ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی در سال 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی در سال 2023
ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی در سال 2024

فهرست مطالب

کانادا یکی از بهترین و محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان به شمار می رود و اغلب کسانی که به فکر مهاجرت هستند، این کشور را انتخاب می کنند. با این حال، یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید قبل از مهاجرت مدنظر قرار داد، هزینه های زندگی است. ما در این مقاله، ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی را به شما معرفی می کنیم تا بدانید که بر اساس میزان بودجه ای که دارید، کدام شهر برای شما مناسب تر است. پس اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا ببینید که ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی کدام است.

قبل از این که ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی را بشناسید، باید بدانید که برای مهاجرت شما باید پول نسبتا زیادی داشته باشید. البته این مسئله تا حد خیلی زیادی به نحوه و نوع مهاجرت شما هم بستگی دارد (تحصیلی، کاری، استارت آپ و…). اما به طور کلی، با شناخت ارزان ترین شهرهای کانادا می توانید متوجه شوید که با بودجه محدودی که دارید، کدام شهرها برای زندگی شما مناسب تر هستند.

همچنین بخوانید: بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت

ارزان ترین شهرها برای زندگی در کانادا کدام شهرها هستند؟

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت دارند، می خواهند علاوه بر پایین آوردن هزینه های خود، در کشوری زندگی کنند که فاکتورهای مناسبی برای یک زندگی خوب را ارائه می دهد. خوشبختانه از این نظر، کانادا می تواند مقصد بسیار خوبی برای مهاجران در نظر گرفته شود. در این قسمت، برخی از شهرهای مقرون به صرفه برای زندگی در کانادا را به شما معرفی می کنیم که می توانید با زندگی در این شهرها، هم هزینه کمی برای مهاجرت پرداخت کنید و هم تجربه زندگی در یک کشور رو به رشد را داشته باشید.

شهرهای مقرون به صرفه برای زندگی در کانادا
 • کبک

آمار و اطلاعات نشان می دهند که کبک در واقع ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی شناخته می شود که از نظر کیفیت زندگی، در رتبه بسیار بالایی قرار دارد. علاوه بر این، کبک از تاریخی ترین شهرهای کانادا به شمار می رود و به همین دلیل هم از نظر فرهنگی، اهمیت زیادی برای مردم این کشور دارد. در این شهر می توانید از جاذبه های فوق العاده گردشگری و طبیعی منحصر به فردی بهره مند شوید و مطمئن باشید که می توانید در اوقات فراغت خود، خاطرات زیبایی در کبک رقم بزنید.

علاوه بر این موارد، هزینه های زندگی در کبک فوق العاده پایین است و به همین دلیل هم ما آن را در این فهرست قرار داده ایم. در این قسمت، به طور خلاصه برخی از هزینه های زندگی در کبک را نام می بریم که با توجه به آنها می توانید متوجه شوید که چرا کبک به عنوان یکی از استان های مقرون به صرفه برای زندگی در کانادا شناخته می شود. فقط کافی است که هزینه های زندگی در این شهر را با سایر شهرهای کانادا و یا حتی خیلی از کشورهای آمریکایی و اروپایی مقایسه کنید.

 • هزینه های غذا به صورت روزانه: بین 20 تا 30 دلار
 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کبک به صورت ماهیانه: بین 1500 تا 2000 دلار
 • هزینه حمل و نقل عمومی به صورت ماهیانه: تقریبا 90 دلار
 • هزینه تحصیل به صورت سالیانه: بین 6000 تا 10000 دلار

 • کینگستون

یکی دیگر از ارزان ترین شهرها برای زندگی در کانادا که شما می توانید زندگی بسیار خوبی در آنجا داشته باشید، کینگستون است. این شهر جمعیتی بیشتر از 123 هزار نفر دارد و مساحت آن به 451 کیلومتر مربع می رسد. نکته جالب توجه درباره این شهر این است که دمای آنجا آنقدرها پایین نمی آید و کاملا قابل تحمل است. به طوری که گاهی مواقع کمترین و سردترین دمای این شهر، به 11 درجه زیر صفر می رسد.

برای این که متوجه شوید که آیا کینگستون برای زندگی شما با میزان بودجه محدوده ای که دارید، مناسب است یا خیر، در این قسمت فهرستی آماده کرده ایم که با توجه به آن می توانید تا حدودی متوجه این موضوع شوید. هزینه های زندگی در کینگستون به شرح زیر هستند.

 • هزینه متوسط اجاره آپارتمان یک خوابه به صورت ماهیانه در مرکز شهر: 1277 دلار
 • هزینه متوسط وسایل نقلیه عمومی برای حمل و نقل شهری به صورت ماهیانه: 80 دلار
 • هزینه متوسط قبض های برق، آب و گاز به صورت ماهیانه: 154 دلار

 • ادمانتوت

اگر به دنبال ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی در سال 2024 می گردید، باید شهر زیبای ادمانتوت را به شما پیشنهاد کنیم. در این شهر که مرکز استان آلبرتاست، سالانه فستیوال های متعددی برگزار می شوند و بیشتر مهاجران به آنها علاقه دارند.

ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی

با توجه به این نکته، می توان گفت که آلبرتا یکی از بهترین استان های مقرون به صرفه برای زندگی در کانادا به شمار می رود و برای مهاجرانی که می خواهند زندگی آرامی داشته باشند، انتخاب بسیار خوبی است. البته توجه داشته باشید که نوع سبک زندگی با هزینه پایین در کانادا کاملا با یکدیگر تناسب دارند. به این صورت که بخش زیادی از هزینه های زندگی در کانادا برای شما به نوع و سبک زندگی شما بستگی دارد. به همین دلیل هم ممکن است برخی مواقع هزینه ها برای فردی تا فرد دیگر متفاوت باشد.

 • مونترال

بیشتر کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، ترجیح می دهند شهری را انتخاب کنند که برای تحصیل هم برای آنها مناسب باشد. از این رو، باید شهر زیبای مونترال را به شما پیشنهاد کنیم. مونترال یکی از شهرهای ارزان برای مهاجران در کانادا به شمار می رود که برای تحصیلات و درس خواندن، کاملا مناسب است. مونترال در واقع یکی از مهم ترین شهرهای استان کبک هم شناخته می شود و همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، که به طور کلی کبک جزو استان های مقرون به صرفه برای زندگی در کانادا به شمار می رفت.

 • کلگری

کمترین هزینه زندگی در کانادا را می توانید در شهر زیبای کلگری تجربه کنید. در این شهر دانشگاه ها و کالج های فوق العاده معتبری وجود دارند که برخی از مهم ترین آنها، دانشگاه سنت ماری و دانشگاه مونت رویال هستند. شهر کلگری در استان آلبرتا واقع شده است و در آنجا می توانید نشانه های زیادی از هنر را مشاهده کنید.

همین‌طور بخوانید: صفر تا صد بورسیه تحصیلی کانادا

از نظر تحصیل، کلگری یکی از بهترین مقاصد به شمار می رود و مهم ترین دلیل این موضوع همی ان است که دانشگاه ها هزینه مقرون به صرفه ای از دانشجویان بین المللی دریافت می کنند. دانشگاه های کلگری به صورت سالیانه دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را جذب می کنند و به همین دلیل هم می توان گفت که یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا شناخته می شود که کاملا مهاجر پذیر است. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کلگری، باید ماهانه نزدیک به 800 دلار بپردازید. سایر هزینه ها در کلگری به صورت ماهیانه به 1300 دلار می رسد.

 • اوتاوا

اوتاوا پایتخت کشور کاناداست و شاید کمی برای شما تعجب برانگیز باشد که چگونه توانسته در لیست ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی قرار بگیرد. با این حال، باید به شما بگوییم که بر اساس موقعیت و امکاناتی که در اختیار مردم قرار می دهد، توانسته یکی از شهرهای اقتصادی در کانادا شناخته شود.

شهرهای ارزان برای مهاجران در کانادا

در اوتاوا دانشگاه های فوق العاده معتبری وجود دارند که در سراسر جهان، از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارند. به همین دلیل هم اگر به دنبال یک شهر مقرون به صرفه در کانادا برای تحصیل می گردید، اوتاوا می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 • سنت کاترینز

از دیگر شهرهای ارزان برای مهاجرت در کانادا می توان به سنت کاترینز اشاره کرد. این شهر در منطقه فوق العاده زیبای نیاگارا واقع شده و در منطقه آنتاریو، به عنوان ششمین شهر بزرگ به شمار می رود. شهر سنت کاترینز با آبشار نیاگارا، فقط 20 دقیقه فاصله دارد و شما می توانید برای اوقات فراغت به آنجا بروید.

دانشگاه های مهمی مانند بروک، مک مستر و نیاگارا در شهر سنت کاترینز واقع شده اند و هر ساله مهاجران و دانشجویان بین المللی زیادی را به سمت خود جذب می کنند. بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن، تمام هزینه ای که شما باید برای زندگی در این شهر کانادا به صورت ماهیانه بپردازید، نزدیک به 1200 دلار است که برای چنین شهری با امکانات بسیار زیاد، کاملا مناسب است. البته گفتیم که نحوه و سبک زندگی هم می تواند در تعیین این هزینه دخیل باشد.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی آشنا کردیم و گفتیم که هر یک از این شهرها، از چه نظر می توانند گزینه مناسبی برای زندگی و حتی تحصیل باشند. از این رو، اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است در ابتدا شهری را پیدا کنید که کمترین هزینه زندگی در کانادا را نیاز دارد تا بتوانید با بودجه محدود خود، فرایند مهاجرت را راحت تر انجام دهید و بعد از مهاجرت هم زندگی سختی نداشته باشید. برای اطمینان از این شهرها و شناخت سایر شهرهای اقتصادی در کانادا می توانید با تیم کارشناسان شایان مشورت کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان