ویزای اسپانسرشیپ کانادا 2024 + از هزینه ها تا اخذ ویزا

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ویزای اسپانسرشیپ کانادا
ویزای اسپانسرشیپ کانادا 2024 + از هزینه ها تا اخذ ویزا

فهرست مطالب

کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورهای مهاجر پذیر آمریکایی شناخته می شود که بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت، این کشور را انتخاب می کنند. از این رو، روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند و شما می توانید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. یکی از روش ها برای رفتن به این کشور، از طریق ویزای اسپانسرشیپ است. در ادامه، به طور کامل درباره نحوه دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا صحبت خواهیم کرد و می گوییم که چقدر باید برای دریافت این ویزا هزینه کنید.

بیشتر کسانی که به کانادا و یا هر کشور دیگری مهاجرت می کنند، دوست دارند خانواده آنها نیز به همراهشان به کشور مقصد بروند. در این شرایط، تحمل غربت مهاجرت برای آنها فوق العاده راحت تر می شود تا زمانی که به تنهایی مهاجرت می کنند. اگر شما هم می خواهید به همراه خانواده خود مهاجرت کنید، بهتر است نحوه و مراحل اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا در سال 2024 را یاد بگیرید. در این مقاله، نحوه دریافت این ویزا را برای شما توضیح خواهیم داد.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا یعنی چه؟

 یکی از بهترین و مطمئن ترین روش هایی که از طریق آن می توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، از طریق ویزای اسپانسرشیپ است. در این نوع مهاجرت، افراد می توانند به همراه خانواده خود مانند پدر و مادر و یا حتی همسرشان، به کشور کانادا مهاجرت کنند.

همچنین بخوانید: قوانین کشور کانادا برای مهاجرین / نکاتی که قبل مهاجرت باید بدانید

ویزای اسپانسرشیپ کانادا 2024

لازم به ذکر است که ویزای اسپانسرشیپ برای کسانی مناسب است که یکی از اعضای خانواده درجه یک آنها در کشور کانادا زندگی می کند و اقامت دائمی این کشور را دارد. در این شرایط، طرف مقابل باید توانایی حمایت مالی از فرد مورد نظر در کشور مبدا را داشته باشد تا بتواند با استفاده از دعوتنامه، همسر و یا یکی دیگر از اعضای خانواده خود را به کانادا بیاورد.

شرایط اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، یکی از مهمترین شرایطی که برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا باید داشته باشید، این است که یکی از اعضای خانواده درجه یک شما در این کشور اقامت داشته باشد. همچنین این فرد باید بتواند از نظر مالی از شما حمایت کند.

افرادی که از طریق ویزای اسپانسرشیپ به کشور کانادا مهاجرت می کنند، می تواند خیلی راحت در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوند. فردی که در کشور کانادا زندگی می کند، به عنوان اسپانسر کننده شناخته می شود و باید تعهد بدهد که می تواند از نظر هزینه زندگی و اقامت، از فردی که قصد مهاجرت دارد، حمایت کند.

از این رو، فرد اسپانسر شونده و یا کسی که قصد مهاجرت دارد، نباید از دولت کانادا درخواست کمک برای هزینه زندگی کند. در این صورت، دولت، فرد اسپانسر کننده را به اندازه دریافت کمک هزینه برای فرد اسپانسر شونده، جریمه می کند.

برای این که دولت کانادا مطمئن شود که شخص اسپانسر کننده توانایی حمایت مالی از اسپانسر شونده را دارد، قراردادی بین آنها ایجاد می شود. در این قرارداد که با نام agreement شناخته می شود، شخص اسپانسر کننده تمام تعهدات لازم را به دولت کانادا می دهد و ثابت می کند که می تواند از نظر مالی شخص اسپانسر کننده را حمایت کند. اسپانسر کننده باید تعهد بدهد که می تواند بین ۳ تا ۲۰ سال آینده، از اسپانسر شونده حمایت مالی کند. 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا

به منظور دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا مانند هر نوع ویزای دیگر، شما باید مدارک خاصی داشته باشید. این مدارک هم برای اسپانسر کننده و هم برای اسپانسر شونده ضروری هستند. در ادامه، مهمترین مدارک برای هر یک از این افراد را به صورت مجزا معرفی می کنیم. مطمئن شوید که همه این مدارک برای اسپانسر شونده و اسپانسر کننده را آماده کرده اید و هیچ گونه نقصی در مدارک وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای اسپانسر کننده

 • اثبات تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه ها
 • فتوکپی از کارت اقامت دائم کانادا
 • اثبات رابطه خویشاوندی با اسپانسرشونده
 • در صورت اسپانسر کردن از همسر، کپی سند ازدواج
 • مدرکی برای ثابت کردن حضور شخص در کانادا در زمان اسپانسر کردن
 • فرم تکمیل شده مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای اسپانسر شونده

 • فرم های تکمیل شده مورد نیاز
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • پاسپورت معتبر
 • تمام مدارک شناسایی
 • گواهی معاینات پزشکی
 • اثبات رابطه خویشاوندی با شخص اسپانسر کننده

مراحل اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا در سال 2024

 بعد از این که همه مدارک مورد نیاز برای اسپانسر شونده و اسپانسر کننده را آماده کردید، نوبت به آن می رسد که مراحل مورد نیاز برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا را آغاز نمایید. در این قسمت، مهمترین مراحلی که باید برای دریافت این ویزا طی کنید را به صورت مختصر نام برده ایم. بهتر است حتما برای انجام هر یک از این مراحل، از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

همینطور بخوانید: مدارک لازم برای تمدید پاسپورت در کانادا + هزینه و مراحل 2024

بررسی شرایط دریافت ویزای اسپانسرشیپ

اول از همه، شما باید مطمئن شوید که آیا برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا واجد شرایط هستید یا خیر. در قسمت های قبل به اختصار مهمترین شرایط اسپانسر شونده و اسپانسر کننده را گفتیم. به علاوه، اسپانسر شونده باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و اسپانسر کننده هم از نظر شرایط مالی، بتواند شخص مقابل را به طور کامل حمایت مالی کند. همچنین شخص اسپانسر کننده باید حتما اقامت دائم کانادا را داشته باشد.

تکمیل فرم ها برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ

بعد از این که مطمئن شدید برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا واجد شرایط هستید، نوبت به آن می رسد که فرم های مربوطه برای دریافت این ویزا را کامل کنید. برخی از این فرم ها باید توسط اسپانسر کننده و برخی دیگر توسط اسپانسر شونده تکمیل شوند.

آماده سازی مدارک

در بخش های قبل مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ در کشور کانادا را معرفی کردیم. بعد از تکمیل فرم ها، وقت آن می رسد که برای اپلای و ثبت درخواست، تمام مدارک مورد نیاز را آماده کنید. فراموش نکنید که نقص در مدارک می تواند یکی از مهمترین دلایل رد شدن درخواست ویزای اسپانسرشیپ به شمار بیاید.

پرداخت هزینه های لازم

برای دریافت این ویزا شما باید هزینه هایی به صورت متغیر یا ثابت بپردازید که این هزینه ها در شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. برای مثال، برای صدور ویزا، احراز هویت بیومتریک و سایر موارد این چنینی باید هزینه ثابتی به سفارت کانادا پرداخت کنید.

این در حالی است که در کنار این هزینه ها، نیاز به پرداخت هزینه های متغیری نیاز دارید که بسته به شرایط فرد می توانند متفاوت باشند. برای مثال، باید هزینه هایی برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه کیفری یا معاینات پزشکی در شرایط خاص پرداخت کنید.

ثبت درخواست ویزای اسپانسرشیپ

در قدم بعدی، نوبت به آن می رسد که به صورت آنلاین و از طریق ایمیل خود، برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا درخواست بدهید. به این منظور، باید تمام مدارک مورد نیاز به همراه رسید پرداخت هزینه ها را به صورت آنلاین برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

تکمیل مدارک و دریافت ویزا

گاهی مواقع این امکان وجود دارد که اداره مهاجرت کانادا برای بررسی بهتر شرایط افراد، از آنها بخواهد که مدارک بیشتری ارائه دهند. به عنوان مثال، ممکن است به مدارکی مانند گواهی عدم سوء پیشینه و یا معاینات پزشکی بیشتری نیاز داشته باشید. همچنین احراز هویت از طریق بیومتریک نیز ضروری است.

هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا

همان طور که در قسمت های قبل نیز به اختصار ذکر کردیم، هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا شامل دو بخش هزینه های متغیر و ثابت می شود. هزینه ثابت برای دریافت این ویزا، عبارتند از: هزینه انگشت نگاری و معاینات پزشکی. به طور کلی، هزینه مورد نیاز برای دریافت این ویزا برای بزرگسالان نزدیک به ۱۰۵۰ دلار و برای کسانی که سن آنها به کمتر از ۱۸ سال می رسد، ۱۵۰ دلار است.

هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای همسر

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، می توانند همسر خود را نیز به این کشور ببرند. برای انجام این کار، تنها کسانی می توانند همسر خود را به کشور کانادا ببرند که از قبل به این کشور وارد شده باشند و اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

یکی از مهمترین شروط برای دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای همسر، این است که حداقل یک سال از زندگی مشترک زوجین گذشته باشد. سایر شرایط دریافت این ویزا برای اسپانسر کننده و اسپانسر شونده مشابه موارد قبلی است.

همچنین بخوانید: کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا 2024

ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای والدین

کسانی که در کشور کانادا اقامت دائم دارند، می توانند پدر و مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را از طریق دعوتنامه به کانادا بیاورند. به منظور دریافت ویزای اسپانسرشیپ در این شرایط، باید افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، بعد از نام نویسی در سیستم انتظار، منتظر بمانند تا از طرف اداره مهاجرت کانادا برای آنها دعوتنامه ارسال شود. در صورت دریافت دعوتنامه، به مدت ۹۰ روز باید پرونده خود را تکمیل کنند.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا برای فرزندان

اگر افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند فرزندی دارند که در کنار آنها زندگی نمی کند، می توانند از طریق ویزای اسپانسرشیپ فرزندشان را نزد خود ببرند. در این شرایط، فرد اسپانسرکننده باید تعهد بدهد که به مدت ۱۰ سال و یا تا زمان ۲۵ ساله شدن فرزند خود، از او حمایت مالی می کند. هر یک از این موارد که زودتر اتفاق بیفتد، در نظر گرفته خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره نحوه دریافت ویزای اسپانسرشیپ کانادا صحبت کردیم. همان طور که گفتیم، افراد می توانند با این نوع ویزا خیلی راحت به کشور کانادا مهاجرت کنند. با این حال، مهمترین شرط آن این است که یکی از اعضای خانواده درجه یک شما در کانادا اقامت دائم داشته باشد و بتواند از نظر مالی از شما حمایت کند.

کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه می تواند موجب تسریع در روند دریافت این ویزا شود. تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کنند تا مراحل اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا در سال 2024 را با حداقل چالش انجام دهید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان