میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا 2024
میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا 2024

فهرست مطالب

ویزای توریستی کانادا یکی از ویزاهای موقت این کشور به شمار می آید که به افراد این امکان را می دهد تا برای یک بازه زمانی مشخص و کوتاه در خاک این کشور بمانند. برای دریافت این ویزا، باید مقدار مشخصی پول در حساب بانکی فرد وجود داشته باشد تا بتواند آن را دریافت کند. یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد با آن مواجه هستند، این است که میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

در این مقاله از شایان، ما به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که باید چقدر پول در حساب بانکی خود داشته باشید تا بتوانید این ویزا را دریافت کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: ویزای اسپانسرشیپ کانادا 2024 + از هزینه ها تا اخذ ویزا

درباره ویزای توریستی کانادا

قبل از این که توضیح دهیم مقدار هزینه مورد نیاز موجود در حساب بانکی شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید چقدر باشد، بد نیست اطلاعاتی درباره این نوع ویزا و نحوه دریافت آن به دست بیاورید. به طور کلی، ویزای توریستی کانادا که با نام ویزای ویزیتوری نیز شناخته می شود، مدت زمان اعتبار محدودی دارد. 

این نوع ویزا به افراد این امکان را می دهد که نهایتاً در بازه زمانی ۶ ماهه یا کمتر از آن در خاک کانادا بمانند. از این رو، افراد باید قبل از اتمام این شش ماه، خاک کشور کانادا را ترک کنند و یا برای تمدید ویزای خود اقدام نمایند.

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

علاوه بر این، خوب است بدانید که ویزای توریستی کانادا برای اهداف دیگری نیز صادر می شود و فقط برای دلایل توریستی و گردشگری کاربرد ندارد. به عنوان مثال، اگر یکی از اعضای خانواده شما در کانادا زندگی کند و بخواهید برای دیدن او به این کشور بروید، می توانید ویزای توریستی بگیرید. همچنین شاید برخی از افراد بخواهند به برخی همایش های علمی و یا رویدادهای ورزشی بروند که مدت زمان مشخصی دارند. ویزای توریستی برای این افراد نیز مناسب خواهد بود.

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

به منظور این که کشور کانادا مطمئن شود که شما در بازه زمانی مشخصی که در خاک این کشور هستید، می توانید از پس هزینه های خود بر بیایید، اطلاعات شما را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد. در این شرایط، باید مقدار پول مشخصی در حساب بانکی شما وجود داشته باشد.

البته توجه داشته باشید که شما اصلاً نباید این میزان هزینه را در روزهای آخری که قصد درخواست ویزا دارید، در حساب بانکی خود قرار دهید. به عبارت دیگر، به منظور اثبات تمکن مالی به دولت کانادا برای دریافت ویزای توریستی این کشور، باید پرینت گردش حساب بانکی خود در بازه زمانی شش ماهه گذشته را به اداره مهاجرت این کشور بدهید. از این رو، شما باید این هزینه را حداقل از ۶ ماه قبل از درخواست ویزای توریستی کانادا در حساب بانکی خود قرار دهید.

البته توجه داشته باشید که میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا تا حد زیادی به مدت زمان اقامت و محل اقامت فرد بستگی دارد. برای مثال، اگر فردی بخواهد تنها یک ماه در خاک کانادا بماند با فردی که قصد ماندن به مدت ۶ ماه را دارد، باید تمکن مالی کمتری در حساب بانکی خود بگذرد. علاوه بر این، خیلی مهم است که فرد می خواهد در مدت زمان ماندگاری خود در کانادا، در کجا اقامت داشته باشد.

در صورتی که بخواهید هتل بگیرید و بلیط رزرو هتل داشته باشید، میزان تمکن مالی شما افزایش پیدا می کند. این در حالی است که برخی از افرادی که از اعضای خانواده و یا دوستان آنها در کانادا زندگی می کنند، می توانند نزد آنها بروند. پس اگر بلیط هتل نداشته باشند و بخواهند نزد دوستان و آشنایان خود بمانند، میزان تمکن مالی آنها تا حد زیادی پایین می آید. زیر را در این شرایط دیگر نیازی به رزرو هتل ندارند.

اما به طور کلی، پیشنهاد می شود که افراد حداقل میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا که به اندازه ۱۲ هزار دلار است را در حساب بانکی خود قرار بدهند. حداقل پولی که باید به عنوان تمکن مالی در حساب بانکی فرد متقاضی وجود داشته باشد، ۱۰ هزار دلار است.

لازم به ذکر است که هرچه میزان تمکن مالی شما بیشتر باشد، احتمال دریافت ویزای توریستی کانادا نیز برای شما افزایش پیدا می کند. این در حالی است که کم بودن تمکن مالی در حساب بانکی، یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی کانادا به شمار می آید.

 ویزای توریستی کانادا 2024

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

در قسمت قبل متوجه شدید که میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا باید چقدر باشد. علاوه بر تمکن مالی، شما برای دریافت این ویزا به مدارک دیگری هم نیاز دارید که در ادامه، مهمترین آنها را نام می بریم. فراموش نکنید که آماده سازی مدارک می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش احتمال دریافت این ویزا برای شما داشته باشد. این مدارک عبارت اند از:

همینطور بخوانید: اخذ اقامت دائم با ویزای استارتاپ کانادا 2023

 • مدارک کامل شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی و دو قطعه عکس تمام رخ
 • اطلاعات بیومتریک
 • در صورت تعهل یا طلاق، گواهی ازدواج یا طلاق
 • در صورت محصل بودن، گواهی اشتغال به تحصیل
 • برای افراد زیر ۱۸ سال، گواهی محضری از رضایت والدین
 • فرم های تکمیل شده برای درخواست ویزای توریستی موجود در اداره مهاجرت کانادا
 • گردش حساب از تمکن مالی در بازه زمانی شش ماهه گذشته
 • مدارک دارایی ها و املاک
 • سابقه بیمه و سوابق کاری و میزان درآمد
 • مدرک مربوط به محل اقامت مانند بلیط رزرو هتل و بلیط های رفت و برگشت
 • ارائه برنامه دقیق سفر
 • در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما در کانادا زندگی می کنند، ارائه دعوتنامه می تواند شانس پذیرفته شدن در ویزای توریستی کانادا را افزایش دهد.

 مهمترین مراحل برای دریافت ویزای توریستی کانادا

بعد از این که مطمئن شدید تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا و مدارک مورد نیاز شامل چه مواردی می شوند، نوبت به آن می رسد که برای دریافت این ویزا اقدام کنید. در این قسمت، مهمترین مراحلی که باید برای دریافت این ویزا طی کنید را به صورت مختصر نام می بریم.

همچنین بخوانید:10 تا از بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2024

 • آماده سازی مدارک: اول از همه، باید تمام مدارک ذکر شده را بسته به شرایط خود آماده کنید. موش نکنید که نقص در مدارک می تواند اصلی ترین فاکتور برای ریجکت شدن درخواست ویزا به شمار بیاید.
هزینه تحصیل در ترکیه
 • ثبت درخواست ویزای توریستی: برای دریافت ویزای توریستی کانادا، باید به صورت آنلاین از طریق اداره مهاجرت کانادا درخواست بدهید. همچنین شما باید همه مدارکی که آماده کرده اید را هم از همین طریق آپلود کنید.
 • اطلاعات بیومتریک: در قدم بعدی، نوبت به آن می رسد که اطلاعات بیومتریک مانند انگشت نگاری و عکس برداری خود را در یک مرکز معتبر مانند دفتر ویزا انجام دهید.
 • دریافت ویزای توریستی کانادا: بعد از انجام کارهای بالا فقط باید منتظر بمانید تا ببینید که اداره مهاجرت کانادا واست شما برای دریافت ویزای توریستی را می پذیرد یا رد می کند. در صورت تایید، توریستی این کشور را برای شما صادر می کنند و اگر ریجکت شوید، تمام مدارک به همراه علت ریجکت شدن به صورت ایمیل برای شما بازگردانده می شود.

سخن پایانی

 در این مطلب اطلاعات کاملی درباره میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، تمکن مالی مورد نیاز باید حداقل ۶ ماه در حساب بانکی شما وجود داشته باشد. همچنین میزان این تمکن بسته به شرایط شما با افراد دیگر تفاوت دارد.

شما می توانید برای تسریع در روند دریافت ویزای توریستی کانادا و کاهش احتمال ریجکت شدن درخواست خود، از افراد متخصص کمک بگیرید. کارشناسان شایان در این زمینه به شما کمک بسیار زیادی می کنند تا بتوانید در بازه زمانی کوتاه، تمام مدارک خود را آماده کرده و ویزای توریستی این کشور را بگیرید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان