ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد؟

فهرست مطالب

ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد که برای دید و بازدید و یا گردش از مکان های دیدنی این کشور، به کانادا بروید. در زبان خارجی، ویزای توریستی این کشور به عنوان ویزای ویزیتوری نیز شناخته می شود و دارای اعتبار خاصی است. یکی از مهم ترین چالش های بسیاری از افراد که می خواهند برای گردش و مسافرت به کانادا بروند، مدت زمان صدور این ویزاست. باید گفت که مدت زمان ویزای توریستی کانادا 2023 به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که در این مقاله، به طور کامل درباره آنها صحبت می کنیم.

وقتی درباره ویزای توریستی صحبت می کنیم، منظور ما این نیست که فقط باید برای گردش و یا مسافرت آن را دریافت کرد. گاهی مواقع، شما مجبور می شوید در برخی کنفرانس ها یا همایش های بین المللی در کشورهای دیگر و به خصوص کانادا شرکت کنید که در این صورت، باید ویزای توریستی داشته باشید. به عبارت دیگر، توریستی نشان می دهد که شما قصد دارید که تا چه مدتی در کشور کانادا بمانید و قصدتان از رفتن به این کشور چیست.

در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره مدت زمان پردازش ویزای توریستی کانادا در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس اگر برای شما هم سوال است که چقدر طول می کشد تا ویزای توریستی کانادا تایید شود و بتوانیم اجازه رفتن به این کشور را داشته باشیم، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ویزای توریستی کانادا چه انواعی دارد؟

به طور کلی، ویزای توریستی کانادا دو نوع کلی دارد که شامل ویزای یک بار ورود یا همان ویزای سینگل و ویزای چند بار ورود می شود که خیلی از افراد، ویزای چند بار ورود را با نام ویزای مولتیپل کانادا می شناسند. البته نمونه دیگری از ویزای توریستی کانادا وجود دارد که با نام ویزای سوپر شناخته می شود. در این بخش، به صورت مختصر آنها را معرفی می کنیم.

در نمونه اول یا همان ویزای سینگل کانادا، شما می توانید فقط یک بار وارد خاک این کشور شوید و بعد از این که مدت زمان اعتبار آن به اتمام رسید، باید کشور کانادا را ترک کنید. این در حالی است که ویزای مولتیپل و یا همان ویزای چند بار ورود، مدت زمان اعتبار بیشتری دارد و همچنین به شما این امکان را می دهد که چندین بار در این بازه زمانی طولانی تر، بین کشور خود و کانادا در رفت و آمد باشید.

ویزای چند بار ورود کشور کانادا تا 5 سال اعتبار دارد که در این بازه زمانی 5 ساله، می توانید نهایتا 6 ماه را در خاک کانادا بگذرانید. در نهایت، افرادی که فرزند و یا نوه آنها در کانادا زندگی می کنند و یا اقامت دائمی این کشور را دارند، می توانند ویزای سوپر کانادا را بگیرند. شما می توانید این ویزا را با اعتبار 5 ساله دریافت کنید و هر زمان که وارد کانادا شدید، در بازه زمانی 2 ساله ای در خاک این کشور بمانید.

البته باید گفت که ویزای مولتیپل و ویزای سوپر کانادا، تا 10 سال اعتبار دارند. با این حال، از آنجا که مدت زمان اعتبار پاسپورت ما نهایتا 5 ساله است، این دو ویزا هم با اعتبار 5 ساله صادر می شوند. شما می توانید هر یک از این نمونه های ویزای توریستی کانادا را در سریع ترین زمان ممکن، به کمک تیم کارشناسان شایان دریافت کنید.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

فرقی ندارد که شما بخواهید کدام یک از نمونه های ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید. در هر شرایطی، باید مراحل خاصی را طی کرده باشید تا این ویزا را به دست بیاورید. در این بخش، مهم ترین و اصلی ترین مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا را نام می بریم. بهتر است مطمئن شوید که تمام این کارها را به صورت کاملا دقیق و حرفه ای انجام خواهید داد.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

آماده سازی مدارک

اگر می خواهید مدت زمان جواب سفارت کانادا برای ویزا کوتاه تر شود، باید تمام مدارک مورد نیاز را به صورت دقیق آماده کنید. توجه داشته باشید که اگر حتی یکی از مدارک شما هم ناقص باشد، سفارت کانادا خیلی راحت درخواست ویزای توریستی شما را رد خواهد کرد. مهمترین مدارکی که برای تسریع روند مدت زمان پردازش ویزای توریستی کانادا به آنها نیاز دارید، عبارت اند از:

 • یک قطعه عکس و زمینه سفید در سایز 3 در 4 سانتی متر
 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار در صورت وجود، داشتن گذرنامه و پاسپورت های قبلی
 • ترجمه اطلاعات و مدارک شناسایی
 • در صورت تاهل، ترجمه سند ازدواج
 • در صورت داشتن فرزند، گواهی اشتغال به تحصیل او
 • برای هر یک از متقاضیان ویزای توریستی این کشور بهبود داشتن یک فرم تکمیل شده برای درخواست ویزا
 • مدارک مالی مانند تمکن مالی و گردش حساب 4 ماهه از بانک و سایر موارد این چنینی
 • ترجمه از اسناد مالکیت
 • در صورت عدم وجود دعوت نامه، ارائه بلیط رفت و برگشت به همراه مدارک رزرو هتل
 • در صورت زیر 18 سال بودن برای نوجوانان، ترجمه رضایت نامه محضری پدر و مادر
 • تکمیل فرم های مورد نیاز

در قدم بعدی، شما باید چندین فرم که باید برای ویزای توریستی کانادا داشته باشید را به صورت کاملا دقیق پر کنید. در این فرم ها، باید اطلاعات درخواست شده مانند وضعیت خانواده خود و شرایط اقامتتان را توضیح دهید. بهتر است که همه قسمت های آن را با جواب های درست، پر کنید.

پرداخت هزینه های مورد نیاز

برای این که بتوانید ویزای توریستی کانادا را بگیرید، باید هزینه های خاصی بپردازید که این هزینه ها غالبا برای انجام کارهای انگشت نگاری و بیومتریک و همچنین درخواست ویزا، تقریبا ثابت هستند. تمام این هزینه ها را باید به صورت آنلاین بپردازید و رسید آن را هم به همراه داشته باشید. با انجام این کار، مطمئن می شوید که مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری با سرعت بیشتری انجام می گیرد. در نهایت هم می توانید رسید هزینه ها و تمام مدارک را به سفارت کانادا ارائه دهید و منتظر بمانید تا جواب ها بیاید.

چقدر طول می کشد تا ویزای توریستی کانادا تایید شود؟

در ابتدای این مقاله هم گفتیم، مدت زمان جواب سفارت کانادا برای ویزا به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. با این حال، اگر تمام مدارک و هزینه های لازم را ارائه داده باشید، به احتمال خیلی زیاد ویزای توریستی کانادا 2023 با سرعت مناسبی برای شما صادر خواهد شد. در این بخش، برای شما توضیح می دهیم که مهمترین فاکتورهایی که باعث تفاوت در مدت زمان پذیرش ویزای توریستی کانادا می شوند، چه مواردی هستند.

مهاجرت به کانادا

آفیسر مهاجرت

بعد از این که شما تمام مدارک مورد نیاز و رسید هزینه ها را به آفیسر مهاجرت در سفارت کانادا دادید، او تمام اطلاعات شما را بررسی کرده و اگر حتی کوچک ترین ابهامی هم در مدارکتان باشد، خیلی راحت می تواند درخواست ویزای توریستی کانادا را برای شما رد کند.

با توجه به این مسئله، می توان گفت که افسر مهاجرت اهمیت بسیار بالایی در تایید و یا ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا 2023 دارد. زیرا او تصمیم می گیرد که آیا شما شرایط لازم برای دریافت این ویزا را دارید یا خیر. برای این که مطمئن شوید تمام فرم ها و مدارک را به درستی آماده کرده اید، می توانید با تیم کارشناسان شایان مشورت کنید.

وجود و یا عدم وجود دعوت نامه

دعوت نامه، نقش بسیار مهمی در صدور ویزای توریستی کانادا دارد. به همین دلیل هم اگر دعوت نامه داشته باشید، خیلی راحت تر و سریع تر می توانید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. پس اگر یکی از اعضای خانواده شما در کشور کانادا زندگی می کند و می خواهید برای دیدن از او به این کشور بروید، می توانید از او بخواهید که برای شما دعوتنامه ارسال کند.

مدت زمان جواب سفارت کانادا برای ویزا

بر اساس اطلاعاتی که پیش از این در اختیار شما قرار دادیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که مدت زمان پردازش ویزای توریستی کانادا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل هم خیلی سخت است که بتوانیم یک بازه زمانی مشخص و دقیق برای صدور ویزای توریستی کانادا اعلام کنیم. با این حال، می توان گفت که بر اساس شرایط شما، کل مدت زمان پردازش و صدور ویزای توریستی کانادا 2023 بین 2 تا 3 هفته به طول می انجامد.

سخن نهایی

اگر شما هم می خواهید ویزای توریستی کانادا را با سرعت بالایی بگیرید و مطمئن شوید که خواست ویزای شما ریجکت نخواهد شد، پیشنهاد می کنیم که حتما از مشاوره های کاربردی تیم کارشناسان شایان بهره مند شوید. ما در تیم شایان، به شما کمک می کنیم تا با آماده سازی تمام مدارک و بهترین نوع پر کردن فرم درخواست ویزای کانادا، در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای توریستی این کشور را بگیرید. ساده ترین روش برای کاهش مدت زمان پردازش ویزای توریستی کانادا برای افراد خارجی، کمک گرفتن از افراد متخصص تیم شایان است.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان