده امور مهاجرت مصاحبه کنید.
 • شما باید مدارکی مانند مدرک تحصیلی، گواهی و دیپلم مهارت، مدارک هویتی و نامه اسپانسرشیپ را به صورت اصل، کپی و ترجمه شده برای دریافت کارت اقامت کانادا به همراه داشته باشید.
 • دارای تمکن مالی بسیار خوبی باشید.
 • در آزمون ارزیابی شرکت کنید.
 • شما باید دارای مدرک زبان باشید و همچنین بتوانید به راحتی صحبت کنید و ارتباط بر قرار کنید
 • وضعیت پناهندگی خود را اثبات کنید.
 • تمام هزینه های جانبی را پرداخت کنید.
 • مدارکی مبنی بر آزمون ها و آزمایشات را به همراه داشته باشید.

روش دریافت کارت اقامت کانادا

برای دریافت کارت اقامت کشور کانادا روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید برای گرفتن این کارت اقدام کنید. ما قصد داریم در این بخش روش های دریافت کارت pr کانادا را به شما معرفی کنیم تا هر زمان که قصد دریافت این کارت را داشتید، بتوانید به راحتی آن را دریافت کنید؛ همچنین می توانید از مجموعه شایان برای دریافت کارت اقامت کشور کانادا کمک بگیرید. شرکت شایان به شما در تمام مراحل کمک می کند تا بدون هیچ دردسری در سریع ترین زمان ممکن کارت pr کانادا را دریافت کنید، می توانید به مجموعه شایان مراجعه کنید یا با آن ها تماس بگیرید.

اخد کارت اقامت کانادا 2024
 1. اکسپرس اینتری

این روش یکی از سریع ترین روش های دریافت کارت اقامت کشور کانادا است و از سه زیر مجموعه تشکیل شد است که مهم ترین مجموعه آن برنامه نیروی کار ماهر فدرال است. این مجموعه برای افرادی مناسب است که در یک یا چند شغل از مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند. برای این که بتوانید از این روش کارت pr کانادا را دریافت کنید باید در این معیار سنجش مانند مهارت زبان، تحصیلات، سابقه کار، سن، اشتغال برنامه ریزی شده و سازگاری نمره بالایی دریافت کنید تا از این روش بتوانید کارت اقامت را بگیرید.

 1. مهاجرت تجاری

این روش برای افرادی که قصد دارند در کشور کانادا سرمایه گذاری یا اشتغال انجام دهند، مناسب است. این افراد باید دارای سرمایه کافی و تجربه مدیریتی باشند تا بتوانند از این روش برای دریافت کارت اقامت کانادا اقدام کنند. دولت کانادا این نوع روش را برای سه گروه سرمایه گذاران، کارآفرینان و گروه خود اشتغال تقسیم کرده است.

 1. مهاجرت خانوادگی

افرادی که شهروند کانادا هستند، می توانند از اعضای خانواده و آشنایانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به منظور دریافت کارت pr حمایت کنند. به عبارت دیگر می توان گفت از امتیاز pr کانادای خود برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم آن ها استفاده کنند.

 1. مهاجرت کلاس تجربه کانادایی

این نوع روش برای افراد شاغل و محصل که قصد دارند بعد از اتمام تحصیلات و کار خود اقامت موقت خود را به اقامت دائم در کشور کانادا تبدیل کنند، مناسب است. برای این کار باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

 1. طرح گزینش های استانی کانادا

دولت کانادا به استان های کشور خود این امکان را می دهد تا اگر دچار کمبود نیرو هستند، بتوانند افرادی که متقاضی مهاجرت کار یا اقتصادی که برای اقامت دائم در کشور کانادا درخواست داده اند را بپذیرند و استخدام کنند. این طرح در سال 1998 اجرا شد و بعد از آن کشور کانادا سالانه حدود 80 هزار مهاجر را در خود جای می دهد که از این 80 هزار حداقل 3744 نفرشان متقاضی مهاجرت استانی هستند.

جمع بندی

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، کشور کانادا به دلیل فرصت شغلی و اقتصاد بسیار خوبی که دارد، هر ساله تعداد زیادی مهاجر را به خود جذب می کند. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با نحوه دریافت کارت اقامت کانادا آشنا کنیم تا هر زمان که قصد درخواست و دریافت کارت pr کانادا را داشتید، بتوانید از مجموعه شایان کمک بگیرید تا بدون هیچ دردسری و در سریع ترین زمان ممکن مراحل دریافت کارت اقامت کانادا را انجام دهید. برای این کار می توانید به مجموعه شایان مراجعه کنید و یا با آن ها تماس بگیرید و درخواست راهنمایی کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان