برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ + حداقل نمره

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ + حداقل نمره
برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ + حداقل نمره

فهرست مطالب

یکی از مهمترین پیش نیازهای مهاجرت به کشورهای مختلف به خصوص کانادا، داشتن مدرک زبان است. معتبرترین مدارک زبان برای مهاجرت، آیلتس و تافل هستند. خیلی از افراد نمی دانند که باید برای مهاجرت به این کشور کدام مدرک زبان را بگیرند؛ آیلتس یا تافل؟ آنها می پرسند که برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ ما در این مطلب از شایان به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد و می گوییم که کدام یک از این مدارک زبان برای مهاجرت به کانادا گزینه مناسب تری هستند.

یکی از مهمترین شرایطی که شما در آن باید حتماً مدرک زبان داشته باشید، مهاجرت تحصیلی به کانادا است. البته نه تنها داشتن مدرک زبان اهمیت دارد، بلکه شما باید نمره قابل قبولی هم در این آزمون دریافت کرده باشید.

نمره برخی از دانشگاه های کانادا با دانشگاه های دیگر برای پذیرش دانشجویان خارجی متفاوت است. به همین دلیل اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بدانید که بر اساس شرایط خود، باید در کدام یک از آزمون های تافل یا آیلتس ثبت نام کنید.

برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور می پرسند که برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که جواب این موضوع تا حد خیلی زیادی به نوع مهاجرت فرد بستگی دارد. برای مثال، اگر شما قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید مشخص کنید که می خواهید در کدام یک از دانشگاه های این کشور درس بخوانید. سپس به طور کامل اطلاعات دانشگاه مورد نظر خود را به دست بیاورید تا مطمئن شوید که دانشگاه مد نظر شما کدام یک از آزمون های آیلتس یا تافل را قبول می کنند.

همچنین بخوانید: تحصیل پزشکی در کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

اما بیشتر مواقع، اغلب دانشگاه های کانادا هر دو مدارک آیلتس و تافل را تایید می کنند و مشکلی از این نظر وجود ندارد. زیرا هر دو آزمون های آیلتس و تافل اعتبار بسیار زیادی دارند و همه کشورها این دو آزمون را تأیید می کنند.

از سوی دیگر، اگر شما بخواهید از طریق روش های دیگر به کانادا مهاجرت کنید، شاید بهتر باشد که همان آزمون آیلتس را امتحان بدهید. زیرا اداره مهاجرت کانادا بر خلاف دانشگاه های این کشور، آزمون تافل را مد نظر قرار نمی دهد. مهمترین آزمون های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا علاوه بر آیلتس، آزمون های CILPIP، TEF، TCF هستند. با توجه به این موضوع، می توان گفت که نوع مهاجرت فرد می تواند تاثیر بسیار زیادی در آزمون آیلتس یا تافل او داشته باشد.

چه تفاوت هایی میان آزمون های آیلتس و تافل وجود دارد؟

برای این که مطمئن شوید برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل و کدام یک از این مدارک اعتبار بالاتری دارند، بهتر است تفاوت های این دو آزمون را از یکدیگر تشخیص دهید. اگرچه در هر دوی این آزمون ها به طور کامل مهارت های نوشتاری، شنیداری، گفتاری و خوانداری متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد، اما تفاوت هایی هم با یکدیگر دارند. در این قسمت، برخی از مهم ترین تفاوت هایی که میان آزمون های تافل و آیلتس دیده می شوند را به صورت مختصر نام می بریم.

نحوه سوال دهی

یکی از مهمترین تفاوت های میان آزمون های آیلتس و تافل، نحوه سوال دهی آنها است. به این صورت که همه سوالات تافل به صورت چهار گزینه ای ارائه می شوند و متقاضیان باید به همه این سوالات به طور صحیح پاسخ دهند. این در حالی است که آزمون های آیلتس با تنوع خیلی بیشتری طرح می شوند. این آزمون ها به صورت چهار گزینه ای، پاسخ های کوتاه، بلند و یا جای خالی هستند.

علاوه بر این، باید بدانید که آزمون تافل تنها یک نمونه دارد که برای مهاجرت از آن استفاده می شود. این در حالی است که آزمون آیلتس به دو صورت عمومی و آکادمیک برگزار می شود. نحوه مهاجرت فرد می تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب یکی از این نمونه ها داشته باشد.

نحوه برگزاری آزمون

از دیگر تفاوت های میان این دو آزمون، می توان به نحوه برگزاری آنها اشاره کرد. آزمون تافل به صورت کاملاً اینترنتی انجام می شود و اصلاً نیازی به مراجعه حضوری به هیچ مکانی نیست. این در حالی است که متقاضی برای شرکت در آزمون آیلتس، باید در زمان تعیین شده به صورت حضوری به مکان مشخص شده مراجعه کنند. این امر می تواند باعث افزایش استرس و اضطراب متقاضیان شود.

همینطور بخوانید: تحصیل دندانپزشکی در کانادا 2024 / راهنمایی اپلای، هزینه و شرایط

مدت زمان امتحان های آیلتس و تافل

آزمون آیلتس که به صورت حضوری برگزار می شود، مدت زمان خیلی محدودتری دارد و تافل با مدت زمان طولانی تری به متقاضیان این امکان را می دهد تا با نگرانی کمتر به سوالات پاسخ دهند. کل آزمون تافل به ۴ ساعت به طول می انجامد. این در حالی است که آزمون آیلتس تنها در 2 ساعت و ۴۰ دقیقه به پایان می رسد.

نحوه امتیاز دهی آزمون ها

در امتحان آیلتس تمام امتحان ها از ۱ تا ۹ رتبه بندی می شوند و شخص متقاضی از نظر دانش زبان انگلیسی در زمینه گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خوانداری مورد بررسی قرار می گیرد. این در حالی است که آزمون تافل دارای سطح امتیازبندی متفاوتی بوده و امتیاز متقاضیان تا ۱۲۰ در نظر گرفته می شود.

مدت زمان امتحان های آیلتس و تافل

نحوه ارزیابی متقاضیان در آزمون ها

در نهایت، ممکن است برای خیلی از افراد این سوال پیش بیاید که برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل و کدام یک از این آزمون ها ارزیابی متقاضیان را راحت تر انجام می دهند؟ همان طور که پیش از این نیز به اختصار گفتیم، متقاضیان باید از نظر مهارت های خوانداری، نوشتاری، شنیداری و گفتاری به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرند. در ادامه، درباره نحوه ارزیابی هر یک از بخش های آزمون صحبت خواهیم کرد.

·       مهارت خوانش زبان

بخش بررسی مهارت های خوانش هر دو آزمون های آیلتس و تافل شبیه به یکدیگر است. به این صورت که متقاضی باید متن مشخصی را بخواند و بعد با توجه به درک مطلب و اطلاعاتی که از مطلب به دست آورده، به سوالات مشخص شده ای پاسخ دهد.

·       مهارت نوشتاری

آزمون های آیلتس و تافل برای مهارت نوشتاری دو بخش متفاوت دارند. در آزمون تافل یک متن کوتاه به مدت ۲ دقیقه برای متقاضی پخش می کنند و بعد از پایان، از او می خواهند که این متن که تقریباً ۱۵۰ کلمه دارد را بنویسد. سپس از متقاضی خواسته می شود که درباره موضوع خاصی به اندازه تقریباً ۳۰۰ کلمه متنی بنویسد. این متن باید از نظر علائم نگارشی و گرامری کاملاً صحیح باشد.

در مقابل، مهارت نوشتاری آزمون آیلتس به این صورت بررسی می شود که فرد متقاضی باید اطلاعات موجود در نمودار و جدول که در اختیار او قرار داده می شود را به صورت نوشتاری در بیاورد. سپس سوالی از او پرسیده می شود که باید جواب سوال را به اندازه ۲۰۰ تا ۲۵۰ کلمه بنویسد.

برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ + حداقل نمره

·       مهارت شنیداری

دیگر از مهمترین تفاوت های میان آزمون های آیلتس و تافل، نحوه ارزیابی مهارت شنیداری متقاضیان است. به این صورت که در آزمون تافل یک سخنرانی یا مکالمه دانشگاهی برای متقاضی پخش می شود و او به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه زمان دارد تا این سخنانی را به طور کامل گوش کند.

در این شرایط، متقاضی امکان یادداشت برداری را خواهد داشت. سپس سوالاتی درباره همین سخنرانی از متقاضی پرسیده می شود  و او باید به این سوالات پاسخ صحیح دهد. در آزمون آیلتس هم متقاضی باید به صدایی که پخش می شود گوش کرده و سپس به سوالات پاسخ دهد.

·       مهارت گفتاری

در نهایت، مهمترین و چالشی ترین قسمت آزمون های آیلتس و تافل، مهارت گفتاری آنها است. در این قسمت در آزمون تافل، 6 سوال از متقاضی پرسیده می شود و او باید از طریق میکروفون کامپیوتر خود، به این سوالات به صورت شفاهی پاسخ دهد. سپس هیئت داوران مهارت گفتاری متقاضی را از نظر گرامری و روان بودن بررسی کرده و نمره نهایی را اعلام می کنند.

همچنین بخوانید: خرید ملک در کانادا 2024 + عکس فایل های موجود

این در حالی است که در آزمون آیلتس آزمون گفتاری به صورت کاملاً شفاهی و رو در رو برگزار می شود. البته گاهی مواقع به خاطر کم بودن وقت، ممکن است قسمت گفتاری آزمون آیلتس برای زمان دیگری تعیین شود.

میزان هزینه آزمون ها

در نهایت، آخرین موضوعی که باعث تفاوت میان آزمون های آیلتس و تافل می شود، میزان هزینه آنهاست. این دو آزمون از نظر هزینه تفاوت خیلی کمی با یکدیگر دارند. به این صورت که برای ثبت نام در آزمون تافل باید ۲۴۵ دلار بپردازید و هزینه مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون آیلتس، ۲۱۵ دلار است.

هزینه آزمون های آیلتس و تافل

سخن پایانی

در این مطلب برای شما عزیزان توضیح دادیم که برای مهاجرت به کانادا آیلتس بهتر است یا تافل؟ همان طور که متوجه شدید، این مسئله تا حد خیلی زیادی به شرایط و نحوه مهاجرت فرد بستگی دارد. اما به طور کلی، به نظر می رسد که آزمون آیلتس برای همه نمونه های مهاجرت گزینه مناسب تری است.

شما می توانید با تماس با کارشناسان موسسه شایان، اطلاعات بیشتری درباره این آزمون ها به دست بیاورید و مطمئن شوید که بر اساس مدل مهاجرت شما، بهتر است در کدام یک از آزمون ها ثبت نام کنید. پیشنهاد می کنیم که حتماً از چندین ماه قبل خود را برای این آزمون ها آماده کنید تا شانس شما برای قبولی بیشتر شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان